Civic FB7 Fb7 mi toyota 1.2 turbo CHR mi?

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhaba,
Bilen kullanan deneyimleyen arkadaşlar varsa fikir isterim.
Fb7 yi verip 1.2 turbo CHR almak niyetindeyim. Artıları eksileri yorum belirtir misiniz.

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
3 ay önce 1.2 c-hr satıp Civic 1.5 VTEC turbo ya geçtim. fb7 yi bilmiyorum ama fc5 ile kıyaslarsak işçilik anlamında c-hr Civic i 2 ye katlar. Civic te neredeyse hiç bir açıklık diğerini tutmuyor ve bunu farketmek için dikkat etmenize gerek yok. Binmek için arabaya doğru giderken farkediyorsunuz. Performans ve tüketim kıyas kabul etmez biri 182 HP diğeri 117 HP ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki c-hr 3 yıl kullandım. Bir gün bile bu araba niye gitmiyor demedim. Sonuçta turbo var. Yakıt tüketimi olarak ben kısa mesafe kullanıyordum. Çoğu zaman motor ısınmaya fırsat bulamıyordu. Bu durumda yazın 7.5 kışın 9 l civarı yakıyordu. C-hr nın en büyük eksikliği arka tarafın ve bagaj alanın nispeten küçük ve karanlık olması. Donanım olarak 2018 ve üzeri bir c-hr alırsanız giriş seviye paketi alsanız bile hem konfor hem de güvenlik olarak çok dolu bir araç almış olursunuz. Bu anlamda Civic çok geride. 2017 c-hr deki güvenlik paketi fc5 te bile ancak full pakette alınabiliyor.
Sonuç olarak eğer yıllık 15 bin km üzerinde yol yapıyorsanız ve bu km nın çoğunluğu şehir içinde ise hybrit size ilaç gibi gelecektir. Yoksa 1.2 fazlasıyla yeterli.

Geri