Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Öncelikle herkese iyi bayramlar, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yaklaşık 11 günlük gezi sonucu yakıt tüketimim aşağıdaki gibidir. Yakıtı etkileyen faktörler Nokian wetproof lastikler, %90 klima açık, 2 yetişkin + 1 bebek, full bagaj. Güzergah, İstanbul - Amasya - Samsun - Trabzon - Rize - Artvin - Kars - Erzurum - Tekrar Trabzon - Sinop - Karabük - Bolu - İstanbul.

Güzel yerler hep yüksek rakımlı yerlerde olduğu için keçi gibi tırmanıp durduk Karadeniz'de Rize'deki Ayder yaylası, Artvin Karagö ve sonrasında gittiğimiz Maral şelalesi fenaydı, sürekli yağış ve sis vardı. Kars - Erzurum arasında yol çalışması nedeniyle navigasyonun da azizliğiyle saatteki hızımın max. 18-20km/s çıkabildiği bir köy yoluna girdim 2 saat işkence çektim. Bolu yedigöller ve Karadeniz bölgesinde hep virajlı, bol iniş çıkışlı yollardaydım. Erzurum'dan - Trabzon Uzungöl'e gidişte Bayburt üzerinden dağlık bir yoldan gittim ki manzara olmasa çekilmez... Bunun dışında belli bir noktaya kadar gittiğim otoban yollarında sabit 3bin devir 140-150km/s hızlarındaydım. Karadeniz bölgesi radarlardan dolayı mayın tarlası gibi. Resmen tuzak kuruyorlar. 3-5 ceza gelir diye düşünüyorum. Yakıtı genelde 3.31'den aldım, 4.10 civarında da aldığım yerler oldu. Dönüş yolunda daha çok 3.79 gibi rakamlar denk geldi. Hesabını yapmadım pek. Totalde de 50-60km benzinle kullanmışlığım oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 260813
Hocam Lpg ortalamasını verin. Herkez kendine göre kuruşunu hesaplasın.
Yol ve gidişata göre 8.3 bile çıksa iyi değer.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam Lpg ortalamasını verin. Herkez kendine göre kuruşunu hesaplasın.
Yol ve gidişata göre 8.3 bile çıksa iyi değer.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Hocam +%20 ekleyelim, fişleri toplayıp hesaplayana kadar. 7.56lt lpg ye tekabül ediyor.

Aracınız
Civic FB7 2014
Öncelikle herkese iyi bayramlar, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yaklaşık 11 günlük gezi sonucu yakıt tüketimim aşağıdaki gibidir. Yakıtı etkileyen faktörler Nokian wetproof lastikler, %90 klima açık, 2 yetişkin + 1 bebek, full bagaj. Güzergah, İstanbul - Amasya - Samsun - Trabzon - Rize - Artvin - Kars - Erzurum - Tekrar Trabzon - Sinop - Karabük - Bolu - İstanbul.

Güzel yerler hep yüksek rakımlı yerlerde olduğu için keçi gibi tırmanıp durduk Karadeniz'de? Rize'deki Ayder yaylası, Artvin Karagö ve sonrasında gittiğimiz Maral şelalesi fenaydı, sürekli yağış ve sis vardı. Kars - Erzurum arasında yol çalışması nedeniyle navigasyonun da azizliğiyle saatteki hızımın max. 18-20km/s çıkabildiği bir köy yoluna girdim 2 saat işkence çektim. Bolu yedigöller ve Karadeniz bölgesinde hep virajlı, bol iniş çıkışlı yollardaydım. Erzurum'dan - Trabzon Uzungöl'e gidişte Bayburt üzerinden dağlık bir yoldan gittim ki manzara olmasa çekilmez... Bunun dışında belli bir noktaya kadar gittiğim otoban yollarında sabit 3bin devir 140-150km/s hızlarındaydım. Karadeniz bölgesi radarlardan dolayı mayın tarlası gibi. Resmen tuzak kuruyorlar. 3-5 ceza gelir diye düşünüyorum. Yakıtı genelde 3.31'den aldım, 4.10 civarında da aldığım yerler oldu. Dönüş yolunda daha çok 3.79 gibi rakamlar denk geldi. Hesabını yapmadım pek. Totalde de 50-60km benzinle kullanmışlığım oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 260813
Hocam +%20 ekleyelim, fişleri toplayıp hesaplayana kadar. 7.56lt lpg ye tekabül ediyor.
Hocam araç otomatik mi

Aracınız
Civic FB7 2013
Dün lpg aldım. 23 litre alıp doldu. 145km yol almışım şehiriçi. Yol bilgisayarı 16lt/100km gösteriyor. Klima %50 açık, econ açık, ortalama hız 22 km. Bu hesapla 32 litre ile tam dolu tank 200 km götürür beni. Kullanımın tamamı çok kısa mesafe git-gel. Kurban bayramında uzun yola çıkınca şehir dışı yakıt tüketimini de göreceğim.

Aracın yağ ve lpg bakımlarını yaptırdım. Filtrelerin tamamı değişti. Yağı motul 8100 eco-nergy 5-30 aldım, filtreleri mann marka aldım. Lpgnin 2 filtresini birden değiştirdim. Bayram için uzun yola çıktım. 32 litre ile uzun yolda 320km yol alıyorum (10 litre/100km). 3 4 kez depoyu bitirip doldurdum. Sonuçta yağ ve filtre bana göre yakıta 0 etki sağladı. Atmosferik civic benim sürüş tarzıma uygun değil diye düşünüyorum artık.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aracın yağ ve lpg bakımlarını yaptırdım. Filtrelerin tamamı değişti. Yağı motul 8100 eco-nergy 5-30 aldım, filtreleri mann marka aldım. Lpgnin 2 filtresini birden değiştirdim. Bayram için uzun yola çıktım. 32 litre ile uzun yolda 320km yol alıyorum (10 litre/100km). 3 4 kez depoyu bitirip doldurdum. Sonuçta yağ ve filtre bana göre yakıta 0 etki sağladı. Atmosferik civic benim sürüş tarzıma uygun değil diye düşünüyorum artık.
Son bakımım sizin yaptıklarınızla birebir aynı. 32 litre ile 320km benim şehir içi kısmen performanslı kullanımıma denk geliyor.

Aracınız
Civic FB7 2014
2014 Civic Eco elegance benimde değerlerim sizinkiyle birebir aynı hatta aracım servis bakımlı ama 350 km göremedim daha uzun yolda.aracı çok seviyorum fakat benimde sürüş tarzıma uygun değil diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FB7 2014
Son bakımım sizin yaptıklarınızla birebir aynı. 32 litre ile 320km benim şehir içi kısmen performanslı kullanımıma denk geliyor.
Hocam nasıl başarabiliyorsunuz benim yaşadığım yer düz ve fazla dur kalk olan biryerde değil ama sizin şehir içinde gördüğünüz km yi ben ancak uzun yolda yapabiliyorum.oda performanslı değil kesinlikle.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Subap ayarı en son ne zaman yapıldı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam nasıl başarabiliyorsunuz benim yaşadığım yer düz ve fazla dur kalk olan biryerde değil ama sizin şehir içinde gördüğünüz km yi ben ancak uzun yolda yapabiliyorum.oda performanslı değil kesinlikle.
Subap ayarı en son ne zaman yapıldı?

Geri