FB7 tampon boyama

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba, tampondaki taş vuruk şu bu izlerinden sıkıldığım için boyacının yolunu tuttum ve saçma sapan bir fiyat verdiği için tamponu kendim boyamaya karar verdim ve boyadım :) faydalanmak isteyen arkadaşlar olursa diye paylaşıyorum buyurun fotolar;

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    123.1 KB · Görüntüleme: 139
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    161.5 KB · Görüntüleme: 135
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    123.8 KB · Görüntüleme: 135
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    237.8 KB · Görüntüleme: 138
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    190.4 KB · Görüntüleme: 133
  • 6.jpeg
    6.jpeg
    113 KB · Görüntüleme: 129
Aracınız
Civic FB7 2014
Gerekli araç gereçler;
Aracın rengine göre özel hazırlanmış kutu sprey boya, 150/200/800 zımpara, pasta ve cila, üstübü, kağıt bant, bol miktarda gazete.

İşlem Adımları;
1) Boyanacak kısım temizlendikten sonra sırasıyla 150/200/800 zımpara ile zımparalanması
2) Yüzey zımpara tozlarından arındırıldıktan sonra boyanacak yüzey dışında kalan yerlerin kağıt bant ve gazete ile maskelenmesi
3) Sprey boya ile 15-20cm uzaktan tutarak ve her kat arasında 5 dk bekleyerek 10 kat boyanın atılması (vernik kullanmadım onun yerine boyaya ekstra sertleştirici katıldı)
4) Boyanan yüzeyin 1 gün sonra pasta cila ile düzeltilmesi

Not: Bu işlemleri aracınıza uygulamanızdan kaynaklanabilecek maddi manevi tüm sorumluluk kullanıcılara aittir.

ywzckr

0
Gerekli araç gereçler;
Aracın rengine göre özel hazırlanmış kutu sprey boya, 150/200/800 zımpara, pasta ve cila, üstübü, kağıt bant, bol miktarda gazete.

İşlem Adımları;
1) Boyanacak kısım temizlendikten sonra sırasıyla 150/200/800 zımpara ile zımparalanması
2) Yüzey zımpara tozlarından arındırıldıktan sonra boyanacak yüzey dışında kalan yerlerin kağıt bant ve gazete ile maskelenmesi
3) Sprey boya ile 15-20cm uzaktan tutarak ve her kat arasında 5 dk bekleyerek 10 kat boyanın atılması (vernik kullanmadım onun yerine boyaya ekstra sertleştirici katıldı)

Not: Bu işlemleri aracınıza uygulamanızdan kaynaklanabilecek maddi manevi tüm sorumluluk kullanıcılara aittir.

Hocam sprey boyayı nereden temin ettiniz?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Gerekli araç gereçler;

İşlem Adımları;

10 kat boya ileride çatlamaya sebep olabilir. Bana biraz fazla gibi geldi hocam.

Aracınız
Civic FB7 2014
Hocam sprey boyayı nereden temin ettiniz?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Oto boyacıların hemen hemen hepsi kutuya basıyor. 35 Tl fiyatı.
10 kat boya ileride çatlamaya sebep olabilir. Bana biraz fazla gibi geldi hocam.
Astar olmadan attığım için 10 kat attım, normal boya ile arasında mm lik bile fark yok. İşlem sonrası pasta cila ile farkedilmeyecek duruma geldi. Tavsiye ederim yapacak arkadaşlara.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Oto boyacıların hemen hemen hepsi kutuya basıyor. 35 Tl fiyatı.

Astar olmadan attığım için 10 kat attım, normal boya ile arasında mm lik bile fark yok. İşlem sonrası pasta cila ile farkedilmeyecek duruma geldi. Tavsiye ederim yapacak arkadaşlara.
Tamponun son durumu nedir hocam. Atma veya kabarma meydana geldi mi. Bende mugen fiber tamponumun kırıklarını polyester ve sıvısı ile tamir ettim. Spiral ile zimparalayarak boyasını temizledim. Macunladiktan sonra astar, boya ve vernik ile işlemi bitirmeyi düşünüyorum. Kars'ta boyacı yok. Siz boyayı nereden temin ettiniz.

Aracınız
Civic FB7 2014
Tamponun son durumu nedir hocam. Atma veya kabarma meydana geldi mi. Bende mugen fiber tamponumun kırıklarını polyester ve sıvısı ile tamir ettim. Spiral ile zimparalayarak boyasını temizledim. Macunladiktan sonra astar, boya ve vernik ile işlemi bitirmeyi düşünüyorum. Kars'ta boyacı yok. Siz boyayı nereden temin ettiniz.

Üstadım boyada herhangi bir atma vb durum ile karşılaşmadım. DYO bayisi bir yerde bastırmıştım ama hangi marka kullandı emin değilim.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Üstadım boyada herhangi bir atma vb durum ile karşılaşmadım. DYO bayisi bir yerde bastırmıştım ama hangi marka kullandı emin değilim.
Benim tampon fiber hocam. Haliyle cukurluklar kalıyor. Kırıklar vardı. Elyaf ve sıvısı ile kırıkları tamir ettim. Komple zımpara yaptım ve macunlamayi tamamladım. Müsait bir zaman zımpara olayını bitirdikten sonra astar boya ve vernikle işlemi bitireceğim. Bakalım iyi bişey çıkacak diye umuyorum. :)

Ekli dosyalar

• IMG_20220618_231027.jpg
    IMG_20220618_231027.jpg
    87.8 KB · Görüntüleme: 38
Geri