FC5 Hakkında Bazı Sorular

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Merhaba Arkadaşlar.Benim bir iki sorum olacak,malumunuz aracımı yeni aldım ve tanımaya çalışıyorum.
1-)Aracımı hareket ettirdiğimde gaza bastığımda otomatik olarak el frenini bırakıyor,fakat stop ettiğim zaman el frenini çekmiyor.
2-)Direksiyondan doğru Mute tuşu gibi bir tuş var mı?Ekranda sese dokunduğumda altta sessiz diye bir şey geliyor ama pratik değil.
3-)Aküden dolayı bir anlık bir çalışmama durumu oldu,takviye ile çalıştırdık.Fakat serviste akü gayet iyi çıktı.Akünün değişmesi gerekli midir?Forumda aküden kaynaklı şikayetlerde var!
4-)Deri koltuk yan destek ve oturma minderinde çok olmasa da beyazlaşma var.Garantiye girer mi?
5-)Aracın gaz pedalı biraz ağır geldi,bir önceki aracım biraz daha yumuşaktı.
6-)Fren balatalarını benden önceki sahibi dışarıda değiştirmiş.Sözüm ona servis garantiden çıkmaz demiş.Bunları serviste değiştirsem yenisi ne kadardır?
7-)Aracımı aldığımda kompresörü çıkmadı,ben yerine stepne aldım.Ama yinede aklımda bir tane almak var.Nerede uygun bir şekilde bulabilirim?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba hocam. Bildiğim kadarıyla yanıtlayayım.

1. Otomatik el freni çekme olayı sadece brake hold aktifken emniyet kemerini çıkarınca devreye giriyor.

2. Aynı arayışa ben de girdim. Yine çok pratik olmasa da ekrandaki ses bölümünü aşağı doğru parmakla çekmek hızlı bir şekilde sesi kısıyor.

3. Akü olayı sıkıntı biraz. 3 yıllık aracımın 2 kere garantiden aküsü değişti. stop-start sisteminden dolayı zannedersem

4. Şoför koltuğunda bahaettiğiniz çizgiler oluşmaya başlamıştı. Çok da umudum olmayarak serviste kayıt açtırdım. Olumlu sonuçlandı. Şoför koltuğunun deri kılıfı değişti.

Diğer soruları boş bırakıyorum.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Cevabınız için çok teşekkür ederim.Eski aracımda stop ettiğimde el frenini çektiği için arıyorum.Forumda Mute olayı için,pratik bir yolu var yazılmıştı.Akü ile hatta 3 gün önce yolda kaldım,takviye ettiler çalıştı.Serviste akü ölçümü normal çıktı!Deri koltuk için ve akü için bakım km'sinin dolmasını bekliyorum.

Aracınız
Merhaba Arkadaşlar.Benim bir iki sorum olacak,malumunuz aracımı yeni aldım ve tanımaya çalışıyorum.
1-)Aracımı hareket ettirdiğimde gaza bastığımda otomatik olarak el frenini bırakıyor,fakat stop ettiğim zaman el frenini çekmiyor.
2-)Direksiyondan doğru Mute tuşu gibi bir tuş var mı?Ekranda sese dokunduğumda altta sessiz diye bir şey geliyor ama pratik değil.
3-)Aküden dolayı bir anlık bir çalışmama durumu oldu,takviye ile çalıştırdık.Fakat serviste akü gayet iyi çıktı.Akünün değişmesi gerekli midir?Forumda aküden kaynaklı şikayetlerde var!
4-)Deri koltuk yan destek ve oturma minderinde çok olmasa da beyazlaşma var.Garantiye girer mi?
5-)Aracın gaz pedalı biraz ağır geldi,bir önceki aracım biraz daha yumuşaktı.
6-)Fren balatalarını benden önceki sahibi dışarıda değiştirmiş.Sözüm ona servis garantiden çıkmaz demiş.Bunları serviste değiştirsem yenisi ne kadardır?
7-)Aracımı aldığımda kompresörü çıkmadı,ben yerine stepne aldım.Ama yinede aklımda bir tane almak var.Nerede uygun bir şekilde bulabilirim?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
2-) Direksiyondaki ses açma-kısma bandına yukardan aşağı hızlıca sürtersen parmağını mute durumuna geçiyor.
4-) Aynı durum bende de vardı. servisten ücretsiz değiştirdiler (fakat o zamanlar tüm bakımlarımı serviste yaptırmış durumdaydım garantim devam etmekteydi. Garanti dışına çıktığım bir zamanda yeni koltuklar aynı şekilde deforme olup tekrar gittiğimde. Garantiden hiç bir şekilde işlem yapılamayacağını söylediler. Frenlerden ötürü garanti dışı bırakma durumu vs olduysa senin için sonuç ne olur bilemem.)

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Cevabınız için teşekkür ederim.Direksiyondan doğru ses kısmayı deneyeceğim.Deri koltuk ile ilgili servise sorduğumda yan kılıf girer,minder kısmı girmez gibi bir cümle sarfettiler.Orjinal Fren balatalarının acaba fiyatı ne kadardır?

Geri