Fb7 otomatik vites aracımda seyir halinde P'ye aldım

Arkadaşlar merhaba 2 gün önce biraz agresif sürüş halindeyken anlık bir dalgınlıkla vitesi Sden Pye aldım ve iğrenç bi metal karışma sesi gibi bir ses geldi sağa çekip acaba arabaya bir zarar geldimi diye kontağı kapatıp yeniden çalıştırdım fakat aracımda hiçbir sıkıntı yoktu sizce şanzımanda bir sıkıntı oluşmuş ihtimali varmıdır diğer forumlarda okudum hasar kendini sonradan belli eder gibi yazılar okudum hondacılar olarak sizden yorum bekliyorum kardeşinizi bu sıkıntıdan kurtarın .duv..duv..duv.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bizde tabir vardır. Rahat batıyor diye. (Sözüm meclisten dışarı.)
Vitesle oynamak isteyenlere manuel tavsiye ederim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Hocam ben kaç yıldır otomatik kullanırım ama elim daldığım her anda vitesin üstünde :)
Yeni focuslardaki gibi çevirmeli buton tarzı bir vites lazım bana bu işten kurtulmak için :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam ben kaç yıldır otomatik kullanırım ama elim daldığım her anda vitesin üstünde :)
Yeni focuslardaki gibi çevirmeli buton tarzı bir vites lazım bana bu işten kurtulmak için :)
O zaman sizde manuel ruhu var.
Çevremdekiler bana otomatik alma senin bir elin viteste olmalı diyorlar. Çünkü habire vites değiştiriyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O zaman sizde manuel ruhu var.
Çevremdekiler bana otomatik alma senin bir elin viteste olmalı diyorlar. Çünkü habire vites değiştiriyorum.

Aynen öyle hocam :) İşin garibi ailede kullansın diyerek hep otomatiğe yönelmek durumunda kalıyorum :)
Halbuki manuel şanzıman söz konusun olunca hem daha ucuz hemde çok fazla araç çeşidi imkanı oluyor :)

Hakan Uzun

0
Yönetici
Aynen öyle hocam :) İşin garibi ailede kullansın diyerek hep otomatiğe yönelmek durumunda kalıyorum :)
Halbuki manuel şanzıman söz konusun olunca hem daha ucuz hemde çok fazla araç çeşidi imkanı oluyor :)

Bende isin tam bu noktasinda faydalaniyorum birde manuel tercih olunca cok fazla marka modele yonelebiliyorsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Manuel araç spor sürüşte çok güzel tat veriyor 1.5 turboyu manuel sürmek bir başka zevkli ama sürekli şehir içi aktif kullanan için otomatik büyük rahatlık.
Şöyle bir durum da var eşi araba sürüp de manuel isteyen var mı merak ettim :)

Hakan Uzun

0
Yönetici
Manuel araç spor sürüşte çok güzel tat veriyor 1.5 turboyu manuel sürmek bir başka zevkli ama sürekli şehir içi aktif kullanan için otomatik büyük rahatlık.
Şöyle bir durum da var eşi araba sürüp de manuel isteyen var mı merak ettim :)

Benim esim ve arkadasimin cok yakin arkadadimin esi manuel arac kullanabiliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şaka maka manuel kullanmayalı bayağı olmuş, sol ayağım yatmaya o kadar alıştı ki debriyajin sertliğini bile unuttum diyebilirim :) muhtemelen şimdi manuel bir araç alsam ilk ay bayağı acemilik yaşarım ?

Aracınız
Civic FC5 2019
İşte ikinci el almama sebebim hep bu dalgınlıkla yapılan şeylerin benim alacağım aracın başına da gelmiş olabileceği korkusu.
Arkadaşlar merhaba 2 gün önce biraz agresif sürüş halindeyken anlık bir dalgınlıkla vitesi Sden Pye aldım ve iğrenç bi metal karışma sesi gibi bir ses geldi sağa çekip acaba arabaya bir zarar geldimi diye kontağı kapatıp yeniden çalıştırdım fakat aracımda hiçbir sıkıntı yoktu sizce şanzımanda bir sıkıntı oluşmuş ihtimali varmıdır diğer forumlarda okudum hasar kendini sonradan belli eder gibi yazılar okudum hondacılar olarak sizden yorum bekliyorum kardeşinizi bu sıkıntıdan kurtarın .duv..duv..duv.

Geri