Civic FC5 Fc5 de LPG filtresi

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Dur yarın bi sorayım. B400 tl ücret ödedim. Brc servisi olmadığından burada farklı bayiye değiştirdim. Yakın şehirdeki brc bayisini aradığımda ayar yapamadıklarını sadece servisin bağlandıklarını söylediler. Onlarda anlamıyormuş
Tahmini yazdım rakamı....farklı bir ildeki yetkili BRC servisi arayıp fiyat alabilirsiniz hocam...yeterki Yetkili Brc servis olsun size fiyat söylerler zaten...

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Peki değiştirmemenin bi zararı var mı?
Aracı yeni aldım ben bütün bakımlarını yaptırdım sadece 2. Resimdeki değişmemiştir.
Hocam değişmeyen filtreniz gaz kesicinin filtresi kolay kolay kirlenmez demişlerdi Brc de ...bulunduğunuz yerde BRC yoksa ....Başka Bi yerde değişirsiniz...

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Teşekkür ederim hocam sağolun cevaplarınız için.
Ne demek hocam...1.resimdeki 10.000 km de bir mutlaka değişmeli o önemli....Diğeri de önemli ama çok kritik değil.....Ben 2 sini de değiştiyorum...karar sizin..iyi geceler

Ad Soyad
Mehmet osman ünlücömert
Aracınız
Civic FC5 2019
Ne demek hocam...1.resimdeki 10.000 km de bir mutlaka değişmeli o önemli....Diğeri de önemli ama çok kritik değil.....Ben 2 sini de değişiyorum...karar sizin..iyi geceler
gördüğüm kadarıyla değişen sadece buydu bende

Ekli dosyalar

• IMG_5387.jpeg
    IMG_5387.jpeg
    87.6 KB · Görüntüleme: 1
Ad Soyad
Mehmet osman ünlücömert
Aracınız
Civic FC5 2019
Doğru...1.resimdeki nin içindeki Tel elemanlı önemli olan filtre..önemli çünkü bu filtreden sonra gaz motora gidiyor...
En kısa zamanda gaz kesici filtreyide değiştireceğim. Ama bu defa farklı bayide. Şimdi filtre fiyatlarına felan baktığımda baya bi yüksek ücretler söylemişler. Geçen enjektörün birinde kaçak vardı değiştirdim sadece 1 tanesine 3000 lira istedi lpgyedekparça sitesinden şimdi baktım 540 lira filtre seti gazkesici filtre ve normal filtre 160 lira. Bu sanayi milleti kansız olmuş. Bayi veya servis olsa anlarım da fiyat yüksekliğini

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
En kısa zamanda gaz kesici filtreyide değiştireceğim. Ama bu defa farklı bayide. Şimdi filtre fiyatlarına felan baktığımda baya bi yüksek ücretler söylemişler. Geçen enjektörün birinde kaçak vardı değiştirdim sadece 1 tanesine 3000 lira istedi lpgyedekparça sitesinden şimdi baktım 540 lira filtre seti gazkesici filtre ve normal filtre 160 lira. Bu sanayi milleti kansız olmuş. Bayi veya servis olsa anlarım da fiyat yüksekliğini
Enjektörler pahalı olması normal hocam çünkü ortalama 100.000 km ömrü var her birinin...Sanayi de işçilik ücreti pahalı hocam...onun için yetkili Brc servisten şaşmayın derim...internette filtrelerin yan sanayi çıkması muhtemel...En güzeli Brc yetkili bayide değişim..çünkü BRC filtreler ve yıllık bakımı çok para değil.... BRC sitesine girerseniz şehir şehir yetkili servis listesini gösteriyor...ben bilmediğim şehirde yapacaksam bakımını bu şekilde çözüyorum...iyi geceler hayırlı ramazanlar..

Ad Soyad
Mehmet osman ünlücömert
Aracınız
Civic FC5 2019
Enjektörler pahalı olması normal hocam çünkü ortalama 100.000 km ömrü var her birinin...Sanayi de işçilik ücreti pahalı hocam...onun için yetkili Brc servisten şaşmayın derim...internette filtrelerin yan sanayi çıkması muhtemel...En güzeli Brc yetkili bayide değişim..çünkü çok para değil.... BRC sitesine girerseniz şehir şehir yetkili servis listesini gösteriyor...ben bilmediğim şehirde yapacaksam bakımını bu şekilde çözüyorum...iyi geceler hayırlı ramazanlar..
İyi geceler hayırlı ramazanlar hocam bundan sonra öyle yapıcam 1 saatlik yol gidip brc servisinde değiştiririm. Hiç olmazsa orjinal parça takmış olurım çakma değil. Ve neyin nezaman değişeceğini daha iyi bilir gereksiz yere değişim yapmaz veya lüzumu yok deyip değiştirmemezlik yapmazlar.

Ad Soyad
Mehmet osman ünlücömert
Aracınız
Civic FC5 2019
@Ufuk Hondaşk hocam konu dışı ama size bi sorum olacaktı. Lpg yakıt markası olarak hangisini önerirsiniz? Ben normalde aygaz alıyordum filtre de yaplandırma yapıyormuş duyduğuma göre. Artık shellden alıyorum. Pogazda almayı düşünüyorum performans menzil olsrak hangisini önerirsiniz?

Geri