Fc5 ‘de Trim sesleri

2018 model Honda civic arabamda yaz ayının gelmesi ile beraber yolun hafif kötü olsa bile trim sesler geliyor. Aldığım yerin servisine götürdüm. Araca izolasyon yaptılar. Fakat sesler hiç bir şekilde geçmedi. Tekrar götürdüğüm aracımı, servis görevlisi sesin bu sefer ön göğüsten geldiğini söyledi. Ön göğüsü söküp yapacağını fakat sesin geçmeme ihtimali olduğunu söyledi. Bende bunun üzerine ön göğüsün sökülmesine izin vermedim. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa, beni aydınlatırsa sevinirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
2018 model Honda civic arabamda yaz ayının gelmesi ile beraber yolun hafif kötü olsa bile trim sesler geliyor. Aldığım yerin servisine götürdüm. Araca izolasyon yaptılar. Fakat sesler hiç bir şekilde geçmedi. Tekrar götürdüğüm aracımı, servis görevlisi sesin bu sefer ön göğüsten geldiğini söyledi. Ön göğüsü söküp yapacağını fakat sesin geçmeme ihtimali olduğunu söyledi. Bende bunun üzerine ön göğüsün sökülmesine izin vermedim. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa, beni aydınlatırsa sevinirim.

bu sesler kesilmediği gibi , üzerine koltuk tan ve kolçak kısmından gacirtilar da gelmeye başladı, 20 bin bakımında yaptılar 5 km gittim başladı terkar trim sesleri, 30 bin bakıminda yine yaptılar, öyle süper yaptık böyle harika oldu falan dediler , 15 km gittim , koltuk kapı klima kolçak ne varsa zirrrrrrrr, gacur gucur , illallah ettim... 30 binde araç heryerinden ses geliyor...

Ad Soyad
hakan arer
Aracınız
Civic FC5 2018
Fc5 2018 var bendede 6500 km de ,kapi kol dayamanin ust kismindan zirilti geliyor sol kapi ,ustunet bastirinca ses kesiliyor ,1 aydirda göğüsten gelmeye basladi zırıltı,asfalta sıkıntı yok ama hafif bozuk yollarda başlıyor zırıltılar.

XT1650 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kapıyı sökün. Birleşme yerlerine (bildiğiniz plastik kaynağı yapmışlar bir sürü noktaya) wd 40 sıkıp iyice yumuşatın. Vida yuvasının olduğu bölüme olabildiğince fazla bez sünger gibi destek sıkıştırın.

Kapı üsütüne bastırınca ses kesiliyor dediğiniz nokta camın çıktığı nokta ise kapıyı sökün, camın iç tarafında bulunan püskül püskül camın sürtündüğü bir parça var. O parçanın dip kısmı plastik ve araba kapısının çelik kısmına vurabilir. Araya keçe sıkıştırın.

2.5 yıldır arabanın trim sesleri ile savaşıyorum. Bir yeri yapıyorum daha sonra başka bir yer çıkıyor.

Ön göğüs için de eğer tam oradan geldiğinden eminseniz ekranı söküp çevresine yalıtım bantı çekmek lazım. Kabloların da gözden geçirilmesi lazım.
Fc5 2018 var bendede 6500 km de ,kapi kol dayamanin ust kismindan zirilti geliyor sol kapi ,ustunet bastirinca ses kesiliyor ,1 aydirda göğüsten gelmeye basladi zırıltı,asfalta sıkıntı yok ama hafif bozuk yollarda başlıyor zırıltılar.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Kapıyı sökün. Birleşme yerlerine (bildiğiniz plastik kaynağı yapmışlar bir sürü noktaya) wd 40 sıkıp iyice yumuşatın. Vida yuvasının olduğu bölüme olabildiğince fazla bez sünger gibi destek sıkıştırın.

Kapı üsütüne bastırınca ses kesiliyor dediğiniz nokta camın çıktığı nokta ise kapıyı sökün, camın iç tarafında bulunan püskül püskül camın sürtündüğü bir parça var. O parçanın dip kısmı plastik ve araba kapısının çelik kısmına vurabilir. Araya keçe sıkıştırın.

2.5 yıldır arabanın trim sesleri ile savaşıyorum. Bir yeri yapıyorum daha sonra başka bir yer çıkıyor.

Ön göğüs için de eğer tam oradan geldiğinden eminseniz ekranı söküp çevresine yalıtım bantı çekmek lazım. Kabloların da gözden geçirilmesi lazım.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kapıyı sökmeyin (yarın birgün satmak zorunda kaldığınızda) expertizde kapı sökülmüş-takılmış yazarlar rapora (derdinizi anlatamazsınız, anlatsanızda anlamazlar) Bırakın gelsin ses, müziği biraz açın, devam edin. Bu segment araçları e segmenti araçlar gibi yapmaya ne kadar uğraşsanızda, sadece psikolojinizi bozarsınız, arabayı düzeltemezsiniz. (Kaldı ki yollarımızın da maşallahı var

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu seslerden ben de rahatsizim. Sehir icinde özellikle sabahlari onden. Uzun yolda veya hafif bozuk yolda sag camlar ve kemer tarafindan ses geliyor. Sadece surucu hassasiyeti degil,aracta olan herkesin duyacagi bir ses. Bakimda soyleyecegim ama arkadaslarin yazilarini okuyunca cok da duzelecegini dusunmuyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018

tamamen aynı durum bnde de var. elimi bastırıyorum ses gidiyor ve gögüs asfalt dısında zırıltı şeklinde ses cıkarıyor. asırı degil ama yeni araç için can sıkıcı

Aracınız
Civic FC5 2018
tamamen aynı durum bnde de var. elimi bastırıyorum ses gidiyor ve gögüs asfalt dısında zırıltı şeklinde ses cıkarıyor. asırı degil ama yeni araç için can sıkıcı

Sesin kaynağını buldum. Resimdeki ön sol sütunu kaplayan plastiğin ucundan geldiğini farkedip biraz oynadım. Bir haftadır bozuk yolda zırıltı sesi kesildi. Gayet huzurluyum...

Ekli dosyalar

• x.jpg
    x.jpg
    127.2 KB · Görüntüleme: 181
Aracınız
Civic FC5 2017
Sesin kaynağını buldum. Resimdeki ön sol sütunu kaplayan plastiğin ucundan geldiğini farkedip biraz oynadım. Bir haftadır bozuk yolda zırıltı sesi kesildi. Gayet huzurluyum...

Heh işte en büyük dert burası ve multimedya arkası. Burası çok oynak bir yer. Buranın ucuna şeffafbant çekince kavis verip daha da kesin çözüm.

Aracınız
Civic FC5 2019
Geri