FC5 ilk depom bitti, sonuçlar için içeri :)

Aracınız
Civic FD6 2008
İyi akşamlar. 1.6 elegans oto benzinli uzun yolda 5 lt veri iyimi 110 km hız ortalama. Şehir içi 8 lt . sizce lpg ye geçmeye degermi yılda 6 bin km yapıyorum. Görüşleriniz için teşekkürler şimdiden.
Yıllık yaptığınız km'ye göre ben olsam lpg taktirmazdim. Yakıt degeriniz bence çok güzel

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkür ederim. Ortalama hızıma ekrandan bakmadım ama genel olarak 110 km hızla gittim. Şehir Dışı düz yolda çok ideal bir araç gibi

Bence süper değer. Ortalama hızınız kaç gösteriyor. Birde kaç günde bu km yi yakaladınız. Yaklaşık 40 günde 2 depo bitirebildim

Yolculuk bilgisayarindan bakarim ortalama hızına,bir onceki depo hesaplamamda ortalama hiz sanirim 58km/h idi

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Yolculuk bilgisayarindan bakarim ortalama hızına,bir onceki depo hesaplamamda ortalama hiz sanirim 58km/h idi

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benim her iki depo ortalama hızım 28. Fotoğrafı lpg bittikten 2 km sonra çektim. 25-26 km daha önce benzinle denemistim.onu çıkınca 395 kalıyor. Her gün LPG ye geçinceye kadar yaklaşık toplamda 1,5 km benzinde gidiyor araç. Hâliyle hep soğuk motor olduğu için yol bilgisayarı benzin ortalamasını 15,5 gösteriyordu. Demek ki 20-21 günde 30 km benzinde gitmiş toplamda. Bu da demek oluyor ki bir depo LPG bitene kadar neredeyse 6 litre benzin tüketmiş.yukarda LPG taktirmama gerek varmı diye soran arkadaş; az km yapıyorsan LPG taktırip çok kâr edemezsin. Ben yazın çok bindiğim için LPG işime yarıyor. Yoksa her ay bu şekilde binsem benzinli arabam olsa LPG takmazdimIMG_20190425_121446.jpeg

S

Silinen üye 20336

Guest
İyi akşamlar. 1.6 elegans oto benzinli uzun yolda 5 lt veri iyimi 110 km hız ortalama. Şehir içi 8 lt . sizce lpg ye geçmeye degermi yılda 6 bin km yapıyorum. Görüşleriniz için teşekkürler şimdiden.

Merhaba;
Yıllık 6 bin km yapıyorsanız lpg montajı ekonomik görünmüyor.

Konu dışı ama yıllık 6 bin km yaptığınızı belirttiğiniz için;
İmkan varsa aracınızı sedan isterseniz RS ile HB isterseniz Sport+ ile değiştirmeniz performans, yakıt tüketimi ve donanım açılarından mantıklı olur bence. Ancak şartlarınız değişir de yıllık 15-20 binden fazla km yapmaya başlarsanız o zaman bu fikri verdiğim için bana kızabilirsiniz:)

Esenlikler dilerim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

daha önce volkswagen jetta ve golf 7 sahibiydim. honda hakkında hiç bilgim yoktu. 50 bin sıfır faiz avantajı ve test sürüşünde fc5 civic vites geçişi olsun çok beğendim. (civic rampa yukarı vites gecisleri bazen kararsız onu da anlamadım, bu durum gerçekten can sıkıcı) kredim bitmedi. kesinlikle Rs alırdım.

Geri