Fc5 Kasa Stop Sorunu

Ad Soyad
Ozan uğur
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba aracım 2018 model eco elegance 126000 km de şanzıman zinciri koptu. Şanzıman zincirini tamir ettirdim fakat aracımı D yada R ye geçirdiğimde ayağımı frenden çekince devir düşüyor ve stop ediyor. Eğer gaza basarsam devirde tutarsam araçta problem yok yol giderken vitesi düzgün atıyor. Ama gaza basmadığım zaman durduğunda kesin stop ediyor. Zincir kopmadan önce böyle bir problem yoktu. Usta türbin uymadı diyerek tekrar şanzımanı indirdi ve tekrar sıfırdan taktı herşeyi ama problem düzelmedi. Kime sorduysam ne yaptıysam bir cevap alamadım bütün ustalar farklı şeylerden bahsediyor lütfen bilen başına gelen birisi yardımcı olursa çok sevirim

Ad Soyad
Tolga balcı
Aracınız
Civic FC5 2020
Nerde yaptırdınız aracı bilindik önerilen bir yermiydi

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun. Şanzıman zinciri nasıl koptu. Bizler için bilgi olması açısından anlatır mısınız. Dikkat edilmesi gereken durumlar için

Ad Soyad
Ozan uğur
Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun. Şanzıman zinciri nasıl koptu. Bizler için bilgi olması açısından anlatır mısınız. Dikkat edilmesi gereken durumlar için
Teşekkürler hocam. Yolda normal seyir halindeyken koptu herhangi bir şey yapmadım zorlama vesaire. Sorunu henüz çözemedik. Egr valfi temizliği, sübap ayarı ve boğaz kelebeği temizliği yaptırdık. Türbin değiştirdik. Şanzımanı üçüncü kez değiştirdik hatta üzerinden arızalı diye aldığımız şanzıman başka araçta çalıştı ama benim araçta hala aynı problem devam ediyor. Mühendis bir arkadaş şanzıman yağ basınç sensörünü değiştir orijinal şanzıman yağ koy düzelecek dedi bu hafta onu deneyeceğim

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba aracım 2018 model eco elegance 126000 km de şanzıman zinciri koptu. Şanzıman zincirini tamir ettirdim fakat aracımı D yada R ye geçirdiğimde ayağımı frenden çekince devir düşüyor ve stop ediyor. Eğer gaza basarsam devirde tutarsam araçta problem yok yol giderken vitesi düzgün atıyor. Ama gaza basmadığım zaman durduğunda kesin stop ediyor. Zincir kopmadan önce böyle bir problem yoktu. Usta türbin uymadı diyerek tekrar şanzımanı indirdi ve tekrar sıfırdan taktı herşeyi ama problem düzelmedi. Kime sorduysam ne yaptıysam bir cevap alamadım bütün ustalar farklı şeylerden bahsediyor lütfen bilen başına gelen birisi yardımcı olursa çok sevirim
Geçmiş olsun. Aracın şanzıman yağ bakımları serviste mi yapıldı. P ve N konumunda stop etmiyor doğru mudur?

Aracın orjinal türbini kullanılmadı mı?
Normalde aynı türbinin revize edilmesi gerekiyor diye biliyorum.

Ad Soyad
Ozan uğur
Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun. Aracın şanzıman yağ bakımları serviste mi yapıldı. P ve N konumunda stop etmiyor doğru mudur?

Aracın orjinal türbini kullanılmadı mı?
Normalde aynı türbinin revize edilmesi gerekiyor diye biliyorum.
Şanzıman yağ bakımını serviste yaptırmıyorum fakat bizzat gidip servisten yağı alıp yaptırıyordum.Araç P ve N konumunda stop etmiyor. Aynı türbin kullanılmadı hocam yeni bir türbin kullanıldı araçta. Şanzıman yağ basınç sensörü değişikliğinide yaptım orijinal parça aldım fakat problem düzelmedi. Bugün aracı S moduna aldığımda stop etmediğini farkettim başka bir ustaya götürdüm aracı, türbinde sıkıntı olduğunu söylüyor. Tekrar söküp bakacak hayırlısı bakalım

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Şanzıman yağ bakımını serviste yaptırmıyorum fakat bizzat gidip servisten yağı alıp yaptırıyordum.Araç P ve N konumunda stop etmiyor. Aynı türbin kullanılmadı hocam yeni bir türbin kullanıldı araçta. Şanzıman yağ basınç sensörü değişikliğinide yaptım orijinal parça aldım fakat problem düzelmedi. Bugün aracı S moduna aldığımda stop etmediğini farkettim başka bir ustaya götürdüm aracı, türbinde sıkıntı olduğunu söylüyor. Tekrar söküp bakacak hayırlısı bakalım
Hayırlısı olsun. İnşallah sorununuz tez vakitte çözülür.

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Şanzıman zinciri bu arada tamir edilebiliyor mu?
İzlediğim videolarda değişim gerektiği söyleniyor. Sizin zincir orjinal mi yoksa yan sanayi mi takıldı.
Bir arkadaşın başına gelmişti çıkma zincir taktırmıştı.
Orjinal zincir sıfır şanzıman ile geliyor demişti.

Ad Soyad
Ozan uğur
Aracınız
Civic FC5 2018
Şanzıman zinciri bu arada tamir edilebiliyor mu?
İzlediğim videolarda değişim gerektiği söyleniyor. Sizin zincir orjinal mi yoksa yan sanayi mi takıldı.
Bir arkadaşın başına gelmişti çıkma zincir taktırmıştı.
Orjinal zincir sıfır şanzıman ile geliyor demişti.
Hocam çıkma şanzıman aldık. Bu arada şanzıman tamiri de yapılıyor diye biliyorum. Şöyle söyleyeyim bizde şanzıman arızalı diye düşünüp Allahın hakkı üçtür diyerek 3 kere şanzıman değiştirdik. Bizden çıkan arızalı diye düşündüğümüz şanzımanı başka araca taktığımızda sorunsuz çalıştı…

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam çıkma şanzıman aldık. Bu arada şanzıman tamiri de yapılıyor diye biliyorum. Şöyle söyleyeyim bizde şanzıman arızalı diye düşünüp Allahın hakkı üçtür diyerek 3 kere şanzıman değiştirdik. Bizden çıkan arızalı diye düşündüğümüz şanzımanı başka araca taktığımızda sorunsuz çalıştı…
Sizde bu soruna sebep olan bir durum söz konusu gibi geliyor bana.

Bu işlemlerin maliyeti size ne oldu?

Geri