Civic FC5 FC5 multimedya Root işlemi

Aracınız
Civic FC5 2018
Cümleten selamlar,
1 hafta kadar önce aracımın orijinal multimedya cihazına forumdan bir arkadaşımıza root işlemi yaptırdım. İşlem sonrası 1 hafta kullandıktan sonra memnun kaldığım için, bu işlemi yaptırmayı düşünenlere fikir vermesi açısından kısa bir video çekip paylaşmak istedim.
Benim bu işlemi istememde ki en başlıca neden hareket halinde iken video açma (bunun için teybi söküp kablo kesmek istemedim) ve uzun yolda telefonda sürekli kullandığım başlıca uygulamaları araba da kullanabilmekti.

Çok özet bir video çektiğim için herhangi bir sorunuz veya ayrıca merak ettikleriniz olabilir, buradan sorarsanız elimden geldiğince yanıtlarım.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
hayırlı olsun. bende araştırdım bu konuyu fakat yabancı sitelerde çok fazla sorun yaşayan var. cihazı bozulanlar bile varmış. benim merak ettiğim örneğin spotify yada yandex haritalarda güncellemeler nasıl oluyor. uygulamalar nasıl güncelleniyor. her seferinde apk ile elle kurum mu yapmak gerekiyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben henüz bir sorun yaşamadım.
Güncelleme konusunda açıkçası nasıl oluyor diye aklıma gelipte araştırmadım. Ama geçen gün Honda hack güncelleme uyarısı verdi, kabul edince kendi kendine güncelledi sistemi. Tahminim uygulamalarda da otomatik uyarı veriyor olabilir. Bu arada herhangi bir uygulama içinde özel bir kuruluma gerek kalmıyor, uygulama ekle kaldır diye bir menü var, oradan istediğiniz uygulamayı seçip indirmeniz 30 sn

Tabletin android sürümü 4 lerde olduğu için yakın zamanda güncelleme gelecek bir çok uygulamanın uyum sorunu yaşayacağını düşünüyorum.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Tablet 4 surumunu dahi zor kaldiriyor. Ustelik sadece arac icin yapildiginida varsayarak guncelleme alacagini hic sanmiyorum. Android surumu guncellense dahi uygulamalar isletim sistemi guncellemesinde sorun cikarmaz.

Ben araca kendi yüklediğimiz uygulamaları söylemek istedim.
Örneğin şimdilik yandex haritalar 4 ve yukarı sürümleri destekliyorsa ileride ki güncellemeler de android 4 ile çalışan tablet telefonlarda çalışmayabilir ya da yeni sürüm uygulamaların kullandıkları alan ve ram yükselebilir.
Bunlardan dolayı rootlama konusunda kararsız kaldım.
Aslında yurtdışında insanlar rootlu andorid telefon ya da jaibreaklı iPhone u özel programlar ile kullanıp( aa plus gibi) aracın tableti üzerinden telefonlarını kontrol edip, ekranlarını yansıtabiliyorlardı.
Evinizde Kullanmadığınız böyle bir telefon varsa bir seçenek olarak aklınızda bulunsun

Tablet 4 surumunu dahi zor kaldiriyor. Ustelik sadece arac icin yapildiginida varsayarak guncelleme alacagini hic sanmiyorum. Android surumu guncellense dahi uygulamalar isletim sistemi guncellemesinde sorun cikarmaz.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaslar Honda Hack uygulamasi haric diger yuklenen hicbir uygulamanin kendini guncelleme yetisi yok ve bunlari guncelleyen servisleri cihazi agirlastirmamasi ve guncel versiyonlarin bu ram ile nasil bir surprize yol acacagi muammasi yuzunden devre disi birakiyorum. Yani bu cihazda gordugunuz gerekli ve asgari uygulamalar harici baska bir uygulama yuklemek size fayda saglamayacagi gibi cihazinizdan aldiginiz verimi dusurecektir. Buna ragmen Honda Hack uygulamasina giris yapildiginda cihaza uyumlu uygulamalar listesi cikiyor ordan manuel yukleme kaldirma yapabiliyorsunuz.

cag

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
spotify ile müzik dinlerken kadranda albüm kapağı resmi çıkıyor mu ?

Geri