Fc5 Ön Cam Çatlaması

Merhaba. Bende silecekleri değiştirirken kolum çarptı ve silecek demiri cama çarparak çatlattı. Silecek demirinin çarptığı yerde 2 cmlik ve alt ortadan yukarı doğru 15 cmlik iki çatlak oluştu. Kaskom var ama kendi hatam olduğu için değişim kaskodan karşılanır mı acaba?

Merhaba. Bende silecekleri değiştirirken kolum çarptı ve silecek demiri cama çarparak çatlattı. Silecek demirinin çarptığı yerde 2 cmlik ve alt ortadan yukarı doğru 15 cmlik iki çatlak oluştu. Kaskom var ama kendi hatam olduğu için değişim kaskodan karşılanır mı acaba?

Evet karşılanır istersen git kendin kır önemli değil camcıya git tutanak yaz yolda giderken taş fırlaması sonucu camım kırıldı de bu kadar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçmiş olsun. Kasko her türlü karşılar. Açıklama yapmak zorunda değilsiniz, cam kırıldı dersiniz bu kadar. Kasko yetkili servislerle anlaşmalı olmadığı için hasarsızlık indirimi bozuluyor diye biliyorum ve 4-5 bin civarında hasar kaydı çıkıyor. Kaskonun anlaşmalı olduğu yerlere yaptırırsanız garantili işlem yapıyorlar hasar kaydında gözükmüyor hasarsızlık indirimi devam ediyor. İşlem aynı gün 45 dk da bitiyor. Ben Dora Glass firmasına yaptım.

POCO F2 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçmiş olsun. Kaskonuzla yılda 1 ücretsiz ön cam değiştirme hakkınız vardır. Ben anlaşmalı camcılarda yaptırmak istemiyorum mecbur kalmazsam honda logosu ve orjinal olmuyor sonuçta. Bulunduğunuz yerde honda servisine kaskonuzla ilgili anlaşma olup olmadığını sorun bence. Karşılama ihtimalleri var.

Geçmiş olsun. Kasko her türlü karşılar. Açıklama yapmak zorunda değilsiniz, cam kırıldı dersiniz bu kadar. Kasko yetkili servislerle anlaşmalı olmadığı için hasarsızlık indirimi bozuluyor diye biliyorum ve 4-5 bin civarında hasar kaydı çıkıyor. Kaskonun anlaşmalı olduğu yerlere yaptırırsanız garantili işlem yapıyorlar hasar kaydında gözükmüyor hasarsızlık indirimi devam ediyor. İşlem aynı gün 45 dk da bitiyor. Ben Dora Glass firmasına yaptım.

Bende de ufak bi çatlak var yukarıda yazdığım gibi önceliğim Honda’da yaptırmak. Sompo sigortayla luan bir sorun yaşıyoruz servisle sistem uyuşmazlığından.
Fakat kaskomda orjinal cam değişimi yazıyor ve servisle anlaşma olmadan orjinal cam bulunamaz. Yoksa dora glass da iyi bir marka olarak biliyorum.
Görüş açısından dora glass nasıl sizce, yani siz bir fark hissediyo musunuz? 2. Seçeneğim orası olucak sanırım.

Bende de ufak bi çatlak var yukarıda yazdığım gibi önceliğim Honda’da yaptırmak. Sompo sigortayla luan bir sorun yaşıyoruz servisle sistem uyuşmazlığından.
Fakat kaskomda orjinal cam değişimi yazıyor ve servisle anlaşma olmadan orjinal cam bulunamaz. Yoksa dora glass da iyi bir marka olarak biliyorum.
Görüş açısından dora glass nasıl sizce, yani siz bir fark hissediyo musunuz? 2. Seçeneğim orası olucak sanırım.

Hocam bende de ufaktı çatlak, 3 günde büyüdü. Servis 15 gün sonraya randevu verip aracın bir gün kalması gerektiğini söyledi. Sonradan merak edip ne kadar hasar kaydı çıkacağını araştırınca da büsbütün vazgeçtim. Zaten seyehata çıkacaktım bir an önce yaptırmak istedim. Sigortacım aile dostum o aklıma soktu, dora glass firmasının bayiisi de tanıdıktı o da ikna etti beni. Katılan katılır, katılmaz bilmiyorum ama camların şişe camdan temin edildiğini logo haricinde fark olmayacağını söyledi. Gidip yaptırdım ve 2 gün sonra 2 bin kmlik uzun yol yaptım. Bütün tereddütler kafamdan silindi. Hergün kullanan biriyim aracı. Hiçbir fark yok. Logo takıntınız yahut orijinal takıntınız yoksa tavsiye ederim. Ben hasar kaydına daha çok takıntılı bir adamım sanırım biraz da o ağır bastı. Bşr cam değişiminden araç ta 5 bin lira hasar kaydı çıkması saçmalıktan başka birşey değil. Zira hepsi hepsi 1000 TL lik bir işlem bu özel servislerde.

