Fc5 güneşte bekleyince çalışmıyor!

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2017 Civic fc5 Eco exe. Aracım son 2 haftadır güneşte uzun süre kalınca çalışmıyor veya uzun sürede çalışıyor. Daha önce benzer bir arıza oldu LPG enjektorunde çıktı arıza ama o zaman güneş veya soğuk farketmeden çalışmıyordu. Yine daha önce Ibiza aracimda aynı sorun vardı selenoid valf arızalı çıkmıştı. Başına gelen oldu mu fikirleriniz nedir

Aracınız
Civic FB7 2014
Regülatör içinde bulunan diyafram contası çatlak olduğunda....Araç stop halinde bile olsa çatlaklardan lpg gazı geçerek emme manifolduna ulaşıyor..(LPG deposuna tonla para vererek aldığımız gaz durduğu yerde emme manifolduna dolmaya başlıyor :) ..Araç stopken yada çalışırken hep kaçak var yani regütör diyafram conta çatlağından dolayı.....

Sürücü herşeyden habersiz aracı bi yere park ediyor.....3 ,,,4 saat sonra geldiğinde....emme manifoldu regülatör conta çatlağından geçen gaz ile dolmuş oluyor....Sıcak da emme manifolduna dolan gazı iyice sıkıştırıyor. sonra marşa basınca benzin ile manifolda dolan LPG gazı marş sorunu ,,,marşı tekletme,,2.marş...gibi sorunları yapıyor....

Lpg Deposundan kaçıp giden LPG gazı da cabası oluyor (cebimizden uçup giden para oluyor)....Regülatör diyafram conta değişimi ile bu sorunlar bitiyor...

Anlatabildiğimi düşünüyorum iyi günler..

Son karar tabiki sizin...Saygılar
Çok teşekkür ederim... Faydalı bilgi icin

Aracınız
Civic FC5 2017
**Arkadaşlar başına gelecek arkadaşlar için kısa bir özet geçmek isterim.Arıza bahsettiğim gibi regülatör kaynaklı çıktı regülatörü değiştirmek istedim fakat gittiğim usta honda servisinde bir ustayla konuştuğunu fabrikasyon cıvıclerdekı regulatorun cok dayanıklı oldugunu gercekten bozuk olsaydı sabah gec mars alma problemının olacagını soylemıs daha once benzer bır arızayı yukarda bahsettıgım regulator havalandırma hortumunu çıkarıp 1 hafta o şekilde kullandıktan sonra hortumu taktıklarında sorunun çözüldüğünü görmüşler.Bende hortumu geri yerine taktırdım ve 4 gündür kullanıyorum.Sorunum çözüldü değişime gerek kalmadı.Umarım başına böyle bir arıza gelen birine yardımcı olur.Herkese teşekkür ederim

Ad Soyad
Aydın Güdüllü
Aracınız
Civic FC5 2019
**Arkadaşlar başına gelecek arkadaşlar için kısa bir özet geçmek isterim.Arıza bahsettiğim gibi regülatör kaynaklı çıktı regülatörü değiştirmek istedim fakat gittiğim usta honda servisinde bir ustayla konuştuğunu fabrikasyon cıvıclerdekı regulatorun cok dayanıklı oldugunu gercekten bozuk olsaydı sabah gec mars alma problemının olacagını soylemıs daha once benzer bır arızayı yukarda bahsettıgım regulator havalandırma hortumunu çıkarıp 1 hafta o şekilde kullandıktan sonra hortumu taktıklarında sorunun çözüldüğünü görmüşler.Bende hortumu geri yerine taktırdım ve 4 gündür kullanıyorum.Sorunum çözüldü değişime gerek kalmadı.Umarım başına böyle bir arıza gelen birine yardımcı olur.Herkese teşekkür ederim

Merhabalar,
Çözümü tam olarak anlamadım. Benzer sorun yaşıyorum. Bir -iki saat yol gittikten sonra stop ettiğimde araç hemen çalışmıyor. Soğuduğunda anca çalışıyor. 1-2 saat bekletiyor. Bir kaç defa başıma geldi, çok can sıkıcı. Soğuduktan sonra hiçbir şey olmamış gibi çalışıyor araba, ne yaşadık biz diyoruz :) Şimdi siz hortumu 3-4 gün çıkardınız, tekrar taktınız ve sorun düzeldi mi? yapılan işlem tam olarak nedir?

mturker

Özel Üye
Geçmiş olsun.
Hava hortumunu çıkartıp farkli bir işlem yapmadan gene LPG de kullandınız sanırım?
Ve hava hortumunu taktırıp eskisi gibi LPG ve benzinde hiç bir sorun yapmadı ?
Anlamadığım nokta kusura bakmayın cahilligime verin hava hortumunu çıkartıp bı sure sonra takılması bu zaman araliginda sisteme ne gibi bı etki etti ???

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Sorun tam olarak ne inanın bende bilmiyorum lpg ustası da bilmiyor.Honda servisi daha önce böyle sorunu çözdüklerini söylediğinden denemek istedik.İlerde tekrar yaparmı bilmem ama bugun 5. gün arabayı bilerek güneşte bekletiyorum normalde kesınlıkle çalışmayan araç tek marşta çalışıyor.Bazen çözüm yöntemleri saçma gelsede zarar vermeyecek şeyleri denemek lazım.Evet hortumu çıkarıp o halde lpg de 1 hafta bindim ve sorunum en azından şimdilik çözüldü.İşin teknik kısmından anlayan arkadaşlar belki yorum yapabilir bilemiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar,
Çözümü tam olarak anlamadım. Benzer sorun yaşıyorum. Bir -iki saat yol gittikten sonra stop ettiğimde araç hemen çalışmıyor. Soğuduğunda anca çalışıyor. 1-2 saat bekletiyor. Bir kaç defa başıma geldi, çok can sıkıcı. Soğuduktan sonra hiçbir şey olmamış gibi çalışıyor araba, ne yaşadık biz diyoruz :) Şimdi siz hortumu 3-4 gün çıkardınız, tekrar taktınız ve sorun düzeldi mi? yapılan işlem tam olarak nedir?
Hocam benim problemim öyle değildi.bendekı problem uzun sure güneş altında bekleyince geç marş alma problemiydi.Sizin probleminiz bambaşka

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam benim problemim öyle değildi.bendekı problem uzun sure güneş altında bekleyince geç marş alma problemiydi.Sizin probleminiz bambaşka
Candan mühendisliğin YouTube kanalında konuyla alakalı video var.isterseniz bir inceleyin

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri