Civic FC5 Fc5 civic kendi kendine lpg den benzin geçiyor

Aracınız
Civic FC5 2020
Herkese iyi günler
Uzun zamandır aracımı lpg de kullanmıyordum cuma günü hersey normalken lpg tusuna basıp lpg ye geçtim daha lpg sesi cıkıp benzıne geçirdim daha lpg tusuna basıp kalibre ettim tekrar aynı problemle karsılastım daha benzınliğe gidip lpg doldurdum calıstırdım lpg ye geçiş esnasında araba stop etti benzıne alıp tekrar calıstırdım lpg de giderken 3 4 dk sonra lpg den benzıne atıyor kendıne problem ne olabilir.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese iyi günler
Uzun zamandır aracımı lpg de kullanmıyordum cuma günü hersey normalken lpg tusuna basıp lpg ye geçtim daha lpg sesi cıkıp benzıne geçirdim daha lpg tusuna basıp kalibre ettim tekrar aynı problemle karsılastım daha benzınliğe gidip lpg doldurdum calıstırdım lpg ye geçiş esnasında araba stop etti benzıne alıp tekrar calıstırdım lpg de giderken 3 4 dk sonra lpg den benzıne atıyor kendıne problem ne olabilir.
LPG yetkili servise götürmeniz gerekiyor.. Belli ki LPG de sorun var araç otomatik benzine geçiyor...
Lpg enjektör, regülatör,LPG beyni, depo şamandıra vs..gibi sorunlardan birisi olabilir.. iyi günler

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
Aynısını seneler önce yaşamıştım. Birsürü lpg ustası gezdim, bir sürü parça değiştik. Sorunu tesadüfen bir usta buldu, akünün lpg ye elektrik beren kutup başı gevşekmiş. Ne masraflar etmiştim. Adam vidayı sıktı düzelmişti. Sizde de budur demiyorum, kontrol etmenizde fayda var.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri