Fc5 motordan gelen su sesi

Aracınız
Civic FC5 2016
Aracım fc5 conta yakmış ve yaptırdım sıkıntı yoktu 1000 km sonra antifiriz değişimi sonrası motordan su sesi gelmeye başladı ustaya götürdüm havasını aldım dedi (normalde bunlar kendi alırmış ustada şaşkın) 2.defada aldım daha yapacağım bişey yok dedi ve halen sorun devam ediyor ne yapabilirim

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracım fc5 conta yakmış ve yaptırdım sıkıntı yoktu 1000 km sonra antifiriz değişimi sonrası motordan su sesi gelmeye başladı ustaya götürdüm havasını aldım dedi (normalde bunlar kendi alırmış ustada şaşkın) 2.defada aldım daha yapacağım bişey yok dedi ve halen sorun devam ediyor ne yapabilirim
conta mı yakmış ? arac LPG li demi

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bu ses sadece motor soğukken mi geliyor?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun. Nikiniz birşeyleri işaret eder gibi geldi. :)
> İlk kez bir Fc5'in conta yaktığını gördüm.
> Antifiriz için Fc5 kasaların eski tip radyatör üstünde kapağın yeri değişti. Su hazneli ve kapaklı oldu. Hangi antifiriz koyulmuş ise ondan eklemeli veya saf su eklenmeli. Motor çalışır iken döngüde su azalır ekleme yapılır.
> Günlük kontol edilerek giderilir. Maximum çizgisi baz alınır.
> Hatta kaçak yoktur diye düşünüyorum.
> İşin kötü senaryosu contadan su hattına hava kaçağının olmasıdır.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2016
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun. Nikiniz birşeyleri işaret eder gibi geldi. :)
> İlk kez bir Fc5'in conta yaktığını gördüm.
> Antifiriz için Fc5 kasaların eski tip radyatör üstünde kapağın yeri değişti. Su hazneli ve kapaklı oldu. Hangi antifiriz koyulmuş ise ondan eklemeli veya saf su eklenmeli. Motor çalışır iken döngüde su azalır ekleme yapılır.
> Günlük kontol edilerek giderilir. Maximum çizgisi baz alınır.
> Hatta kaçak yoktur diye düşünüyorum.
> İşin kötü senaryosu contadan su hattına hava kaçağının olmasıdır.

Valla ustam radyatörü bile değiştim hararet vardı araç şuan hararet hiçbirsey yok su sesi hariç göğüsten geliyor kalorifer olabilirmiş internetden araştrdığım kadarıyla ne kadar doğru bilmiyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Evet soğuk olduğu zaman geliyor motr ısındımı ses kesiliyor
Hocam bu durumda tek seçenek kalıyor, o da soğutma sisteminde hava olması. Ustanız havasını aldım demiş ama Hondadan anlayan başka bir ustaya tekrar havasını aldırın. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam bu durumda tek seçenek kalıyor, o da soğutma sisteminde hava olması. Ustanız havasını aldım demiş ama Hondadan anlayan başka bir ustaya tekrar havasını aldırın. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.
Valla bilmiyom artık ustam 10 bine yakın masraf ettim bir hevesle aldık hevesimiz kursağımızda kaldı araç 69bn kmde daha

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet lpgli araç lpg hortumu uzun dedi ondanda olabilir diye bahsetti ama conta yaptrdım lpgde bindim 1000 km ses yoktu antifr koydu sonra başladı
Asıl önemli mesele bu dediğiniz olmalı. Antifiz koyarken sisteme hava girmiş. Usta var, ustacık var. Regülatöre çekilen hortum kısa olup bağlantı yerleri sıkı yapılırsa güzel olur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri