Civic FC5 FC5 Almak İstyorum

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba. 2017-2019 fc5 1.6 otomatik civic almayı düşünüyorum bu aralar, fakat etrafımdan duyduğum kronik sorunlar var. Bilgi verir misiniz ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
FC5 tecrübem yok ancak bir arkadaşım bir süre SUPERB sırası bekledi, 2 ay daha bekleyeceksin dediklerinde bu hafta fc5 aldı. Bu arkadaşın eski aracı da fc5 di, kaza nedeni ile elden çıkarmıştı.

(Ahh Honda civic gibi süremedin şu accord u pazara, yoksa birçok talibi var bence).

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FC5 tecrübem yok ancak bir arkadaşım bir süre SUPERB sırası bekledi, 2 ay daha bekleyeceksin dediklerinde bu hafta fc5 aldı. Bu arkadaşın eski aracı da fc5 di, kaza nedeni ile elden çıkarmıştı.

(Ahh Honda civic gibi süremedin şu accord u pazara, yoksa birçok talibi var bence).
Accord 1.5 Turbo vergi sorunuda yaşamıyordu, getirseler hiç düşünmeden almaya niyetliydim ama getirmediler.
Özellikle yeni Acura TLX'e bayıldım ama ülkemize gelme ihtimalleri yok maalesef.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle gördüğüm eksikliklerden bahsedeyim;
Bazı kaynak yerlerine özen gösterilmemiş. Fabrika üstüne direk boya atmış. Ancak her kapıyı açışta oraya bakılmadığı için dert etmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Boya ince. Civicler tazyikli suyu çok sevmez, yakından tutmamanız gerekir. Onun haricinde çeşitli boya koruma ürünleriyle kullanırsanız pek sorun yaşamazsınız.

Gözlüklük, bagaj kaldırma mekanizması gibi basit şeylerin olmaması kullanıcıyı üzüyor.
Çözümü var ikisi de çok uygun maliyete yapılıyor ancak çoğu kişinin segment olarak C Plus gördüğü araçta insan elbette bu özellikleri üreticiden bekliyor.

Sevdiğim özellikleri ise;
Yol tutuş ve konfor dengesini çok başarılı buluyorum. Virajlarda fazlasıyla rijit ve kafası çok dirayetli kesinlikle abartmıyorum tren gibi dönüyor. Direksiyonun netliği ve hisli oluşunu da unutmamak lazım.
Bunların yanında tümseklerde, engebelerde vs konforu da (sedan için konuşuyorum) fazlasıyla iyi.

Motor şanzıman olarak kullanıcının tercihine göre birçok seçenek var.
1.6 125 HP motorlara gitmiyor deniyor ancak tamamen cvt nin hissettirdiği ile alakalı. Atmosferik motor sürdüğünüzün bilinciyle hareket ederseniz kesinlikle üzmüyor.
Gitmiyor diyenler turbo araçlardan inip 1500 - 2000 gibi düşük devirlerde yokuşta koltuğa yapışmayı bekleyenler :)

Donanım olarak bakıldığında Elegance da bile sunulan hayalet gösterge, LED farlar (bu farlara bayılıyorum), koltuk ısıtma, Apple car play & Android auto desteği, sunroof, ön park sensörü gibi orta pakette dahi donanım olarak bonkör davranılmış.

İç mekan olarak incelediğinizde farkedeceksinizdir iç hacim ve 519 lt bagaj hacmi olarak en büyük C segment sedan, arka diz mesafesiyle D segmente göz kırpıyor. Hatta bazı D segment araçlardan daha iyi.

@erenuzel41 hocam bir konuda güzel bir söz söylemişti. Diğer markaların forumlarına bakarsanız yaz başında klima çalışmıyor, araç hararet yaptı diye konular görürsünüz.
Ancak bu forumda bu tarz konular nadir açılır, genelde paylaşımın sebebi de yanlış ürün kullanımından kaynaklanır.
Bu forumda genelde sanayide ustalarla akraba olmamış ve aracını seven kişilerin body kit yaptırdım, cam filmi yaptırdım gibi paylaşımlarını görürsünüz :)

Sadede gelirsem günümüz şartlarında acı gerçek araçlar ederinden çok fazlasına satılmakta.
Ancak bu piyasada, bu fiyata alınabilecek en mantıklı araç olarak görüyorum.
Civic ten başka araca binemiyorum :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????
Noktasına kadar katılıyorum ??

boyası ince
Alt egzoz hattı çok alçakta
Arka süspansiyonlar güzel ayarlı fakat çalışma aralığı dar benim gibi köy yollarında kullanıyorsanız çalışma strokunu çabuk tamamlayıp küt küt vuruyor
Ön radyatör önü koruma yok ve alçak konumlandırılmış bu da delinmeye zarar görmeye bağlı olarak kronik klima sorununu doğuruyor
Ön şoför koltuğu yükseklik ayarı mekanizması sorunlu 2 kişi kullanıyorsanız aracı bir müddet sonra indirirken size direnç göstermeye diş atlamaya başlayacaktır
Kumaş olan model için kol dayamaların kumaşı aşırı kalitesiz çok hızlı yıpranıyor

Benim aracım 2018 exe Eco, bende aracı çok beğeniyorum kasislerden geçerken Mercedes gibi. Yol tutuşu çok güzel, bagaj hacmi büyük, ortada vitesten başlayıp kol dayama ya uzanan kısmı çok seviyorum. Hem çok kullanışlı hemde o bölümün yüksek duruşu koltukları daha derinde konumlandırmak premium hissi uyandırıyor bende.koltuk ısıtma çok kullanıyorum kışın. Ve en muhteşemi uzun yol yaptım inanmayanlar olacaktır ama full bagaj full klima açık gittim 22-23 kuruş yaktı km'de.
Sevmediğim yanları, karartmalı ayna yok bende exe araç olmasına rağmen, koltuk ayarlamaları çok amatör mandallar ile vs. Exe araçta insan elektrik li olsun istiyor. Birde herkes dikkat etmemiştir tavan döşemelerinin en uç kısmına bakın ön cam ile keşiştiği noktaya sanki kör biri kör makasla kesmiş. Uçları iplik iplik insan lazer kesim ve bişey yapar bu tüm hondalarda bu şekilde en az 10 araca baktım. Ve son olarak boya inceliği. Aşağıya örnek bırakıyorum uzun yoldan döndüm kaputta taş izleri
7760b062187342bbbaa3466aff65ac8d.jpg

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

aykutoğlu

Özel Üye
C segmentinde olması haliyle kullanılan malzemenin kalitesini elbetteki etkiliyor. Lakin kullanıcı olmayan kişilerin eksiklerini kendi segmentindeki araçlarla değilde D segmentindeki araçlarla kıyaslaması bence büyük bir artı çünkü kendi segmentin bi tık üstü diyebiliriz.
Motor, performans ve yol tutuşuna laf edenle zaten tartışmaya bile girmem ne demişler etme cahille muhabbet...
Bana göre en güzel artılarından biri yap boz gibi araba içini dışını istediğiniz gibi kişiselleştirme imkanınız var her türlü aksesuar mevcut.
Direksiyona her geçişimde istemsiz yüzüm gülüyor moralim yerine geliyor. Kısa mesafe sürmeyi hiç sevmiyorum gittikçe gidesim geliyor. İnsanın kendini iyi hissetmesini sağlayan garip bir havası var.
Birde eğer bir honda civic sahibi iseniz sizden arabadan inip kapıları kilitledikten sonra mutlaka dönüp arkanıza son bir bakış atmanızı istiyor

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Geri