FC5 Otomatik Bagaj Açma Hakkında

Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar 2021 model eco elegance aracım için bagajı otomatik kaldıracak birçok yöntem için forumda araştırma yaptım, satış sitelerindeki ve youtube'daki yorumları okudum. Amortisörlü (pistonlu) yöntemler için bagajı delmek istemiyorum. Aliexpress'ten alınan yayların uygulaması hem zor hem de içerideki saclara zarar verdiğini gördüm. Hobays adıyla bilinen ve bagaj üstündeki fitilin altına bir metal plaka koyup ona sabitleme yapılan bir çift yayla bu işi çözebileceğimi gördüm. Fakat ürünün sanırım ilk çıktığı dönemlerde bagajın üstündeki yayı eğdiğini ve oradan yağmur suyu falan aldığı ile ilgili sıkıntılar yaşanmış sanırım.

Bu yayları uzun süredir kullananlar deneyimlerini paylaşabilir mi acaba? Bagajın üstündeki sacda eğilme gibi bir deformasyon oldu mu? Ayrıca benim aracımda spoyler yok. Buna rağmen çift taraflı yay kullanmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Tek taraftan çekme yapınca bagaj kapağının düzeni bozulabilir veya yük tek tarafa binince o sacda eğilme yapabilir diye.

Uygulamayı düşündüğüm yay sistemi şu arkadaşlar:

657922613_0[1].jpg

Siz ne tavsiye edersiniz? Daha profesyonel bir çözümü var mı bunun? Saygılar.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba
Ben bu ürünü yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum
Hiç bir sıkıntı veya olumsuz birşey yaşamadım
Hatta çevremde honda aracı bulunan 2 arkadaşımda aldılar ve kullanıyorlar. Onlarda da bir şikayet sıkıntı oluşturmadı
Satıcı çok ilgili ve malının arkasında duruyor
Bagaj üstü spoiler yoksa tek aparat yeter
Eğilme konusuna gelince kapı gibi sürekli açılıp kapanan bir yer değil bagaj o yüzden deforme olacağını sanmam

Kullanışlı ve güzel bir malzeme ve çok parada değil

Aracınız
Civic FC5 2021
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Hiçbir sorun yaşamamış olmanıza sevindim. Bunu kullanan çok kişi olduğunu ben de tahmin ediyorum, ciddi bir sorun olsa mutlaka insanlar yazar çizerdi diye düşündüm. İlk çıktığı dönemlerde birkaç kişi fitilin altında kalan sacın eğildiğinden ve hatta bagajın su aldığından falan bahsetmiş. Bunun üzerine satıcı metal plakanın altına iki tane uzun vida eklemiş sanırım, böyle sorun çözülmüş olabilir.

Bagaj kapalıyken yay sürekli gergin hâlde bulunduğu için fitilin altındaki sacı eğmeye gücü yeter mi diye tereddüt etmiştim. Sizin cevabınız içimi rahatlattı. Satıcının ilgisi ve malının arkasında durması hakkında çok güzel yorumlar var. Sanırım ben de bu çözümü tercih edeceğim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, bende 8~9 aydır bu ürünü kullanıyorum ve bir problem yaşamadım. Bahsettiğiniz bölgedeki sacı eğmesi için gönderilen metal plakaya iki adet destek civatası takılıyor. O civataları takmazsanız tabiiki sac eğilir. Benim gibi tek taraflı yay takarsanız bagajın kenarı ile kaporta arasındaki boşluklarda sağ-sol arasında farklılık oluşuyor. Ancak çok dikkatli bakmazsanız belli olmuyor. Zaten bagajın kendi kendine açılma kolaylığı sayesinde bu boşluğu istesenizde görmüyorsunuz. ?Su alma konusuna gelince, ben bu ürün ile bir kış geçirdim. Herhangi bir su alma sorunu yaşamadım.

Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba, bende 8~9 aydır bu ürünü kullanıyorum ve bir problem yaşamadım. Bahsettiğiniz bölgedeki sacı eğmesi için gönderilen metal plakaya iki adet destek civatası takılıyor. O civataları takmazsanız tabiiki sac eğilir. Benim gibi tek taraflı yay takarsanız bagajın kenarı ile kaporta arasındaki boşluklarda sağ-sol arasında farklılık oluşuyor. Ancak çok dikkatli bakmazsanız belli olmuyor. Zaten bagajın kendi kendine açılma kolaylığı sayesinde bu boşluğu istesenizde görmüyorsunuz. ?Su alma konusuna gelince, ben bu ürün ile bir kış geçirdim. Herhangi bir su alma sorunu yaşamadım.
Seçkin hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Forumdaki muhtelif konulardaki aydınlatıcı yorumlarınızdan ziyadesiyle faydalanıyorum, sağ olun. Bu konuda da içimi rahatlattınız. Ben bagaj kapağının dengesini korumak için çift yay kullanmayı düşünmüştüm, umarım bu sizde oluşan boşluğun da önüne geçmiş olur. Çok yararlı olmadığı sürece aracımın orijinaliyle oynamak istemem ama bu bence arabanın konforunu çok arttıracak bir şey. Ben de ürünü uyguladıktan sonra deneyimlerimi buraya yazarım, tekrardan teşekkürler.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Seçkin hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Forumdaki muhtelif konulardaki aydınlatıcı yorumlarınızdan ziyadesiyle faydalanıyorum, sağ olun. Bu konuda da içimi rahatlattınız. Ben bagaj kapağının dengesini korumak için çift yay kullanmayı düşünmüştüm, umarım bu sizde oluşan boşluğun da önüne geçmiş olur. Çok yararlı olmadığı sürece aracımın orijinaliyle oynamak istemem ama bu bence arabanın konforunu çok arttıracak bir şey. Ben de ürünü uyguladıktan sonra deneyimlerimi buraya yazarım, tekrardan teşekkürler.
Rica ederim hocam. Bahsettiğim hafif boşluk bende tek taraflı. Siz çift yay takarsanız iki tarafta aynı oranda boşluk olacağı için gözünüze hiç takılmayacaktır. İyi günler dilerim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Exetuve paket için kullanan var mı acaba? Elle açınca yukarıya doğru atma gibi bir durum oluyor mu? Elle arkadan açınca yüze doğru atar diye düşünüyorum

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Exetuve paket için kullanan var mı acaba? Elle açınca yukarıya doğru atma gibi bir durum oluyor mu? Elle arkadan açınca yüze doğru atar diye düşünüyorum
Bu aparatın exe veya elegance farkı yok. Elle açınca yüze çarpma gibi bir durum yaşanmıyor.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ekim ayından beri 2020 model eco elegance aracımda kullanmaktayım. Çok memnunum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ürününe HOBAYS adı veren arkadaşla yüz yüzeyken de konuştum. Sohbeti, beyefendiliği ile güven veren birisi. Tavsiye ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri