Fb7 jant

Aracınız
Civic FB7 2013
Selamın aleyküm, arkadaşlar 2013 model fb7 aracıma kışlık lastikler için 4 adet jant araştırıyorum. Orjinal ikinci el jantlar güzel fakat fiyat olarak biraz yüksek, orjinal siyah teneke jant olanlar var mı fb7 de acaba, gidip teneke jant alsam uyar mı ,uymaz mı bilemedim. Kışlık lastikler için ayrı jant kullananlar nasıl yol izledi, malum her seferinde yazlık lastik sök,kışlık lastik sök hem jant çiziliyor hem lastiğe yazık oluyor fikrimce. Teşekkürler, hayırlı akşamlar.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamın aleyküm, arkadaşlar 2013 model fb7 aracıma kışlık lastikler için 4 adet jant araştırıyorum. Orjinal ikinci el jantlar güzel fakat fiyat olarak biraz yüksek, orjinal siyah teneke jant olanlar var mı fb7 de acaba, gidip teneke jant alsam uyar mı ,uymaz mı bilemedim. Kışlık lastikler için ayrı jant kullananlar nasıl yol izledi, malum her seferinde yazlık lastik sök,kışlık lastik sök hem jant çiziliyor hem lastiğe yazık oluyor fikrimce. Teşekkürler, hayırlı akşamlar.
Ve aleykümselam
Uzun vadede güzel bir fikirdir. Bende aynı tarz kullanıyorum. Sadece balans yaptırıp takılır. Fd6, Fb7 ve Fc5 aynı bijon aralığına sahiptir. Yani 5x114,3'dür. Sac jant seçeneğiniz fazla olur. İkinci el temiz orjinal bulmanız yeterlidir. Bulunduğunuz yere yakın olsun ki kargo ile uğraşmayın. Örnek ilanlar:

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
5 yıldan bu yana teneke jantlarda kışlıkları, çelik jantlarda yazlıkları kullanıyorum. Krikoya kaldırarak değişimlerini yapıyorum. Yaklaşık 30 dk. sürüyor. Böylelikle jant ve lastiklerin zarar görmesinin ve de sök-tak balans maliyetinin önüne geçmiş oluyoruz. İstediğiniz zaman sökme ve takma fırsatınız oluyor. Fd6, fb7 ve fc5 in tüm jantları aracınıza uyar.

Aracınız
Civic FB7 2013
Mantıklı bir hareket olur ama hondanın teneke jantını bulmanız gerek ayrıca üst kasanında jantlarınıda alabilirsiniz

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Üst kasa yani fc5 bijon aralıkları falan aynı mı acaba fb7 ile , aynı ise olabilir tabi hocam
5 yıldan bu yana teneke jantlarda kışlıkları, çelik jantlarda yazlıkları kullanıyorum. Krikoya kaldırarak değişimlerini yapıyorum. Yaklaşık 30 dk. sürüyor. Böylelikle jant ve lastiklerin zarar görmesinin ve de sök-tak balans maliyetinin önüne geçmiş oluyoruz. İstediğiniz zaman sökme ve takma fırsatınız oluyor. Fd6, fb7 ve fc5 in tüm jantları aracınıza uyar.
Hocam tam aklımdan geçeni yazmışsınız,bende aynı taktiği düşünüyorum,

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
Büyük rahatlık böyle kullanım siyah jantlar icin sok tak ta çizilmesinin önüne geçip lastikleri koruyor. Aynı siyahından bulamamıştım. Makyajsız kasanın jantlarindan almıştım. İki yıldır kendim değiştiriyorum. Siyahı ayrı bir yakıştırıyorum ?

Ekli dosyalar

• 05A7766F-FDFB-426D-81B6-D5563B5C1607.jpeg
    05A7766F-FDFB-426D-81B6-D5563B5C1607.jpeg
    286.9 KB · Görüntüleme: 45
Aracınız
Civic FC5 2020
Üst kasa yani fc5 bijon aralıkları falan aynı mı acaba fb7 ile , aynı ise olabilir tabi hocam
Fd6 fb7 fc5 orijinal jantların bijon aralıkları aynı hocam bende rs 17 jant var orjinalinden böyle araç exe paket ben kışlık için 16 siyah elegance jant aldım hem sök tak parası hem lastik maliyeti hemde çizilmelere karşı korumak için

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam konuyu yeni gördüm. Arkadaşlarında söylediği gibi fd6, fb7, fc5 jant aralıkları aynı. Bende 2016 fb7 kasa aracımda sıfır aldığımdan beri yazlık-kışlık jant lastiği ayrı kullanıyorum.
Yaz için orjinal elegance jant, kış için fc5 kasanın kapaklı olanını daha uygun bulmuş ve almıştım. Fc5 dream paket' in sanırım. Resim aşağıda, aracı yakın zamanda yıkanırken çekmiştim.20201127_132326.jpg

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri