Civic FB7 Fb7 Isıtma problemi?

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba;
Aracım 2012 model FB7 kasa honda civic. Forumda biraz araştırma yaptım ama sorunumla benzer bir sorun göremedim. Benim sıkıntım şu şekilde: Sürücü tarafı en soldaki hava kanalından soğuk diğer kanallardan sıcak hava geliyor. Trafikte bir süre rölanti de durduğumda diğer kanalların ısısı da ılımaya başlıyor. Eğer sürekli gaz verirsem sürücü kanalı da dahil olmak üzere çok iyi derecede sıcak hava veriyor. Gaz vermeyi bıraktığım an soğumaya başlıyor ve soğuk hava veriyor. Ne kadar istemesem de peteği söktürdüm ve peteğin içini açtırdım. Peteğin içerisi tertemiz hiç bir kir tıkanma yok. Ara kanallar çok ince. Şişleme işlemi de yaptık. Ancak sorun hala devam ediyor. Bunu nasıl çözebiliriz bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba;
Aracım 2012 model FB7 kasa honda civic. Forumda biraz araştırma yaptım ama sorunumla benzer bir sorun göremedim. Benim sıkıntım şu şekilde: Sürücü tarafı en soldaki hava kanalından soğuk diğer kanallardan sıcak hava geliyor. Trafikte bir süre rölanti de durduğumda diğer kanalların ısısı da ılımaya başlıyor. Eğer sürekli gaz verirsem sürücü kanalı da dahil olmak üzere çok iyi derecede sıcak hava veriyor. Gaz vermeyi bıraktığım an soğumaya başlıyor ve soğuk hava veriyor. Ne kadar istemesem de peteği söktürdüm ve peteğin içini açtırdım. Peteğin içerisi tertemiz hiç bir kir tıkanma yok. Ara kanallar çok ince. Şişleme işlemi de yaptık. Ancak sorun hala devam ediyor. Bunu nasıl çözebiliriz bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba, bu tip problemlerde petek tıkanmasından başka seçenek karşımıza çıkmıyor. Siz peteğin temiz olduğunu sanıyorsunuz. Fakat peteğin bir bölümü tıkalı olduğu için siz temiz sanıyorsunuz. Maalesef petek değişiminden başka çareniz görünmüyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba, bu tip problemlerde petek tıkanmasından başka seçenek karşımıza çıkmıyor. Siz peteğin temiz olduğunu sanıyorsunuz. Fakat peteğin bir bölümü tıkalı olduğu için siz temiz sanıyorsunuz. Maalesef petek değişiminden başka çareniz görünmüyor.
Hocam pek, bu tip petek tıkanmalarının önüne geçmek için kullanıcı olarak neler yapabiliriz :unsure:

Hocam pek, bu tip petek tıkanmalarının önüne geçmek için kullanıcı olarak neler yapabiliriz :unsure:
Antifirizsiz su kullanmayın aracınızda. Sıcak şehirlerimizde ihtiyaç olmadığı için radyatör suyu genellikle sadece su ile kullanılıyor. Buda uzun kullanımda paslanma ve akabinde tıkanmalara yol açıyor.
Antifirizli suyun sıcak havada bir zararı olmaz ama korozyon ve paslanmayı minimuma indirdiği için böyle sorunlar yaşama ihtimaliniz çok az olur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
devirdaim pompası ve termostatı kontrol ettirdiniz mi? gaz verince devirdaim pompası iş yapıyordur ama gaz vermeyince yeterli su itme basıncını oluşturmuyor olabilir mi?
Devirdaim arızalı olsa araç hararet yapar hocam, sadece ısıtmada problem yaşanmaz. Dolayısıyla bu problem için devirdaimden söz edemeyiz.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
soğutma suyu termostatı açık kalmış değil dimi? bu durumda motor da çok geç ısınır
Problemi dikkatli okursanız sadece sol taraftan soğuk hava geldiğini söylüyor arkadaşımız. Termostat sürekli açık kalsa araç içerisine sıcak hava hiç gelmez.

Geri