FC5 Civic Şanzımanı Sorunlu mu ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Şikayet var adlı sitede bu konuda bazı paylaşımlar var hani bu HONDA yürüyen aksamda garanti veriyordu şanzıman arızası olunca bedelsiz değiştirmiyor gibi geldi bana umarım öyle değildir. Bu forumda asagidakine benzer sorun yaşayan var mı FC5 kasa severim ama CVT şanzımana soğuk bakıyorum sırf bu sebeple. :oops:

2016 model fc5 kasa Civic Sedan aracım var araç 106 bin km'de ben 90 binde aldım ve şanzıman yağı değişecek diyerek serviste şanzıman yağı değişti ve sonrasında bana satış sonrası bakımları bizde yaptırırsanız garanti devam eder gibi bir şey söylenmediği için dışarıda bir bakıma girdi sadece araç ve şanzıman kesinlikle ellenmedi ve aracım şu an İzmir Honda bayisinde şanzıman ücreti 85 bin lira diyorlar ama çıkma takarsak 20 bini bulur dediler 100 bin km'deki Honda son kasa bir araç nasıl şanzıman arızası verir hiçbir usta tamirci bile anlamıyor diyeceğim hiçbir şekilde sattıkları markanın arkasında durmuyorlar.

Servis istese her türlü garantiye sokar bunu herkes biliyor ama bir daha ne Honda alırım ne de başka birine aldırırım gerekirse gazetede bile ilan vereceğim Honda pişmanlıktır adı altında kolay para kazanmıyoruz ki saçalım etrafa. Benim başım yandı zararım büyük ve hâlâ ne olacağı belli değil.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Öncelikle geçmiş olsun mu diyeyim, olacak mı diyeyim bilemedim. Arıza yaşadınız mı yaşamaktan mı korkuyorsunuz bunu kestirmek güç mesajınızda. Bu konuya bir netlik getirmelisiniz.

Aracınızın bakımlarının tamamı harfiyen yetkili serviste yapılmışsa garanti konusunda sıkıntı olması düşük ihtimal. Aracınızın önceki bakımları serviste yapılmışsa ve siz o haliyle aldıysanız garanti kapsamındadır. Daha sonra bir bakımını dışarıda yaptırdıysanız, garanti dışı kalmıştır. Bu kısım garanti konusunda takıntılı olan her kullanıcının bilmesi gereken temel v bilgilerdir. Tek bakımdan dolayı garanti dışı kaldıysa, devam etmesi için yetkili servislerle görüşme yapabilirsiniz.

Şanzımanın bakımlarını zamanında yapar, kullanımlarınızı da CVT şanzımanın sağlığı doğrultusunda yaparsanız sıkıntısız sürersiniz. Şu an forumda CVT şanzıman arızası yaşayıp madur olan pek yok.

6 yıl garanti kapsamını iyi okumanız gerekiyor. 6 yıl garantiyi bozmuşsanız pek şansınız kalmıyor CVT arızasında açıkçası.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Öncelikle geçmiş olsun mu diyeyim, olacak mı diyeyim bilemedim. Arıza yaşadınız mı yaşamaktan mı korkuyorsunuz bunu kestirmek güç mesajınızda. Bu konuya bir netlik getirmelisiniz.

Aracınızın bakımlarının tamamı harfiyen yetkili serviste yapılmışsa garanti konusunda sıkıntı olması düşük ihtimal. Aracınızın önceki bakımları serviste yapılmışsa ve siz o haliyle aldıysanız garanti kapsamındadır. Daha sonra bir bakımını dışarıda yaptırdıysanız, garanti dışı kalmıştır. Bu kısım garanti konusunda takıntılı olan her kullanıcının bilmesi gereken temel v bilgilerdir. Tek bakımdan dolayı garanti dışı kaldıysa, devam etmesi için yetkili servislerle görüşme yapabilirsiniz.

Şanzımanın bakımlarını zamanında yapar, kullanımlarınızı da CVT şanzımanın sağlığı doğrultusunda yaparsanız sıkıntısız sürersiniz. Şu an forumda CVT şanzıman arızası yaşayıp madur olan pek yok.

6 yıl garanti kapsamını iyi okumanız gerekiyor. 6 yıl garantiyi bozmuşsanız pek şansınız kalmıyor CVT arızasında açıkçası.

Sorunu yaşayan ben değilim yazı alıntı üst kısım ben yazdım aracım FB7 Civic benim araçta CVT yok.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu CVT konusunda yeterince tartışma yapıldığını düşünüyorum.
İlgili konuya bakabilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bu CVT konusunda yeterince tartışma yapıldığını düşünüyorum.
İlgili konuya bakabilirsiniz.
Hemen bakalım

Geri