Fc5 araç silkeleme-sallama-titreme

Aracınız
Civic FC5 2021
2021 model fc5 aracım var aracı ilk aldığımda 1000 bakımı için servise giderken 95-100 km hız arasında 1800-2000 devir silkeleme gibi bir şey yaptı bursa inallar bunun gayet normal olduğunu VTEC açması yaşandığını söylediler Arabayı normal kullanabilirsiniz bir sıkıntı yok dediler bende kullanmaya devam ettim arada sırada yaşanıyordu ana beni çok rahatsız etmiyordu 10.000 bakımında yine bir sorun olmadığını söylediler ama 20.000 bakımına giderken aracım 1400-1600 devir arası bir silkeleme yapıyor sanki aracı 1 sn birisi tutuyor sonra bırakıyor gibi bu devir aralığı yaşanan sorun harici araçta ne bir ses ne bir şanzımanda tıkırtı ne motorda bir sorun hiçbir şey yok sadece bu alt devirdeki silkeleme oda 1400-1600 arasında anlık oluyor servis arabada hiçbir sorun yok diyor hem LPG hem beyin bilgisayar bağlandı hata vermedi Bursa inallardan usta başı Süleyman beyle yola çıktık aracı kendisi kullandı hiçbir şey yok dedi yahu usta aracı ilk aldığımda sadece 95-100 km hız arasında bir silkeleme vardı şimdi alt devirde var diyorum araç normal diyor kafayı yicem araçta aldığından beri olsa hadi diyeceğim ama sonradan oldu çözüm arıyorum anlaşıldı servis bulamayacak bu arada candan mühendislik yılmaz beyle konuştum durumu onada anlattım bana öncelikli bujiler değiştir çözüm olmazsa başka bir önerim var dedi bilmiyorum ne yapmalıyım araç şimdi 23.000 km de bakıma 1.000 km kaldı yine servisemi gideyim yoksa başka nasıl bir çözüm bulurum başına gelen varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Aracınız
Civic FB7 2012
23k da aracın bujisimi değişir.. İyi bir hondacı bulun düzgün subap ayarı, boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyon yapın min e inecek hissetmiyeceksin..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2021 model fc5 aracım var aracı ilk aldığımda 1000 bakımı için servise giderken 95-100 km hız arasında 1800-2000 devir silkeleme gibi bir şey yaptı bursa inallar bunun gayet normal olduğunu VTEC açması yaşandığını söylediler Arabayı normal kullanabilirsiniz bir sıkıntı yok dediler bende kullanmaya devam ettim arada sırada yaşanıyordu ana beni çok rahatsız etmiyordu 10.000 bakımında yine bir sorun olmadığını söylediler ama 20.000 bakımına giderken aracım 1400-1600 devir arası bir silkeleme yapıyor sanki aracı 1 sn birisi tutuyor sonra bırakıyor gibi bu devir aralığı yaşanan sorun harici araçta ne bir ses ne bir şanzımanda tıkırtı ne motorda bir sorun hiçbir şey yok sadece bu alt devirdeki silkeleme oda 1400-1600 arasında anlık oluyor servis arabada hiçbir sorun yok diyor hem LPG hem beyin bilgisayar bağlandı hata vermedi Bursa inallardan usta başı Süleyman beyle yola çıktık aracı kendisi kullandı hiçbir şey yok dedi yahu usta aracı ilk aldığımda sadece 95-100 km hız arasında bir silkeleme vardı şimdi alt devirde var diyorum araç normal diyor kafayı yicem araçta aldığından beri olsa hadi diyeceğim ama sonradan oldu çözüm arıyorum anlaşıldı servis bulamayacak bu arada candan mühendislik yılmaz beyle konuştum durumu onada anlattım bana öncelikli bujiler değiştir çözüm olmazsa başka bir önerim var dedi bilmiyorum ne yapmalıyım araç şimdi 23.000 km de bakıma 1.000 km kaldı yine servisemi gideyim yoksa başka nasıl bir çözüm bulurum başına gelen varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Ek olarak Egr temizliğinin yapılmasını önerim.

Aracınız
Civic FB7 2012
Düşük devirde anlık silkeleme, 2020 ve 2021 fc5 ikisinide kullandım ikisinde de yaptı. Gaza basma alışkanlığı ile de ilgisi var, biraz gaza bas diyor araç :) özellikle de lpg de eco açıkken yapıyor. Servis bakımında bu modellerde bu oluyor, normal olduğunu söylediler,

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mturker

Özel Üye
Ahmet hocamı dinleyin egr temizliği yaptırın bende çok uğraştım forumdan başka arkadaşlarda çok uğraştı çözümü egr temizliği çözdü . Bir süre iyi gitti tekrar başladı bende mesela, ben egr yi degistirdim.

Aracınız
Civic FC5 2019
2020 fc5 i ilk aldığımda bende aynı sorunları yaşıyordum nihat1551 bey’in dediği gibi kullanım alışkanlığıyla alakalı sizin gibi bende servise sordum araştırdım ancak çoğunda olan kronik bir problem mi yoksa kullanım şekliyle mi alakalı tam emin değilim 85 k km yaptım aracımla ilk kmlerde oluyordu daha sonradan hiç yaşamadım bu da kullanımla alakalı diye düşünüyorum.

Ad Soyad
SALİH KAPLAN
Aracınız
Civic FB7 2013
Sorun eğer sadece lpg de ise nokta atış çözümü çorum özençler mehmet usta veya candan mühendislik yılmaz usta yapar haftalarca uğraştım bu sorun için sorun tamamen lpg montaj ve ayarı ile alakalı başka hiçbir durum yok. Açtığım konuları okuyabilirsiniz türkiyede bu iki ustadan başka kimsenin sorununuzu çözebilecğini tahmin etmiyorum. Kazasız belasız sürüşler herkese

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Orhun Oz
Aracınız
Civic FC5 2018
aynı sorun bende de var. 2018 eco exe aracım. çok araştırdım ama çözümü yok gibi denildiği üzere vtec teklemesi olduğu söyleniyor. dikkatimi çeken konu şu oldu bir keresinde depo tamamen boşken lpg'yi petrol ofisinden almıştım yapmamıştı. birde böyle deneyebilirsin.

Ad Soyad
SALİH KAPLAN
Aracınız
Civic FB7 2013
Vtec teklemesi diye birşey olduğunu düşünmüyorum şahsım adına söyleyim. Ustalar sorunu çözemeyince vtec teklemesni uyduryolar. Hondalarda bu tekleme hemen hemen herkeste var ve bu bir sorun. Buda kesinlikle ayarla çözüme kavuşuyor boşu boşuna araçlarınıza buji bobin subap ayarı vs. Masrafa girmeyin paranız cebinizde kalsın. Çorum özenç mehmet usta konuya vakıf en iyi usta gitmenizi öneririm.

mturker

Özel Üye
Arkadaşlar sorun sadece ve sadece EGR VALFİNDEN , 3 kuruşluk iş gidin herhangi bi tamirciye sadece dediğinizi yaptırın egr yi temizletin 50 tl masrafı bile yok..

Geri