Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

Aracınız
Civic FB7 2013
2013 model FB7 119.XXX km deki aracıma 2 hafta önce Adana'da ( Adana'da yaptırmam biraz tesadüf oldu) 120 bin bakımı yaptırdım.

Özel serviste yaptırdım. Adana Honda bayiinde 12 yıl kadar çalışmış bir usta kendisi. Yılmaz Honda diye İnstagramda bulabilirsiniz. Filtre takımı orijinal değil.

Subap ayarı
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
4 litre Motul 0-20 motor yağı
NGK marka buji takımı 4 adet
Alt takım kontrolü

Bu işlemler için toplam 2200 lira verdim.

Aracınız
Civic FB7 2015
2013 model FB7 119.XXX km deki aracıma 2 hafta önce Adana'da ( Adana'da yaptırmam biraz tesadüf oldu) 120 bin bakımı yaptırdım.

Özel serviste yaptırdım. Adana Honda bayiinde 12 yıl kadar çalışmış bir usta kendisi. Yılmaz Honda diye İnstagramda bulabilirsiniz. Filtre takımı orijinal değil.

Subap ayarı
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
Alt takım kontrolü

Filtreleri hangi marka taktı acaba ustanız?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

Subap ayarı
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
Alt takım kontrolü

Bujileri yetkili servis harici değiştirmek bence büyük risk. Umarım sorun yaşamazsınız.

Aracınız
Civic FB7 2013
Filtreleri hangi marka taktı acaba ustanız?
Wunder olması lazım. Eğer yaşadığınız şehirde Honda bayisi varsa parça satıp satmadıklarını öğrenip filtre takımını servisten alabilirsiniz.

Bu arada bakımı yapan usta " Kendi aracımda Petrol Ofisinin yağını kullanıyorum. Bence en iyisi o " demişti. Dipnot olarak ekleyeyim.

Ben bir sonraki bakıma denk getirebilirsem Petronas 0 - 20 yağ + Filtre takımını ya bayiiden ya da Mann marka alarak yaptıracağım.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Bujileri yetkili servis harici değiştirmek bence büyük risk. Umarım sorun yaşamazsınız.
Üzerinden çıkan buji takımı NGK marka. Takılanlarda NGK marka, iridyum buji.

Montajında çok fazla teknik bilgi kullanıldığını düşünmüyorum. Bir kere doğru düzgün izlesem kendim takarım. Eğer ürün orijinal ise bir sorun çıkmayacaktır. Ancak piyasada her üründe olduğu gibi bujilerde de sahte olanlar mevcut. Böyle bir şeye denk geldiysek yapacak bir şey yok. Adana'dan önce Dörtyol, sonra Van'a 800 - 900 km civarı yol yaptık. Herhangi bir sorun çıkmadı. Bundan sonra çıkar mı bir şey diyemiyorum.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2015
Wunder olması lazım. Eğer yaşadığınız şehirde Honda bayisi varsa parça satıp satmadıklarını öğrenip filtre takımını servisten alabilirsiniz.

Bu arada bakımı yapan usta " Kendi aracımda Petrol Ofisinin yağını kullanıyorum. Bence en iyisi o " demişti. Dipnot olarak ekleyeyim.
Benim usta da wunder ve petrol ofisi kullanıyormuş, 850₺ fiyat verdi ancak forumda ki bakım konularını incelediğimde wunder kullanan yok gibi bir şey. Genelde mann ve bosch tavsiye ediliyor ve onu kullanıyorlar o konuda şüphelerim var. Servis ile görüşüp oradan tedarik etmeye çalışacağım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim usta da wunder ve petrol ofisi kullanıyormuş, 850₺ fiyat verdi ancak forumda ki bakım konularını incelediğimde wunder kullanan yok gibi bir şey. Genelde mann ve bosch tavsiye ediliyor ve onu kullanıyorlar o konuda şüphelerim var. Servis ile görüşüp oradan tedarik etmeye çalışacağım.
Eklediğim konuya bakmanızı öneririm.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bence Wunder kullanmayın. Dediğim gibi bir dahaki bakıma kesinlikle düşünmüyorum. Hatta hava filtresini Mann alıp takabilirim bir kaç hafta sonra.

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Sanayideki ustalar arabaya uzun vadede nasil zarar verip tekrar arızaya gelir onu biliyor .

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri