FC5 arka sis farı çalışmıyor

Aracınız
Merhaba arkadaşlar,

Mayıs 2018'de almış olduğum Elegance benzinli aracımda bugün arka sis farlarından sağ taraftakinin yanmadığını gördüm. Daha önce yanıp yanmadığını hiç kontrol etmemiştim. Arka kısma alevli sis farı taktırmak istiyorum ama ondan önce serviste bu sis farını garanti kapsamında değiştirirler mi sizce? Aracıma dışarda hiç aksesuar ekletmedim bu arada.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar,

Mayıs 2018'de almış olduğum Elegance benzinli aracımda bugün arka sis farlarından sağ taraftakinin yanmadığını gördüm. Daha önce yanıp yanmadığını hiç kontrol etmemiştim. Arka kısma alevli sis farı taktırmak istiyorum ama ondan önce serviste bu sis farını garanti kapsamında değiştirirler mi sizce? Aracıma dışarda hiç aksesuar ekletmedim bu arada.

Tüm araçlarda arka sis farı sadece sol tarafta yanar. İki taraflı yanan araç gördüyseniz mutlaka sahibi sağ tarafa tesisat ve ampül montajı yaptırmıştır. Aracınızda problem yok.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Tüm araçlarda arka sis farı sadece sol tarafta yanar. İki taraflı yanan araç gördüyseniz mutlaka sahibi sağ tarafa tesisat ve ampül montajı yaptırmıştır. Aracınızda problem yok.

Sağolun teşekkür ederim cevaplarınız için. Araçlarda sadece sağ tarafta yandığını bilmiyordum.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FC5 2018

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Citroen C -elysee 2015 modellerinde arka sis sadece sol taraf yanarken 2018 makyajlida cift taraflidir.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arka sis farı stop lambası ile karışmaması için tek yapılır. Ayrıca ülkelerin trafik akış yönüne göre solda veya sağda olabilir. Ülkemizde trafik sağdan aktığı için bizim araçlarda solda tek sis farı olur. Bahsettiğiniz aracın kullanım kılavuzuna baktığımda ön sisler için çoğul, arka sis için ise tekil olarak bahsediyor. Sanırım bir yanlış anlaşılma var. İlgili sayfayı inceleyebilirsiniz. Ads%C4%B1z.jpeg

Ülkemizdeki bir çok araçta arkada eğer tek sis varsa, mutlaka sol taraftadır, sağ far grubundaki karşılığı ise geri vites lambasıdır.
Ama yeni nesil bir çok araçtada artık iki sis farı ve geri vites lambası var.
Ama hb kasada nasıl şu an hatırlayamadım. 20181211_193203.jpeg

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
civic hatchback te de sadece arka solda sis farı var sağda sis farı yok ve bu sis farı oldukça küçük yapıda, çerçevesi yuvarlak bir lira kadar birşey ve dimdirek arkaya düz biçimde ışık vuruyor çevreye ışık dağıtmıyor değişik bir dizaynı var, arka sis farı arka sol stop lambası içinde gömülü ve eğer yanmıyorsa ilk bakışta göremezsiniz:)

Geri