FC5 ilk depom bitti, sonuçlar için içeri :)

Aracınız
Sizin araba galiba fd6. Benim önceki arabam fd6 itme kalkma yapmaya başlamıştı (manuel) bujilerden kaynakli çıktı. Ne tesadüftür benzinde yapmıyordu ama LPG de yapıyordu. Ustanın dediği bujilerin hafif sıkıntısı benzinde çok hissettirmez ama LPG de hemen farkedilir demişti. Sonra makinaya bağlayıp yolda kontrol edildi bujilerin birisi ateşleme arızası verdi. Aynı gün sübap ayarı,gaz kelebeği temizliği de yapılmıştı. Buna rağmen buji değişmeden önce itme kalkma aşırı fazlaydı. Bir bujinin sıkıntısı yüzünden.Siz ne zaman değiştiriniz bujileri

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bujileri 1 ay önce değişti

Aracınız
Bugun ilk depomu aldım . Aşağıdaki 2 tabloda bana ait . Sorum şu 40 lt depo 37.4 lt lpg alır mi 129 lira para ödedim 3.45 tl den opet. 20190420_154003.jpg

Aracınız
Civic FD6 2008
2017de bendede otm fd6 vardı.tekleme itmekakma yapiyodu,hondasinana götürdüm,denso iridyum buji taktırdım,sibop ayarı,kelebek temizliği yaptırdım, sorun kalmamıştı

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynısını bende yaptirmistin 4 ay önce eski arabam olan 2008 fd6 ya. Benimde sorun kalmamıştı

Aracınız
Civic FD6 2008
Bugun ilk depomu aldım . Aşağıdaki 2 tabloda bana ait . Sorum şu 40 lt depo 37.4 lt lpg alır mi 129 lira para ödedim 3.45 tl den opet. Ekli dosyayı görüntüle 251897
Bizim buradaki BRC servisi sahibinde de fc5 var. Tabi o arkadaş LPG ci olduğu için benzinli alıp kendi takmış LPG yi. Fc5 lerin orjinal lpglisi tank 51 litrelik dedi. Şamandıra Ayarına ve petrollerin pompa basıncına göre 43 litreye kadar alması normal diyor. Ortalama 36-40 litre arası alacağını söylüyordu.

Aracınız
Bizim buradaki BRC servisi sahibinde de fc5 var. Tabi o arkadaş LPG ci olduğu için benzinli alıp kendi takmış LPG yi. Fc5 lerin orjinal lpglisi tank 51 litrelik dedi. Şamandıra Ayarına ve petrollerin pompa basıncına göre 43 litreye kadar alması normal diyor. Ortalama 36-40 litre arası alacağını söylüyordu.

Yani 40 ltye 37.4 lt almasi normal mi hocam?

ywzckr

0

@tarihbilgisi benzin deposu 46 litredir,
Lpg deposu 43 litredir. Lpg deposunun normali 34-36 litre arası alır. Bazı istasyonların basıncı 13 bardan fazla olduğu için diğer istasyonlara göre daha fazla aldırır. Fazla aldırmak şamandırayı bozabilir bilmenizde fayda var.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri