Civic FC5 Fc5 kaza yapan araç

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar haberlere bakarken fc5 (sanırım RS) aracın emniyet şeridindeki tıra arkadan çarptığını gördüm.

Habere göre 2 kişinin hayatını kaybettiğini gördüm. Üzücü bir durum. Allah ölenlere rahmet kalanlara sabirlar versin.

Nacizane tavsiyem trafikte sabırlı olun emniyet şeridine girmeden önce emniyet şeridinin boş olduğundan emin olun.

Sanırım arkadaş emniyet şeridinden makasla sollamaya girdi. 😱

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-12-01-17-05-34-654_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-12-01-17-05-34-654_com.android.chrome.jpg
    118.6 KB · Görüntüleme: 102

mturker

Özel Üye
Arkadaşlar haberlere bakarken fc5 (sanırım RS) aracın emniyet şeridindeki tıra arkadan çarptığını gördüm.

Habere göre 2 kişinin hayatını kaybettiğini gördüm. Üzücü bir durum. Allah ölenlere rahmet kalanlara sabirlar versin.

Nacizane tavsiyem trafikte sabırlı olun emniyet şeridine girmeden önce emniyet şeridinin boş olduğundan emin olun.

Sanırım arkadaş emniyet şeridinden makasla sollamaya girdi.
Çok zor bir durum Allah kimseye yaşatmasın,
Ölenlere rahmet geride kalanlara rabbim sabırlar versin.

Honda madness

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Böyle bir kazadan arkadakilerin sağ çıkması bile mucize olmuş bence. Durumları nasıl acaba bir bilgi göremedim sonra.

Ölenlere Allah rahmet eylesin, kalanlara sabırlar versin 🤲🏻

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sanırım arkadaş emniyet şeridinden makasla sollamaya girdi.
Kimse de demiyor bu tırın arkasında darbe emici çelik profil neden yok

İş güzarlıga gelip ince saç tan stop yeri koyuyorlar geçiyor lar oraya bırak araç çarpmasını ağaca dokunsa yamuluyor demir

İnsan hayatı bu kadar basit mi o demir orada olsa kalın çelik profilden aracın alacağı hasar en fazla motor iner ön taraf cama kadar yamulur kafası aracın ne tırın altına girer di araç nede 2 kişi hayatını kaybederdi

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Rabbım ölenlere rahmet, kalanlara sabır şifa nasip etsin.

3 şeritli yolda emniyet şeridine minimum 150 km/s hızla girmek mecburiyetinde araç kullanmayın...
Ve lütfen hız yapacak iseniz önünüzdeki 3 şeritten 2 si boş ise hız yapın ve KAPISMAYIN.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kimse de demiyor bu tırın arkasında darbe emici çelik profil neden yok

İş güzarlıga gelip ince saç tan stop yeri koyuyorlar geçiyor lar oraya bırak araç çarpmasını ağaca dokunsa yamuluyor demir

İnsan hayatı bu kadar basit mi o demir orada olsa kalın çelik profilden aracın alacağı hasar en fazla motor iner ön taraf cama kadar yamulur kafası aracın ne tırın altına girer di araç nede 2 kişi hayatını kaybederdi

Kesinlikle katılıyorum. Çekici dorselerine koruyucu demir şart. Sadece sorun bu değil.

Burda tır sürücüsünün suçu yok mu?
Elbette var. Uyarı reflektorü koysa belki olmazdı.

Kaza yapan aracın suçu yok mu?
Emniyet şeridi adı üzerinde acil durumlarda işgal edilmesi gereken bölgeye makas atmak için hızlı ve kontrolsüz bir şekilde girmiş ve kaza meydana gelmiş. Emniyet şeridinde yapacağınız maksimum hız 50 yi geçmemeli.

Emniyet şeridinde aracında arıza meydana gelmiş kişiler yada, bagajini düzenleyen bagajdan çocuğunun eşyasını vs.almak için inen birileri, hatta bizler de olabilirdik.

Benim anladığım emniyet şeridi hiç te emniyetli değil. Ben emniyet şeridinde durmuyorum. Durmam gerekirse öncelikle tesis, yoksa yol ayrimi, ceplik, ara yol varsa oraya giriyorum.

Kesinlikle katılıyorum. Çekici dorselerine koruyucu demir şart. Sadece sorun bu değil.

Burda tır sürücüsünün suçu yok mu?
Elbette var. Uyarı reflektorü koysa belki olmazdı.

Kaza yapan aracın suçu yok mu?
Emniyet şeridi adı üzerinde acil durumlarda işgal edilmesi gereken bölgeye makas atmak için hızlı ve kontrolsüz bir şekilde girmiş ve kaza meydana gelmiş. Emniyet şeridinde yapacağınız maksimum hız 50 yi geçmemeli.

Emniyet şeridinde aracında arıza meydana gelmiş kişiler yada, bagajini düzenleyen bagajdan çocuğunun eşyasını vs.almak için inen birileri, hatta bizler de olabilirdik.

Benim anladığım emniyet şeridi hiç te emniyetli değil. Ben emniyet şeridinde durmuyorum. Durmam gerekirse öncelikle tesis, yoksa yol ayrimi, ceplik, ara yol varsa oraya giriyorum.
Ben sürekli uzun yol yapan biriyim 3 yılda 80 bin yol yaptım

Senelik 26,500 e tekabül ediyor Kilometrem uzun yolda makas atmadım ama velakin o kadar çok dengesiz varki seni ister istemez emniyet şeridine sokuyor en soldan gidiyor mesela arkadan bir araba geliyor en sağ daki nin hızını bilmeden onun önüne atlıyor sol dan gelene yol vermek için sağ dan gelen de ister istemez ona vurup Kaza yapmayayım diyerek kurtarmak için emniyet şeridine atıyor kendini

Burada tahmin üzerine konuşuyoruz fakat Kaza yapan kişilerin ne ile karşılaşıp Kaza yaptığını kendi ağızlarından dinlemek gerek en doğrusu

Çoğu uzun yolda tırlar otobüs ler kısaca büyük araçlar seni kâle almayıp üstüne kırıyor yada şerit değiştiriyor ben çok şahit oldum kendim olarak en sol dan 170 180 Allah ne verdiyse gider ken adam sağına soluna bakmadan arkadan gelen aracı hesaplamadan önüme geçiyor büyük araçlar hele 90 100 ile geçiyor umurlarında değiliz

Bu arkadaşı yargısız infaz yapmak yanlış olur makas attı 150 ile emniyet şeridine girdi diye ki uzun yolda kolay kolay kimse emniyet şeridine acil bişe olmadıkça girmez ( şahsım olarak saat gece 1 İstanbul Ankara yolunda yım Gerede yi geçtim Ankara İl sınırına girdim en sol şerit hızım 140 en sol şeritin oradan 2 adet köpek çıktı köpek dediğime bakma koca hayvan köpek demez insan durma şansım yoktu 3 şerit yana attım aracı vurma mak için emniyet şeridine daldım bomboş yol da

Söyleceğim uzun yol risk kimin ne yapacağı yolda karşına ne çıkacağı tamamen rabbimin bileceği iş biz makas da attı deriz onu da deriz bunu da deriz ben her zaman Kaza yapan kişinin dinlenmesi taraftarıyım

Hayırlı geceler

Geri