Civic FB7 Fb7 tuhaf hırıltı sesi - V Kayış Gergisi sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Çözüm
Bu parçayı bende bugün değiştirdim, parçayı linkteki adresten yılbaşı kampanyası ile 402 liraya aldım.
Parça kodu INA 534053410. FB7lerdeki gerginin üstünde R0A kodu bulunuyor, FD6larda bu kod yok.

Gelen ürün bu, üretim yılı 2020 görünüyor.
gergi-jpg.263630

Eski gergi ile yeni gerginin kodlarını karşılaştırdım ve birebir uyuyor gibi görünüyor, eski gerginin amortisör kısmı nerdeyse bütün yağını kaçırmış ve kirle birlikte kapkara hale gelmiş ? Üretim yılı da 2012 gibi duruyor, nerdeyse 8 yaşını geçmiş bir gergiye göre bence iyi dayanmış diyebilirim :)
Değişim sonrası...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Düşük devirde, yüksek vites ile gidiyorsunuz gibi geldi bana? Araç otomatik mi manuel mi?

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynı sorun bende de var. Fırsat bulup tamire götüremiyorum. Malum manisa da otomatik sanziman ustası yok izmire götürmek gerek. Hocam sorun bana sanziman rulman larıyla alakalı gibi geliyor ama tabiki baktırmak gerek. Baktirisan bizimle paylaşır mısın? Geçmiş olsun..

DURSUNTOYA

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sanki bir parça dönecekken birşeylere sürtüyorda dönemiyomuş gibi bir ses, ilginç :unsure: Kendi adıma söyleyecek olursam ilk defa duyuyorum.
Garantinizin devam edip etmediğine dair bir bilginiz varmı?

Muhakkak başından böyle birşey geçen olmuştur. Bosyere tamirciye götürüp şanzımanı indirecekler, belki sorun şanzımanda bile değildir, ama birton şanzıman söküp takma parası alacaklar. Sanırım sorunun ne olduğunu keşfettik, sadece adını koyamadık. Problemi olabildiğince uygulama içinde dillendirmek gerek. Böylece sorunun ne olduğunu net birşekilde anlarız diyorum kanımca..

DURSUNTOYA

Aracınız
Civic FB7 2013
Honda fb7 grubunda yazdım, arkadaşın biri hava filtresine giden hortumun sallandığını, onun ses yaptığını söyledi. Aynı durum onda da varmış. Sabitlemişler boruyu sıkıntı kalmamış

Geri