FB7 Lpg Regülatör Sökümü

Herkeze iyi günler.
Yeni aldığım FB7 aracımda sabahları geç çalışma sorunu var.Araştırdığım ve öğrendiğim kadarı ile kronik regülatör diyafram sıkıntısıymış.
Burda lpg işi yapan yere sordum diyafram değişimi için 400 tl istedi.???
İnternette diyafram seti 150 tl kendisi almış olun max 130 tl.Bu nasıl işçilik ücreti.??
Kendim diyafram setini aldım haftasonu değişimini yapacağım ama Regülatör motorun arka kısmında.
Sanırım sileceklerin olduğu yerdeki plastikleri ve altındaki sacı sökmem gerekicek.Önceki FD6 aracıma ön kamera bağlantısı yaparken sökmem gerekmişti.
Sökmek için el kol girecek bir yer yok.Daha önce işlem yaptıran veya bilen varmı nasıl ulaşabilirim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Herkeze iyi günler.
Yeni aldığım FB7 aracımda sabahları geç çalışma sorunu var.Araştırdığım ve öğrendiğim kadarı ile kronik regülatör diyafram sıkıntısıymış.
İnternette diyafram seti 150 tl kendisi almış olun max 130 tl.Bu nasıl işçilik ücreti.??
Kendim diyafram setini aldım haftasonu değişimini yapacağım ama Regülatör motorun arka kısmında.
Sanırım sileceklerin olduğu yerdeki plastikleri ve altındaki sacı sökmem gerekicek.Önceki FD6 aracıma ön kamera bağlantısı yaparken sökmem gerekmişti.
Sökmek için el kol girecek bir yer yok.Daha önce işlem yaptıran veya bilen varmı nasıl ulaşabilirim.
Regülatöre ulaşana kadar diğer parçaları sökmekten başka çareniz görünmüyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkeze iyi günler.
Hocam başka yerlere de sorun bence, geçen yıl regülatör conta setini 250 liraya değiştiriyorlardı, sizin sorduğunuz usta biraz fazla istemiş.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam başka yerlere de sorun bence, geçen yıl regülatör conta setini 250 liraya değiştiriyorlardı, sizin sorduğunuz usta biraz fazla istemiş.
bende 1 bucuk sene once diyaframlari degismistim 350tlde benden almislardi gerçekten cok ucret aliyorlar ama sanki anlasmali gibi geldi bana kocaelideyim brc yetkili servisi 2 tane var ikiside ayni kisinin 1 tanede ozel.servise sordum hepsi 350 tl.fiyat verdi.baya bi ugrasmislardi regulatoru sokmek ve takmak.icin motorun arka kisminda oldugu icin baya zor yani sokup takmasi

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.
Bende el emeği alıyorum yaptığım işte ama hakkınca. 130 tl lik parçaya 270 tl işçilik gerçekten çok fazla. 250 olsa anlarım.
Hadi çok temiz işçilik 300 anlarım ama 400 vermem. Kaldı ki yapılacak işlem elzem bi işlem değil 15 dk da toplanabiliyor.
Ben yarım günümü harcar kendim yaparım o parayı o ustaya vermem.
Kalan parayla aracımın yağını ve filtre setini alırım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.
Bende el emeği alıyorum yaptığım işte ama hakkınca. 130 tl lik parçaya 270 tl işçilik gerçekten çok fazla. 250 olsa anlarım.
Hadi çok temiz işçilik 300 anlarım ama 400 vermem. Kaldı ki yapılacak işlem elzem bi işlem değil 15 dk da toplanabiliyor.
Ben yarım günümü harcar kendim yaparım o parayı o ustaya vermem.
Kalan parayla aracımın yağını ve filtre setini alırım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bilginize ve becerinize güveniyorsanız kendinizin yapması en mantıklı tabiki (y)
ES7 ve FC5te motor havuzu daha erişilebilir olduğu için regülatöre erişmek zor olmuyor ama FD6 ve FB7de oldukça geri bölgede maalesef.

Geri