Fc5 deri koltuğun dayanıksızlığı

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar. 4 aylık aracımın şöför koltuğu sırt bölümü inip binerken sürtünmeden dolayı çok çok hafif bozulmaya başlıyor gibi.garantiden değişenler de duydum bu forumda fakat çare değil gibi yenisi de bozulacak çünkü.
Kılıf, minder veya koltuğu mümkün olduğunca geride kullanmak gerekli ki sürtünme minimum olsun gibi.kılıf asla kullanmam belki minder olabilir yanları kapatan
Fakat sürtünme ile beraber ikinci bir unsur deri çatlayacakmış gibi geliyor bana kullandıkça..
Şimdi bu deriyi yumuşatacak esnemeler karşı koruyacak en iyi bakım ürünü nedir sizce bu koltukların?? Ne önerirsiniz minder kullansam temas olmayacak deriye ama esnemeden kaynaklı yine de zarar görmeye devam edermi??

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
Maalesef kötü malzeme, kumaş olması çok daha iyi böyle olmaktansa...
Bizdeki rs'te aynı problem çıktı, garantiden değişti yine aynısı olmaya başladı...
Katılıyorum ama şöyle. Kumaş olanlarda da tüylenme tarzı deformasyon mevcut. Çaresi yok gibi. Benim tavsiyem koltuğu mümkün olduğunca geriye alıp kullanmak direksiyonu da geri alırsınız. Sırt bölümüne sürtünmeden binmek inmek lazım :) kışın montla falan kullanmak da sürtünmeyi artırıyor. Her araçta var ama hondanın ki çok aşırı kalitesiz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Yani kılftır vs uğraşacaksak ne anlamı kalıyor bu işin :) bizim diğer araç Sport Plus, koltuklar siyah kumaş, gayet problemsiz oldu ilk 22 binde, gerçi onu da daha 500 km iken cebimde anahtarla biraz yırttım ama genel olarak gayet iyi
Bunlar suni deri ama kötülerinden epey sanırım, bir önceki şirket aracım c180 amg idi ve o da gerçek deri değildi ama 35 binde hiç deforme olmadı gibi

Aracınız
Civic FC5 2020
Yani o bakarsak opelim vardı 140.000 de deriler mükemmel durumdaydı. Honda böyle yapacak bişey yok.
Exe deri koltuksuz modeli olsaydı alırdık ama maalesef.
Ayrıca soğutmalı deri olmadıktan sonra yazın her deri koltuğa minder koyma gereği oluyor
Ben uzun süre kullanmayacam bu aracı aslında çözüm her türlü bulunur. Yan kısmı döşemecide sağlam deri ile değiştirilebilir. Basit sıradan bir deri renk de kolay

Geri