Civic FC5 Fc5 katalizör arızası

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba…2017 civic fabrikasyon lpg li aracım katalizör arızası veriyor. Katalizör değeri düşük çıkıyor bilgisayara bağlandığında.Servis 30.000 ₺ istedi. Bunun başka bir çözüm yok mu acaba.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Aynı sorunu ben de 44 bin kmde yaşadım. On bin km sonra 54bin kmde arıza kodu çıktı sonraki yaklaşık onbin km boyunca p0420 arıza kodu verdi ara ara en sonunda az kmde arkadan kazalı pert bir araçtan temiz bir katalizör buldum değiştirdim kurtuldum. Aklınızda olsun fc5 kasaların 2016-2021 arasındaki tüm atmosferk motorlu kasaların katalizörleri aynı. O yüzden 30bn ₺ vermeyin bayiye zaten garantiye almıyorlar garantisini de etkilemiyor. Çıkma bir tane bulun kurtulun derim.

Neden diyeceksiniz?
Çünkü enjektör arızası esnasında motorda tam yanmamış olan çiğ yakıt katalizördeki filtre deliklerinde aşırı genleşme yaratıyor. Bu da fitreyi iç kısmından çatlatıyor. Zamanla 10bin km sonra içerdeki parça dağılıyor ve p0420 arıza kodu hortluyor. Aslında küfür etmeyi sevmem ama bunu Honda yetkili servislerinin çoğu ve Honda Türkiye bildiği halde garantiye almıyorlar. Avukat tutup uğraşan arkadaşlar var ama sonuç muamma 5 sene sürer mahkemesi. O yüzden uğraşmak yerine çıkma temiz bir katalizörü kendiniz bulup alın taktırın. Egzozcular biz buluruz diyorlar, kendiniz gidip hurdacılardan alırsanız daha iyi olur. En azından arkdan kazalı araçlardan almaya bakın

Büyük geçmiş olsun

Çok teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2019
Evet 1 ay kadar devam ettim çünkü ilk çalıştırırken boğuluyordu araç çalıştıktan sonra sıkıntı yoktu

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Umarım sıkıntı yaşamazsınız benim yaşadığım gibi. Birazda şans işi sanırım her enjektör arızası katalizöre sebebiyet verir diye bir kaide yok tabi. Canınızı sıkmayın umarım enjektör değişimi sayesinde kurtulmuşsunuzdur

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba, enjektör arızası sonrası bende de P420 arızası verdi. Arıza oluşunca benzine aldım ve aracı çekici ile servise çektirdim. Servis arızayı resetledi. Bugün gaz aldım ve ünlü sistemi kontrol edin uyarısı çıktı. Araç 22binde, tanıdık bir egzozcu zengin yakıt karışımı uyarısı veriyor, çevre yolunda Yüksek devir sonrası çözülür dedi. Depoya katılan katkılar sizce işe yarar mı?

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba, enjektör arızası sonrası bende de P420 arızası verdi. Arıza oluşunca benzine aldım ve aracı çekici ile servise çektirdim. Servis arızayı resetledi. Bugün gaz aldım ve ünlü sistemi kontrol edin uyarısı çıktı. Araç 22binde, tanıdık bir egzozcu zengin yakıt karışımı uyarısı veriyor, çevre yolunda Yüksek devir sonrası çözülür dedi. Depoya katılan katkılar sizce işe yarar mı?
Merhaba, geçmiş olsun. Enjektör arızasından ne kadar süre sonra katalizör arızası verdi araç?

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yüksek devir, dizel araçlarda işe yarıyor, benzinde de işe yarayabilir.
Depoya atılan katkıları çok araştırdım zamanında ama güvenemedim yine de siz bilirsiniz.
Üstteki oksijen sensörünü çıkarıp, katalizör temizliğini oradan kimyasal vererek yapanlar var ama neticeyi kestirmek mümkün değil.

Oksijen sensörleriniz yanlış ölçüm de yapıyor olabilir kontrol ettirin

Geri