fc5 ile ilgili bir kaç soru

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
cevap veren herkese teşekkür ederim galiba benim yanlış kullanımımdan oluyormuş anladım.
ben bu aracı zamanında manuel almış olsaydım kesin satmazdım ama otomatikte o risk olduğu için aracı zevk alarak kullanamıyorum.:(
Millet dsgnin ciğerini söküyor sen CVT arıza yapar mı diye çekinerek kullanıyorsun :D

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Tamiri yok diye biliyorum. Şanzıman öyle kolay kolay bozulmaz içiniz rahat olsun. Vitesi değiştirdiğinizde hızlı hareketler yapmayın kavrasın sonrasında kaymayacaktır. Hemen geri vitese takıp gaz verirseniz olabiliyor.

zero

0
Göçme problemi... İzolasyon sorunları... Yok efendim boyanın inceliği derken, zaten araca yeterince yükleniliyor. Muadillerine göre donanımlı, konforlu ve ucuz olması bir kenara bırakılarak üstelik! Ne kaa paa, o kaa köfte değil mi bu işin aslı?:giggle:
Bir de şanzuman hurafesi çıkarmadan bu bahsi kapatalım diyorum, naçizane... Şanzuman dertleri WW arabaların derdi, onlar bile şikayet etmiyor; sırf arabalarının değeri, karizması zarar görmesin diye :ROFLMAO:
Şanzumanımız sorunlu, masraflı bir şanzuman olsa, şimdiye kadar birileri çoktan isyan korosuna katılırdı. Şener Şen misali: "Vallahi sataram arabayı haaa..." diye:ROFLMAO:
Vites geçişinde aceleci davranmayınca bir sorun çıkardığını da görmedim. İçimizi ferah tutalım bence...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu konuda @erdoganbatu 'ya 90bin km sonrası aracı hakkında uzun bir inceleme yazısı yazmıştı, orada bir arıza ile karşılaşmadığını belirtmişti.
Bence aracın garantisi devam ettikten sonra bu hususlara kafaya takmanın pek manası yok denildiği gibi :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba değerli arkadaşlar bende Adapazarındaki ustalardan aldığım bir bilgiyi aktarayım sizlere. Edindiğim bilgi yokuşta kaçırma olayında rolantiye bağlı olduğunu söyledi usta. Her şanzıman kaçırır dedi (yokuş kalkış desteği olanlar hariç galiba) Birde hangi otomatik şanzımanlı araçları tavsiye edersin dediğimde Honda ve Hyundai cevabını aldım. Bende onun yalancısıyım. Saygılar.

Geri