FB7 Sabah ilk çalıştırmada gelen ses

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba Arkadaşlar aracımı sabah çalıştırdığımda bir gıçırtı şeklinde kayış sesi gibi bir ses geldi. Daha önce böyle bir sesle karşılaşan oldu mu? Her zaman yapmıyor özellikle sabahları ilk çalıştırmada yapıyor. Birde gelen ses 1-2 saniye sürüyor. Sonra ses kesiliyor.
Soğuk havalardan dolayı olabilir mi? Normal de Aracım kapalı garajda duruyor. Teşekkürler...

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba Arkadaşlar aracımı sabah çalıştırdığımda bir gıçırtı şeklinde kayış sesi gibi bir ses geldi. Daha önce böyle bir sesle karşılaşan oldu mu? Her zaman yapmıyor özellikle sabahları ilk çalıştırmada yapıyor. Birde gelen ses 1-2 saniye sürüyor. Sonra ses kesiliyor.
Soğuk havalardan dolayı olabilir mi? Normal de Aracım kapalı garajda duruyor. Teşekkürler...

V kayışı yapıyordur hocam
Araç kaç km de?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2 sn. sürmüyor, 1 sn.dir ancak @agormus 'un tarifi marş motoru gacırtısına çok uyuyor. Araçta 2014 model olduğu için önce marş motoru olduğunu düşünüyorum, genelde marş motoru sıkıntısı kayışlardan çok önce başlıyor. Eğer marş motoru değilse kayış ve gergi kısımları incelenmeli. Ben bu gıcırtıya 2 senedir müdahele ettirmedim, bende de soğukta ilk çalıştırmada ara sıra yapıyor bu sorunu.

Aracınız
Civic FB7 2014
Geri