FC5 eco kaç litre lpg alıyor

Sezgln

0
Bende 32-33 litre alıyorum her seferinde bitene kadar kullanıp fulluyorum 33 ü geçmedim normal zannımca ortalama yaptıgım km 340 - 360

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Henüz 300 km yi hiç görmedim 270 maksimum gördüğüm. 34 lt civarı alıyorum ki kullanım çok sakin. 1300 km oldu araç. İlk kontrol bakımında belirteceğim. sizin değer çok iyi inşallah yakalarız bu değerleri.

Sezgln

0
aracım 1300 km'de, 3 defa fulledim. sonuna kadar tüketmeme rağmen en fazla 27 lt aldı. tank 40 lt'lik diye biliyorum niye bu kadar az alıyor?
26 lt ile 340 km yol yaptım.

26 lt ile 340 km şehir dışı yaptınız değilmi. Şehir içi ise benim araçta problem var . 34 lt dün 257 km de bitti. Ki gayet sakin kullanım

Henüz 300 km yi hiç görmedim 270 maksimum gördüğüm. 34 lt civarı alıyorum ki kullanım çok sakin. 1300 km oldu araç. İlk kontrol bakımında belirteceğim. sizin değer çok iyi inşallah yakalarız bu değerleri.

Benim aldığım yer gaz düşsede çıksana fiyatı sabit tutuyor Beypazarı Shell den alıyorum 32-33 lt max. 82 TL'ye doluyor kilometre gene ölçtüm klima açık şehir içi kullanım 340 felan yaptım

Aracınız
Benim araç 34 lt alıyor.. her seferinde bitirip fulledim. En son dün fulledim 33.70 lt aldı; 85.67 TL. 456 km yaptım. Günlük 25 km yapıyorum 5 km si şehir içi geri kalan çevreyolu ki orda da 3 yerde trafik ışıkları var....

HUAWEI G7-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Genelde 33 lt alan arasira 35 lt yi gördüğüm aracim 39 lt lpg aldı. Tarihte ilk defa görüyorum.Normal mi bilemedim.pombaciya sorduğumda basınçtan dedi.

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zoiree

0
LPG'de yalan dolan maalesef çok, dikkatli olmamız gerek.
Misal ben shell markadır, dolandırmaz diye gitmiştim. normalde hep 28-30 lt alan dedoya 32-33 lt bastılar, kilometrede 240-250 km geçmedi, araba basmıyor, güçten düşüyor.
sonra hep opet aygaz veya ipragazdan aldım, 28-30 lt de doluyor, 280-300 km gidiyorum.
shelle garazım yok, benzin oradan alırım hiç problem yok ama izmir torbalı dönüşü otabandaki shellden gaz almayın derim. gaz bitince denk geldiği için birkaç defa almıştım, çok pişman olmuştum.
43 lt dolan arkadaş km kaç yaptı? 43/30 oranında mesafeniz artmadıysa bir daha oradan gaz almayın, yok hakkını verip beklenen km yaptıysanız aracı servise götürün. brc simitlerin güvenlik limiti 39-40lt olmalı, fazlası güvenlik açısından tehlikeli.

mp555

0
Aracınız
Öncelikle yapmanız gereken lpg bitti uyarısı verince lpg tuşuna basılı tutup resetlemek o zaman 2 diş kalmışken 4-5 falan oluyor.Şuan araç 7 binlerde ilk zamanlar 250 km falan gidiyordu 1 depo ile şuan 350 seviyelerinde şehir içi. ortalama 33-34 litre Lpg alıyor sadece 1 kere 36.5 lt aldı. Oda şehir dışı uzun yolda lpg bitmişti. Bizde istasyon bulamadığımız için devam ettik menülerde gezinirken tekrar lpg yi açtığımda kalan 2 diş 1 e sonra da 0 oldu ve sonunda tamamen bittiğini belirten uyarısını verdi. o uyarıyı aldığımda araç 533 km yol yapmıştı 1 depoda. 350 kmsini ben kullandım acemi olduğum için 70-80 i geçmedim.

