FC-5 Yüksek hızlarda ön kaput titremesi? Hız limiti hk.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar 2 defa uzun yolculuk deneyimimde yüksek hızlarda iken öp kaput gözle dikkat çeker bir şekilde titriyor düşük hızlarda bir sorun yok elimle baktım her hangi bir boşlukta yok?

Bana mühendislik hatası gibi geldi sizlerde de bu şekilde mi diye merak ettim?

Forumda bazı arkadaşlar soruyor dikkatimi çekti hız limiti 215'i geçince devreye girip kendi kendine motor freni uyguluyor araca bilginiz olsun.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ne yazık ki bu sorun tüm FC5'lerde mevcut. Aracımı haziran ayında teslim aldım bundan önce 2016 model fc5 kullanıyordum hepsinde sorun aynı :)

Kaputu destekleyen kauçuk takozlar var, iki taraftada çamurluk ön kısmına denk geliyor. onları çok kısa takmışlar kaput basmıyor üzerine. Titreme o yüzden sanırım

Honda Civic 1.5 182 Hp AT, Elegance Sedan 2020

Aracınız
Civic FC5 2020

Linkteki konuyu incelemenizde fayda var uzun uzun tartışıldı

Bu problem FC5 e has değil
Focuslarda, Megane larda ve hatırlayamadığım bir kaç modelde daha aynı sorun mevcut.

2016 - FB7 - Modulo
2018 - FC8 i-DTEC - Mugen
2020 - FC5 - Turbo & Mugen Melez :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu durumu servise söylediğimde takozlara dokunmayacaklarını ancak kaput altı izolasyona yapıştırıcı sürerek sorunu gidereceklerini söylemişlerdi. Uygulamayı yaptıklarını söylediler ancak sonrasında test etme imkanım olmadı...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Evet, takoz ayarı yaptım baya azaldı titreme
Kaputu destekleyen kauçuk takozlar var, iki taraftada çamurluk ön kısmına denk geliyor. onları çok kısa takmışlar kaput basmıyor üzerine. Titreme o yüzden sanırım

Honda Civic 1.5 182 Hp AT, Elegance Sedan 2020

HRY-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam takozu Ahmet Bey'in söylediği gibi yukarı çekerek problem gideriliyor. Makyajlı kasalarda da pabuç son kontrolü yapılmadığı için bazılarında aynı problem mevcut.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sağ ve sol ayar contaları önce sıkılır seviye minimuma indirilir. Kaput kapatılır. Orta kilit tarafından kaputu tutup yukarı aşağıya hareket ediyormu diye kontol edilir. Contaları tam veya yarım tur çevirerek tekrar tekrar kapatılıp her seferinde kontrol edilir. Kaput yerinden oynamadığı zaman işlem tamamdır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri