FC5 otomatik stop etmesi

Aracınız
arkadaşlar aracım hafif yokuşta vites D konumunda ayağım frende beklerken stop etti. Sonrasında marşa basıp çalıştırıp devam ettim. Bu neden olmuş olabilir? Böyle bir sorunla otomatik araçlarda hiç karşılaşmadım. Servise de danışmayı düşünüyorum bir sorunun göstergesi olabilir mi? Bilgi paylaşacak arkadaşlar var mı?

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Ben FB7de buna benzer sorun yasamistim yalniz bende ki dusuk devirde seyir halindeyken stop ediyordu. ECU yani Lpg beyni degismis ve sorun duzelmisti.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Fc5 kullanıyorum benimkide 2 sefer boyle yaptı servise 1000 bakima götürdüğümde gaz ayarıyla ilgili olduğunu ve düzenlediklerini soylediler suan 6000 km oldu tekrar bir sorun yaşamadım

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Araç bu sorunu arada yapıyor bu hafta 2 kere yaptı. servise götürdüm. arızayı görmeleri gerektiğini aksi halde honda merkeze garanti kapsamında olması için ispat edemediklerini söylediler.
Aracı dün servise bıraktım. 2 kere denediklerini ama sorun görmediklerini söylediler. bir şey yapmadılar. bir daha olursa nasıl ispat edeceğim dedim videoya çekebilirsiniz dedi. Sizin durumlarınızda motor düşük devirlerde hep stop ediyor muydu? hatayı nasıl tespit ettiler?

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben araci sol aynadaki buğu ve arka camdaki buğu kalkmadığı icin götürmüştüm ayrica 1000 bakım zamanida gelmisti sadece boyle bir sorunla karşılaştığımı söyledim ordada brn teslim ettikten sonra oldumu bilemiyorum honda haldız a gidiyorum ordaki arkadaslar biz kontrol edelim dediler ve sorunun çözüldüğünü soylediler gerçektende tekrar bir sorun yaşamadım sol ayna ve arka cam ısıtıcı problemininde sigortadan kaynaklandığı soylediler suan aracim 6200 km oldu tekrar problem yaşamadım

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bir not düşeyim, kirli yakıt kaynaklı da bu durum oluşabiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2014
yakıt en önemli faktörler arasında ama asıl sorun lpg sisteminden kaynaklı. geçenlerde bir sabah -1 derece klima çalışıyor durur halde tam gaza geçecekken tıkandı ve stop etti. servise gittim (sorunu görme gibi bir lüksleri yok serviste; sen fabrika çıkışlı garantili lpgli arabaya mı biniyorsun saatli bombaya mı? ışıklarda kalkış anında stop etse kaza olsa vs vs.) her neyse makineye bağladılar yazılımı güncellemişler ve elektrik aksamını da kontrol ettiklerinde gevşeklik olduğunu farkedip onu da düzeltmişler.(tamamı ücretsiz) bilmiyorum belki psikolojik ama araç biraz daha ataklaştı. ---lpg konusunda ısrarcı olunuz---. kazasız ve cezasız sürüşler dilerim.

Geri