Fc5 1.5 yağ basıncı uyarisi

Aracınız
Civic FC5 2020
Değerli dostlar bu konuya daha önce değinilmiş ama uzun süredir yazılan bir cevap göremedim. Benim aracım Civic 2020 1.5 turbo manuel. Aracım 130 km hız üstünde ana LCD ekranda turuncu yağ basıncı uyari işareti beliriyor. Aracı stop edip yeniden çalıştırıyorum uyarı kayboluyor. İlk kez 17000 km civarında farkettim iki üç kez yandı. Bakım yaklasiyordur diye pek önemsemedim. 20.000 km de bakıma girdim benim yanımda 2.0 type yağ konuldu. Bakım üzerinden 2000 km geçti, bugün uzun yolda iki kez tekrar uyarı verdi. Arabayı stop edip devam ediyorum sönüyor. Bazı yorumları okudum, arkadaşlarımız rolantide çalıştır vs diye öneriler olmuş bir de 2.0 yagdandir diye öneriler de var. Fakat benim anlamadığım yağ kaynaklı olsa bunu Honda mühendisleri bizden önce önlem alırlardı hayla aynı yağ kullanılıyor. Bu sorunum için siz değerli dostlardan yardım öneri istiyorum. Teşekkürler.

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Araç kilometresi 10bin altında olan hiç bakıma gitmemiş fabrikasyon yağı bulunan 1.5T motora sahip olan arkadaşlardan rica etsek yağ çubuklarını çekip paylaşabilirler mi?
Merak ettiğim konu bu alt-üst çizginin tam olarak neresinde yağ seviyeleri? Gerekirse bizler de o seviyeye alıp deneme yapabiliriz.

Not: Yağ seviyesi ölçümü yapacaklar kitapçıkta yazdığı şekilde ölçüm yaparlarsa daha sağlıklı olacaktır.
>>>Aracı düz bir zemine park ediniz. Yağ seviyesini kontrol etmeden önce motoru stop ettikten sonra yaklaşık 3 dakika bekleyiniz.

Geri