Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda en son ki verilerimle (kısa mesafe şehir içi) şöyle bir hesap yaptım;

Km'de Lpg+Benzin: 11 x 3,30 = 36,3 / 100 = 0,36 krş
3 x 7,11 = 21,3 / 100 = 0,21 krş
TOPLAM = 0,57 krş

Km'de benzin: 13 x 7,11 = 92,4 /100 = 0,92 krş
TOPLAM = 0,92 krş

Km'de fark : 0,92 - 0,57 = 0,35 krş
Devamıda benden olsun. Günde 6 km. gidilse ayda 63 tl. fark var. Şubatta soğuk olur. İki ayda 126 tl. eder. Bu sonuca göre LPG'de kullanmanız daha mantıklı. Sizin benzin tüketimi cidden yüksekmiş.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2017
Devamıda benden olsun. Günde 6 km. gidilse ayda 63 tl. fark var. Şubatta soğuk olur. İki ayda 126 tl. eder. Bu sonuca göre LPG'de kullanmanız daha mantıklı. Sizin benzin tüketimi cidden yüksekmiş.

Ama benzını 13 litreden hesaplamış

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013

Teşekkürler hocam, aynen şu duruma göre Lpg daha mantıklı görünüyor. Bir önceki ölçümde Ağustos-Kasım arası 2000 km yapmışım (şehir içi+şehir dışı) 17,79 litre benzin almışım Km'de 0,06 krş gibi bir değerim vardı ne olduysa son iki ay soğuklar başladı Km'de 0,21 krş a yükseliverdi. Havalardan dolayı diye tahmin ediyorum bir de sadece şehir içi kulladım bu sefer, aracı sabahlar birkaç dakika rolantide bekler öyle çıkarım genelde. Bir sorum daha olacak hocam, ola ki benzinde kullanmak istedim o zaman araç içindeki lpg tuşundan kapatmam yeterli olur mu? Regülatörün ısınmasından filan bahsetmiştiniz ondan dolayı soruyorum..

Aracınız
Civic FC5 2017
Evet benzin yakıt göstergesinde 13-14 arası gösteriyor şu günlerde
Arac Orjinal LPG mi ...? benzın LPG ye gecene kadar kullanılır .LPG ye gecınce kesılır ,onun ıcın Yuksek gosterıyor siz 100 km yapmadınız ama gosterge sureklı ılk calıstırma da LPG ye gecene kadar metrajı hesapladı ılk calıstırmadan LPG ye gecişler 100 km ulaşınca sistem litreyı yazıyor. Bu benzınn gostrrgesı arac sogukken ve iki üç dk lık benzin kullanımını baz alıyor bu mesafede ne zaman benzinde 100 km ulasınca litre bazında yansıtıyor.. aracı surekli benzinde kullansak 13 litre ortalama 8 lere kadar düşer ama..

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arac Orjinal LPG mi ...? benzın LPG ye gecene kadar kullanılır .LPG ye gecınce kesılır ,onun ıcın Yuksek gosterıyor siz 100 km yapmadınız ama gosterge sureklı ılk calıstırma da LPG ye gecene kadar metrajı hesapladı ılk calıstırmadan LPG ye gecişler 100 km ulaşınca sistem litreyı yazıyor. Bu benzınn gostrrgesı arac sogukken ve iki üç dk lık benzin kullanımını baz alıyor bu mesafede ne zaman benzinde 100 km ulasınca litre bazında yansıtıyor.. aracı surekli benzinde kullansak 13 litre ortalama 8 lere kadar düşer ama..

Evet araç orijinal lpgli.. Söyledikleriniz doğru katılıyorum size fakat şöyle bir durum var bu en son 800km lik ölçüme başlamadan önce depo full doluydu 800 km yaptım bugün fullledim 24 litre benzin aldı bu da demek oluyor ki 800 km de 24 litre benzin harcamış doğru mudur? Yani sadece sabahları lpg ye geçene kadar benzin harcamayla 24 litre benzin fazla değil mi? Mesela siz hiç bu tarz bir hesaplama yaptınız mı?

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu 800 km de sabahları kac kere marş yaptınız ki cok kısa aralıklarla kullanıyor isenız ve rolantide beklıyor iseniz yapabılır bırde hava nın derecesıde önemli cok soguk bir bölgede yasıyor iseniz gec LPG ye gectıgınden sureklı benzın tüketecek tir.ben böle bı hesaplama yapmadım aracı fulleyıp benzinle aldıgım gazlarla 800 km gelınce ölçmem gerekecektır kıyaslama yapabilmek için ama yol şartları kullanım hava şartları yıne dogru olmaz hesap bunların hepsi dırek yakıtla dogru orantılı ..

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu 800 km de sabahları kac kere marş yaptınız ki cok kısa aralıklarla kullanıyor isenız ve rolantide beklıyor iseniz yapabılır bırde hava nın derecesıde önemli cok soguk bir bölgede yasıyor iseniz gec LPG ye gectıgınden sureklı benzın tüketecek tir.ben böle bı hesaplama yapmadım aracı fulleyıp benzinle aldıgım gazlarla 800 km gelınce ölçmem gerekecektır kıyaslama yapabilmek için ama yol şartları kullanım hava şartları yıne dogru olmaz hesap bunların hepsi dırek yakıtla dogru orantılı ..

Her sabah tek marş, birkaç dakika rolantide bekleme ortalama 4 km gidiş 4 km geliş. . Zaten soğuk havada benzine geçene kadar yol yarılanmış oluyor çoğu zaman. O yüzden yukarıdaki hesabı yaptık acaba kış aylarında tek benzinde mi kullanmak daha mantıklı vs diye..

Aracınız
Civic FC5 2017
Her sabah tek marş, birkaç dakika rolantide bekleme ortalama 4 km gidiş 4 km geliş. . Zaten soğuk havada benzine geçene kadar yol yarılanmış oluyor çoğu zaman. O yüzden yukarıdaki hesabı yaptık acaba kış aylarında tek benzinde mi kullanmak daha mantıklı vs diye..
Hiim anladım LPG ye gecsin ya sıkıntı yok LPG ye gectıkten sonra benzın tuketmıcek LPG tuketıcek .. lpg ye gecip gecmemesi tüketime etkı etmez sadece benzını bırakır LPG ile devam eder.. Siz nerde yasıyor sunuz baya soguk sanırım sizin il

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Hiim anladım LPG ye gecsin ya sıkıntı yok LPG ye gectıkten sonra benzın tuketmıcek LPG tuketıcek .. lpg ye gecip gecmemesi tüketime etkı etmez sadece benzını bırakır LPG ile devam eder.. Siz nerde yasıyor sunuz baya soguk sanırım sizin il

İnsanın aklına düşmüyor değil hani lpg ile birlikte benzinde mi tüketiyor filan diye ama sonradan havaların soğuk olması ve geç lpg ye geçiyor herhalde diyorum. Normal iç anadolu iklimi hocam :) Doğu anadolu ikliminde filan da yaşamıyoruz ki..

Geri