Aracınız
Civic FC5 2018
LPG'de yalan dolan maalesef çok, dikkatli olmamız gerek.
Misal ben shell markadır, dolandırmaz diye gitmiştim. normalde hep 28-30 lt alan dedoya 32-33 lt bastılar, kilometrede 240-250 km geçmedi, araba basmıyor, güçten düşüyor.
sonra hep opet aygaz veya ipragazdan aldım, 28-30 lt de doluyor, 280-300 km gidiyorum.
shelle garazım yok, benzin oradan alırım hiç problem yok ama izmir torbalı dönüşü otabandaki shellden gaz almayın derim. gaz bitince denk geldiği için birkaç defa almıştım, çok pişman olmuştum.
43 lt dolan arkadaş km kaç yaptı? 43/30 oranında mesafeniz artmadıysa bir daha oradan gaz almayın, yok hakkını verip beklenen km yaptıysanız aracı servise götürün. brc simitlerin güvenlik limiti 39-40lt olmalı, fazlası güvenlik açısından tehlikeli.
She'll de 43 lt aldı petrol ofisinden de 43 lt ye doldu hocam km İstanbul şehir içi değişmedi 300 km yol yaptı bidahaki sefere opetten alıcam nasıl oluyordu 34 lt ye 400 km yol yapıyorsunuz anlamıyorum

WAS-LX1A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zero

0
Konuyu okuyunca belirtmek ihtiyacı duydum. LPG deposunun 40 lt. ve üzeri olması sakıncalı. Şamandıraya veya emniyet sübaplarına... dahası sistemin tamamına zarar verme riski var. Fazladan basınç yaratır sonuçta...
En fazla 30 lt. ve civarı alıyor... bu da normal değil...:unsure:Çok az... özellikle uzun yolda çok sinir bozucu.
Bu konu daha önceden konuşulmuş, bazı arkadaşlarımız da sağ olsunlar hesaplamışlardı “depomuzun alabileceği güvenli gaz miktarını”. O yazıları okumakta fayda var..(y)
Bir de son olarak.. tam depo-yapılan km. hesabı: Nasıl bir güzergah? Nasıl bir sürüş? Hava şartları...yakıt-pompa kalitesi v.b. gibi bir çok değişken var. Hesaplama yaparken bunları düşünmek gerek. Ben şehir içinde 400, uzun yolda 500 km yol yapabiliyorum. Depom 37-38.5 lt. arası sabit. Aksi bir durumda teyakkuza geçerim:D:giggle: ama başıma gelmedi, yaklaşık aynı miktar gaz alıyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Konuyu okuyunca belirtmek ihtiyacı duydum. LPG deposunun 40 lt. ve üzeri olması sakıncalı. Şamandıraya veya emniyet sübaplarına... dahası sistemin tamamına zarar verme riski var. Fazladan basınç yaratır sonuçta...
En fazla 30 lt. ve civarı alıyor... bu da normal değil...:unsure:Çok az... özellikle uzun yolda çok sinir bozucu.
Bu konu daha önceden konuşulmuş, bazı arkadaşlarımız da sağ olsunlar hesaplamışlardı “depomuzun alabileceği güvenli gaz miktarını”. O yazıları okumakta fayda var..(y)
Bir de son olarak.. tam depo-yapılan km. hesabı: Nasıl bir güzergah? Nasıl bir sürüş? Hava şartları...yakıt-pompa kalitesi v.b. gibi bir çok değişken var. Hesaplama yaparken bunları düşünmek gerek. Ben şehir içinde 400, uzun yolda 500 km yol yapabiliyorum. Depom 37-38.5 lt. arası sabit. Aksi bir durumda teyakkuza geçerim:D:giggle: ama başıma gelmedi, yaklaşık aynı miktar gaz alıyor.
İkamet ettiğiniz yer neresi hocam bide aracı 1500 devir sabit yeşile dikkat ederim araba ısınınca yola çıkarım kalkışlarda sakin kullanırım hız yapmam 300 km üstü görmedim ne yapmam lazım onuda bilmiyorum günlük 20 km yol yapıyorum

WAS-LX1A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri