Civic FC5 Fc5 10 bin bakimi ve yasananlar

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar.
17.10.2020 tarihinde ankaradaki boraya ulk 10bin bakimi icin gittim. Burada boburlenerek benim ilk 10bin bakim ücretsiz diyordum. büyük konusmusum. Aracim 8700 km de olmasina ragmen sadece yılımı gecirdigim icin bu indirimden faydalanamadim. Bakim icin 1550 tl yerine bu yasadigim sikintidan dolayi 1350 tl odedim. Müşteri temsilciliği yapan bayan kardesim de abi biz bunu fabrikaya yazacagiz kabul edilirse sana geri odeyecegiz demesine rağmen iş işten geçti tabiki.
Neyse olan oldu. Parayi odedik.
Dedim koltugu indirince paaat kuuut ses geliyo . Baktikar, yooo bak ne guzel inip kalkıyor dediler.
Dedim Bluetooth sikinti cikirayor, yoooo bak ne guzel benim telefonumu buldu.
Dedim sag taraftan zirilti geliyo, yoooo gelmiyo. Sokeriz ama uzun surer.
Dedim ben ne ....... Guzelim arabaya laf atiyorum. Ciktim geldim.

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
17.10.2020 tarihinde ankaradaki boraya ulk 10bin bakimi icin gittim. Burada boburlenerek benim ilk 10bin bakim ücretsiz diyordum. büyük konusmusum. Aracim 8700 km de olmasina ragmen sadece yılımı gecirdigim icin bu indirimden faydalanamadim. Bakim icin 1550 tl yerine bu yasadigim sikintidan dolayi 1350 tl odedim. Müşteri temsilciliği yapan bayan kardesim de abi biz bunu fabrikaya yazacagiz kabul edilirse sana geri odeyecegiz demesine rağmen iş işten geçti tabiki.
Dedim koltugu indirince paaat kuuut ses geliyo . Baktikar, yooo bak ne guzel inip kalkıyor dediler.

Yılı geçmiş olması hususunu anlayamadım. İlk yılı doldurduktan sonra mı bakıma götürdünüz?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Müşteri memnuniyeti adına bence verilen sözü her ne kadar bakımı 1 yıldan fazla süre sonra yaptıracak olsanız da bedava yapmalılardı. Bu sözü tutmalılardı. Potansiyel olarak bu yazıyı okuyan Honda sahibi ya da değil herkes, bence servisten soğumakta. Bu da uzun vadede Honda markasına zarar vermekte. Bu vizyonu bizim ülkede servisler oturtabilmiş değil malesef.

Aracınız
Civic FC5 2019

Malesef honda servis için yıl konusunda çok katı. 1 gün bile geçse imtiyaz tanımıyorlar ki bu durum etrafında bir kaç kişide de meydana geldiğini duydum. Mümkün olduğunca km dolmamış olsa bile yıl olarak zaman dolmadan randevu alıp servis bakımını yaptırmak.
Geçmiş olsun..

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben aracimi km doldukca servise goturuyorum. Eski araclarimda da o sekildeydi. Garanti den cikmamasi adina her yil km dolmasa da bakima girmek mi gerekiyor? Gelci bu aracta km ile yil hep denk geldi. Bilgi amacli soruyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben aracimi km doldukca servise goturuyorum. Eski araclarimda da o sekildeydi. Garanti den cikmamasi adina her yil km dolmasa da bakima girmek mi gerekiyor? Gelci bu aracta km ile yil hep denk geldi. Bilgi amacli soruyorum.
Garanti koşullarında km veya yıldan hangisi önce dolarsa o zaman götürülmesi gerekiyor, aksi halde garantilik işlem durumunda biraz fabrika'nın insiyatifine kalıyorsunuz.

Aracınız
Civic aracım yok
Sallamasyon km yazacağım , aracım diyelim 20 bin km de , fakat 3. senesi doldu. 30 bin bakımında ne yapılması gerekiyorsa listede o bakımımı yapıyorlar yoksa 20 bin bakımımı ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Sallamasyon km yazacağım , aracım diyelim 20 bin km de , fakat 3. senesi doldu. 30 bin bakımında ne yapılması gerekiyorsa listede o bakımımı yapıyorlar yoksa 20 bin bakımımı ?
Kilometre bağımsız üç yılda bir hidrolik yağ değişir. Kilometre 40bin ya da 2 yıl cvt şanzıman yağı değişir. Diğerleri genel rutin bakımdır. Yağı değişirler her yıl, kullan ya da kullanma... Yani kilometreden bağımsız yıla göre bir bakım periyodu da var.

Geri