Fc5 eco elegance geri vitesten park konumuna geçerken ses

Otomatik vites araçların çoğunda bu olay var. Daha önce edc clio vardı ondada vardı. Genelde motor soğukken yapıyor. Araç D veya R de gitme istediğin de olduğu için P ye aldığınızda küçük bir silkeleme yapması normal bir durum bence

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ki bunun önüne geçmek istiyorsanız P den önce N ye alıp el frenini aktifleştirip freni bırakıp P ye alırsanız sorun olmayacaktır. Doğrı kullanım şeklide budur aslında

Aracınız
Civic FC5 2018
Ki bunun önüne geçmek istiyorsanız P den önce N ye alıp el frenini aktifleştirip freni bırakıp P ye alırsanız sorun olmayacaktır. Doğrı kullanım şeklide budur aslında

Aynen bu şekilde yapmak lazım, bu hem şanzuman için daha sağlıklı, hem de belirtmiş olduğunuz problemi yaşamanıza engel olacaktır.

Aracınız
Civic FC5 2019
zaman zaman gelir tamamen şanzımanın yüke binme durumuyla alakalı dert etmeyin.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Sanirim konuyu acan arkadasimizin bahsettigi ile konuya cevap veren arkadaslarimizin bahsettigi olay farkli. R'den P'ye geciste ufak bir ses oluyor bu daha onceki araclarimda da vardi rahatsiz edici bir ses degil sorun yapmadim. Fakat park halinden vitese geciriste cikan 'küt' sesi de arkadaslarimizin bahsettigi parka alirken N pozisyonuna alip el frenini cekip yuku el frenine bindirmeyip direk park pozisyonuna alip yuku vitese bindirdigimiz icin cikan ses. Iki durum tamamen farkli sahsi dusuncem.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

koraya

0
Aracınız
Ben bunun vitesi D’den P’ye hızlı geçirmekten kaynaklandığını düşünüyorum. Ne zaman hızlı geçirsem yaşıyorum. N konumunda 2-3sn bekleyip R ve P’ye aldığımda yaşamıyorum. El freni çekilip çekilmemesi ile ilgili değil gibi geliyor bana.

Geri