FC5 lastik basınç uyarısı alıyorum

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar 8.500 km de 2018 executive eco sahibiyim,
cumartesi günü lastik basınç uyarısı verdi ekranda,
çektim benzinliğe sağ arka 31 e düşmüş, diğerleri 35 civarıydı, bastım hepsini 36 ya aldım,
ekrandaki uyarı sönmeyince lastik kalibre ettim akabinde düzeldi, pazar günü tekrar uyarı verdi,
benzinlikte kontrol ettim sağ arka 33 e düşmüş yine, diğerleriyse 35 e düşmüş,
hergün kullanılıyor araç, park halinde dursa bir kaç gün anlam vereceğim bu düşüşe.

1- neden düşüyor basınçlar?
2- sağ arka lastikte bir problem varsa nasıl tespit ettireceğim? (tekeri söktürmeden)
3- basmam gereken hava kaç yaz aylarında? (bridgeston lastik)

Aracınız
Civic FC5 2018
Küçük bir delik olabilir. Bir lastikçiye götürün bence. Bir de benzinciden benzinciye değerler farklı olanilir, kalibrasyonları çoğunda düzgün değil... Bizim araçların basıncı 32 ama, 36 çok olmuş... Bir de araba fazla hareket etmeden bakmanız lazım. Lastikler ısındıktan sonra normal değeri göremezsiniz fazla gözükür.

Aracınız
Honda Jazz
Arkadaşlar 8.500 km de 2018 executive eco sahibiyim,
cumartesi günü lastik basınç uyarısı verdi ekranda,
çektim benzinliğe sağ arka 31 e düşmüş, diğerleri 35 civarıydı, bastım hepsini 36 ya aldım,
ekrandaki uyarı sönmeyince lastik kalibre ettim akabinde düzeldi, pazar günü tekrar uyarı verdi,
benzinlikte kontrol ettim sağ arka 33 e düşmüş yine, diğerleriyse 35 e düşmüş,
hergün kullanılıyor araç, park halinde dursa bir kaç gün anlam vereceğim bu düşüşe.

1- neden düşüyor basınçlar?
2- sağ arka lastikte bir problem varsa nasıl tespit ettireceğim? (tekeri söktürmeden)
3- basmam gereken hava kaç yaz aylarında? (bridgeston lastik)
Olma nedenlerı havanın sıcaklıgı hep aynı lastıkse lastıkcıye gotur kafan rahat etsın ayrıca 36 basınc banada cok geldı 32-33 max lastıkcıde sısır lastıklerını benzınlıklere cok guvenme mecbur kalmadıkca benzınlıkte tavsıye etmem...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ozgur_ozguc

1. Sağ arka lastiğinize çivi vida benzer bir şey girmiş, bu yüzden sürekli o lastik iniyor.
2. Lastikçiye gidip tamir ettirmeniz gerekiyor.
3. 32 psi basmanız gerekiyor, lastik basıncı lastikçi de kontrol ettirmeniz en doğrusu genelde benzinliklerin cihazları ayarsız oluyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Lastik basinc uyarisi verdiginde arabayi durdurup dugmeye basip isigi sondurdum. Lastikciye gidip kontrol ettirdim. Hepsinin basinci ayni dedi. Belki sicak havadan olmusur dedi. Su an uyari vermiyor ama uzun sure kullanimda yanar mi acaba diye dusunuyorum. Baska nedeni ne olabilir?

Benim başımada geldi alarm geldi basınçları ayarladıktan sonra tekrar geldi basınç normal olmasına rağmen sorundan kurtulmanız için 3-4 defa ardı ardına kalibreetmeniz gerekiyor yoksa tekrar tekrar verir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri