FC5 Akü bitti marş almadı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar, bugün bir kardeşimizi polis okuluna götürmek için sabah 6da kalktım. Araca binip marş bastım çok zor aldı. Dedim ki kış şartı birde 2 gündür yasak felan var binmedik ondandır dedim. Devam ettim kardeşim içeri gitti 2-3 saat sürdü geldi. Marşa bir bastım kadran göz kırptı kırptı marş almadı. Allahtan oraya çok kişi geldiği için diğer arkadaşlarımızın aileleri felan ordan bir takviye bulduk o şekilde aracı çalıştırdık.
1.si araç servis bakımlı garantili şuan 50bin km olmak üzere 2,5 senelik akü servisten değişir mi?
2.si akünün küçük olduğunu düşünüyorum 45lik bunun yerine 60lık felan takabilir miyiz?
Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüm
Herkese tekrardan selamun aleyküm bugün sıfır aküm takıldı. Servis aracı incelemiş sorunun ayna cam kapama modülü olduğunu tespit etmişler. Modülü de çıkartmışlar, kaçak yapıyor haberiniz olsun sakın takmayın geri dediler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
hocam selamün aleyküm servis akünün garantisinin 2 sene olduğunu söyleyerek talebimi reddetti. 2.seferdir araç çalışmıyor dışardan akü almak şart oldu gibi. ne önerirsiniz?
Genel tecrübe 3 yıl gözüküyor. Bunun üzerine bir araştırma yapmanızı öneririm.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar herkes çok teşekkürler, sizler sayesinde honda türkiyeye servisimi şikayet ettim. Sabah servis aradı bizi şikayet etmişsiniz dedi. Bende civic forumda herkes akünün 3 yıl garantili olduğunu söylüyor hakkımı arıyorum dedim. Getirin akünün fotoğraflarını çekip kontrollerini yapalım dedi. Garantiye yolladılar çektikleri fotoları ve videoları 3 4 gün için yeni aküm gelecek.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar herkes çok teşekkürler, sizler sayesinde honda türkiyeye servisimi şikayet ettim. Sabah servis aradı bizi şikayet etmişsiniz dedi. Bende civic forumda herkes akünün 3 yıl garantili olduğunu söylüyor hakkımı arıyorum dedim. Getirin akünün fotoğraflarını çekip kontrollerini yapalım dedi. Garantiye yolladılar çektikleri fotoları ve videoları 3 4 gün için yeni aküm gelecek.
kavga gürültü etsek o akünün garantisi 6 yıla bile çıkabilecektir, ben inanıyorum:) geçmiş olsun. Birlik olmak böyle güzel birşey.

Akü biraz şans işidir bazısı 6 ay bile dayanamazken 10 yılı deviren aküler var, otomobil fabrikalarının banttan araç indirirken karşılaştığı en acayip fenomenlerden birisidir, bazı araç sıfır akü ile asla çalışmaz derler bazı kullanıcılarda 8-9 sene bir aküyü kullanabiliyor, markası ne olursa olsun, aküde şans önemli, benim şahsi fikrim ise tercih edilecek akünün yeni üretim olması

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
45Ah yerine 60-70Ah akü takmak isterseniz takamayabiliyorsunuz çünki yerine sığmayabiliyor birde bu var, hatta akü tablasını keselim biçelim biraz yer açarsak buraya bir 55Ah akü sığdırırız derlerse kaçın oradan ben tavsiye etmiyorum yerinden fırlayabiliyor kablolara borulara çatıyor bir sürü dert açabiliyor, 45Ah akü çabuk dolar çabuk boşalır ama 60-75Ah bir akü belki zor boşalacak ama şarj dinamosu onu tam kapasiteyle 45Ah kadar çabuk biçimde hemen dolduramayacaktır. Hem ufak amper akü daha ucuzdur:) 70-80Ah lik Mutlu İnci Yiğit vs. alacağınıza 45Ah Varta Bosch Fiamm alırsınız daha iyi

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar kesinlikle orjinal akü taktırın benim fc5 aracım öncesinde fb7 deki aküsünü 7 sene kullandım bitince 55 ah taktırdım 1 yıl gitti akünün büyük olması araçlarımız için dezavantaj ayrıca honda akü firmaları ile ona göre özel üretim aküler ürettiriyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
akü normal bakım gerektirmeyen akü ise yine aynısı takmak iyidir, jel akü, solar akü, start stoplu akü vs, gibi gerek yok bunlara eğer eski akünüz bunlardan birisi değilse gerek yok, şunu halen bilemiyorum ki? bu tür değişik aküleri sıradan normal akü kullanan bir aracın şarj dinamosu adam akıllı şarj edebiliyor mu? şarj akımı normalde 14-15 volt kadar ve amper de o esnada yükseliyor ve şarj dinamosu şarj etme amacıyla devrede olduğu sürece yakıt ekonominiz mutlaka kötüleşir akü dolduğu zaman farlar sönük iken kalorifer fanı gibi buğu çözücü gibi ekipmanlar kapalı iken akü şarj etmeyi keser ve şarj dinamosu motordan çektiği yükü azaltır, o esnada akü kutuplarından 11,8-12volt gibi ölçüm alırsınız, akü şarj olduğu esnada şarj dinamosu kasnaktan güç çekerken mutlaka motoru yorar. Bütün elektrikli ekipmanları çalıştırdığınızda motordan ilave 5-6hp gibi bir güç kaybınız olur. Aynı klima kompresörü gibi.

ECON düğmesine basıp ECON u açtığımda ilk önce kalorifer fanı ve klima yavaşlıyor ne hikmetse.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hak haktır hocam güzel sonuçlanmış. 2 yıl diyen servis utansın.

Geri