fc5 cvt şanzıman

Arkadaşlar fc5 otomatik şanzıman 6 ileri mi 7 ileri mi ? Kimisi 6 kimisi 7 diyor ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Fc5 Araçlarımızda kac vites diye bir kavram yok.Sonsuz kademeli şanzıman olarak bilinen bir tam otomatik şanzıman çeşididir. Kasnakların çapı, hidrolik basınçla değiştirilerek, dönüş hızı oranları, hız ve yük durumuna göre otomatik olarak ayarlanır. Kademesiz sonsuz dişli oranına sahiptir. Bilinen anlamda vites değişimi meydana gelmez, vites geçişi hissedilmez

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Fc5 Araçlarımızda kac vites diye bir kavram yok.Sonsuz kademeli şanzıman olarak bilinen bir tam otomatik şanzıman çeşididir. Kasnakların çapı, hidrolik basınçla değiştirilerek, dönüş hızı oranları, hız ve yük durumuna göre otomatik olarak ayarlanır. Kademesiz sonsuz dişli oranına sahiptir. Bilinen anlamda vites değişimi meydana gelmez, vites geçişi hissedilmez
Artı olarak 7 ileri diye geçer fabrika çıkışlı yani kulakçıktan kendiniz atın vitesi 7 ye kadar yükselir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Evet Sanal olarak 7 ye kadar yükselir ekranda 7 yazar vites kuculturseniz 4,5,6 vs diye ekranda gosterir ama sadece gosterir degistirmez devir saati duser gibi olur cıkar gibi olur tamamen sanal bir gostergedir vites degistirme diye bir durum söz konusu degildir cunku zaten vites yok araclarimızda..

Aracınız
Civic FC5 2017
2017 hb sport 12 binde şanzıman ve motor yağı değişimi için servis 1650 TL dedi.(konya toros --- son fiyat ) garantisi yok. Kitapçık şanzıman için 2yil veya 40 bin km ve orijinal yağ diyor. Sizce servise mi gitmeliyim yada özelde mi halledeyim...şanzıman kafamı karıştırıyor... Bu ilk hondam...

Gecen bir video gordum, cvt sanziman ariza yapmis masraf 53 bin tl:)
Karar sizin.
Ben de 3 ay once bakim yaptirdim, 1400 tl civarinda tuttu. Sadece sanziman yagi 650 tl idi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
2017 hb sport 12 binde şanzıman ve motor yağı değişimi için servis 1650 TL dedi.(konya toros --- son fiyat ) garantisi yok. Kitapçık şanzıman için 2yil veya 40 bin km ve orijinal yağ diyor. Sizce servise mi gitmeliyim yada özelde mi halledeyim...şanzıman kafamı karıştırıyor... Bu ilk hondam...
Eğer aracın garantisi yoksa özel servisten kendi yağını bulmanız şartıyla bakımı yaptırabilirsiniz. Yetkili serviste sadece şanzıman yağı 700 civarında değişimi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Gecen bir video gordum, cvt sanziman ariza yapmis masraf 53 bin tl:)
Karar sizin.
Ben de 3 ay once bakim yaptirdim, 1400 tl civarinda tuttu. Sadece sanziman yagi 650 tl idi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
53 bin cvt..... Vay anam vay.... Yağmurdan kaçarken tipi ye tutulmamak lazım...

Geri