FC5 Ön cam değişimi

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba,

Aracımın ön camında 2 tane baya uzun çatlaklar var.

Malum kasko servis değişimine ilave para istiyor. Bu yüzden iyi bir camcıda değiştireceğim ön camı.

Benim aklımdaki soru ise ön camdaki sensörlerde değişim sonrası sıkıntı yaşar mıyım?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar merhaba,

Aracımın ön camında 2 tane baya uzun çatlaklar var.

Malum kasko servis değişimine ilave para istiyor. Bu yüzden iyi bir camcıda değiştireceğim ön camı.

Benim aklımdaki soru ise ön camdaki sensörlerde değişim sonrası sıkıntı yaşar mıyım?
Niye ilave para istiyor kasko teminatı mı uygun değil ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Nasıl bir ilave para istiyor tam anlamadım.
Kaskolarda her yıl 1 kereye mahsus ücretsiz cam değişim hakkı olur, eğer poliçeye orjinal camda muafiyet uygulanmayacaktır diye de ilave ettirirseniz 10-20 lira fark olur ama tam ücretsiz değişim yaptırırsınız.
Ayrıca tavsiyem kesinlikle orjinal harici yerden camı değiştirmeyin, sensörlerin çalışmasında zamanla sorun çıkabiliyor diye biliyorum.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Sigortacımla görüştüğümde serviste ek ücret çıkar diğer türlü camcılarda ücretsiz değiştirirsin dedi.
Poliçeyi okuduğunda da yetkili servisi kapsamıyor ama ne kadar ücret çıkar onu araştırmadım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İşte sigortacıların rekabet için 10 lira düşük göstermesi nedeniyle bunlar oluşuyor.
2008de babamın aracında da benzer sorunla karşılaştığımız için hem İMM hem de cam konusunda özellikle sigortacıya muafiyetsiz poliçe istiyorum diye belirtiyorum.
Ek bilgi olarak AXA sigortanın kaskolarında cam muafiyeti normalde de yok, ama diğerlerinde şöyle bir madde yazdırmazsanız ek fark ödeniyor.

253213

Eğer kasko yenilemenize çok zaman yoksa bence yeni poliçede bu şekilde düzenleme ile yenilettirin sonrasında kaskodan gerekli değişimi sağlatın (y)

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bu durumda camı yetkili serviste değiştirirseniz tutarın %25’ini sizin ödemeniz gerekiyor hasarsızlık indirimi kademesinin bir alt kademeye düşmesini istemiyorsanız öyle değil mi?

Aynen bende o şekilde anlıyorum. Servise bir sorayım olmazsa bugün ama camcıda değiştirmek daha mantıklı gibi geliyor.

Cam aynı cam. sadece logo yok.

Bir de adamlar sabah akşam aynı işi yapıyor. Servisteki eleman hayatında kaç kere cam söktü taktı acaba :D

aracımın çatlak olan ön camı ramazan bayramı öncesinde kaskodan (ak sigorta) yetkili serviste orjinali ile değişti. sensörlerde herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Bilgi için teşekkürler.

Benimki çatlaktan öte oldu artık sağa sola yukarı aşağıya her tarafa yürüdü :)

Geri