2017 de benim cam da çatlamıştı. Yetkili serviste kaskoyu kullanarak değiştirtmiştim.

Kaskomda orjinal cam garantisi ve hasarsizlik vardi ama yine de tramer e işlemişti (1500 falandı sanırım). Teklif alirken hasarsizlik bozuk sekilde aliyordum.

Kasko şirketini arayıp tartışmıştım. Bana, bizden yenileyeceğiniz zaman sorun olmaz demişlerdi. Uygun teklif vermelerine rağmen o firmadan yaptirmamistim.

Bulunduğu konuma göre değişir ancak benim gözüme çok batıyor bu tip şeyler.

Cam kalitesi bir yana, ön camda yağmur sensörü vs. Var. Düzgün işçiliğe dikkat eden bir yerde halledin bence.

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

2017 de benim cam da çatlamıştı. Yetkili serviste kaskoyu kullanarak değiştirtmiştim.

Kaskomda orjinal cam garantisi ve hasarsizlik vardi ama yine de tramer e işlemişti (1500 falandı sanırım). Teklif alirken hasarsizlik bozuk sekilde aliyordum.

Kasko şirketini arayıp tartışmıştım. Bana, bizden yenileyeceğiniz zaman sorun olmaz demişlerdi. Uygun teklif vermelerine rağmen o firmadan yaptirmamistim.

Bulunduğu konuma göre değişir ancak benim gözüme çok batıyor bu tip şeyler.

Cam kalitesi bir yana, ön camda yağmur sensörü vs. Var. Düzgün işçiliğe dikkat eden bir yerde halledin bence.

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Katılıyorum ben de orjinal olması taraftarıyım açıkcası. Aracı satışta cam tramer çıkıyor ama yan sanayi taktığında da alıcak kişi ekspertizde görücek yine negatif bir durum oluşucak.
Ben kasko-servis arasındaki bir uyuşmazlıktan dolayı bekliyorum. Sompo Sigorta ile ciddi hayal kırıklığı oldu. Kaskoyu özellikle orjnal cam şeklinde yaptırdım ama anlaşmalı camcılara yönlendirmeye çalışıyorlar onlarda da orjinal cam yok haliyle. Ama yürür giderse çatlak be çözemezsem doraglassla halletmeyi düşünüyorum bakalım.

Hocam birçok kişi camdan dolayı arabayı almaktan vazgeçmez. Ama ben 5 bin TL(hatta Honda Efe 5-6 bin arası çıkar dedi, daha ucuz çıkaran servislerde vardır belki bilmiyorum) cam değişimi trameri görsem arabanın bütün camlarını mı indirdiler, araç dolu yedi de acaba cam kısmı serviste, kaporta kısmı dışarıda mı halledildi diye düşünürüm.(Servis raporunda aslolan yazar ama o rakam insanın içine kuşku düşürür yine de) Bu daha çok rahatsız eder beni. Çünkü basit bir cam değişiminden saçma sapan bir onarım ücreti çıkıyor. Evet orijinal her zaman iyidir bu tartışmaya açık bir konu değil ama bence tercih meselesi. Aracımın camı yine çatlasa bu şartlarda yine gitmem servise. Ne kaskomu bozarım ne de trameri? Sorun da yaşamadım camdan yana hamdolsun. Son olarak trameri olmayan araç ile camdan dahi 5 bin TL trameri çıkan aracı aynı rahatlıkta satamazsınız.
Katılıyorum ben de orjinal olması taraftarıyım açıkcası. Aracı satışta cam tramer çıkıyor ama yan sanayi taktığında da alıcak kişi ekspertizde görücek yine negatif bir durum oluşucak.
Ben kasko-servis arasındaki bir uyuşmazlıktan dolayı bekliyorum. Sompo Sigorta ile ciddi hayal kırıklığı oldu. Kaskoyu özellikle orjnal cam şeklinde yaptırdım ama anlaşmalı camcılara yönlendirmeye çalışıyorlar onlarda da orjinal cam yok haliyle. Ama yürür giderse çatlak be çözemezsem doraglassla halletmeyi düşünüyorum bakalım.

Aracımı Ağustosta aldım. Aldığımda ön camda taş izi vardı. 9 ay oldu o çatlakta herhangi bir büyüme yok. Değiştireyim dedim yalnız burada yazılanları okuyunca kararsız kaldım. Sigortacım tramere yansıyacağını söylüyor. Servis gerekli evrakları veririz, satarken cam değişimi hasarı olduğundan bi sorun olmaz diyor.
Arabayı satma düşüncem yok ama ne olur ne olmaz. Satarken sorun Yaşar mıyım?

Geri