Fc5 Şanzıman arızası inanamadım ??

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar bu akşam gene şüphelendım arabanın şanzımanın kartetını söktüm ve tıpasını sonuç tıpa serviste temızlenmış ve sadece çubuk çubuk demirler yapışmış çok garip bu araç sadece Cem honda servisine götürüldü araç ilk gün arıza yaptığında gözümün önünde tıpa söküldü ama böyle Demir parcacıkları yoktu şu ilk arıza yaptığı günkü resme ve aracı servisten aldıktan sonra cekilen tıpa resmine bakarmısınız???

Ekli dosyalar

• 0CA004FE-3A5E-4F3A-92D0-21E70B8A0334.jpeg
    0CA004FE-3A5E-4F3A-92D0-21E70B8A0334.jpeg
    94.9 KB · Görüntüleme: 147
  • 661247DE-28F6-4BD9-B656-E0D76551DB5D.png
    661247DE-28F6-4BD9-B656-E0D76551DB5D.png
    764.6 KB · Görüntüleme: 145
Aracınız
Civic FC5 2018
Benım algılayamadığım bu aracın ben servisten aldıktan sonra şanzımancıya götürdüm yağ süzüldü gene karter söküldü birsürü Demir parçacıkları olduğu görüldü fakat tıpada sadece yağ pisliği vardı ilk servise götürmeden önce bu tıpada mıktatıs var nasıl 1 tane Demir parcacığı yağışmamış bu işin altında kesinlikle birşey var arkadaşlar araç sevisten cıkınca Demir parçacıkları yapışmış ve tıpa temizlenmış ve bu aracın benzını çok azdı servisten aldığımda aracın yarım depo benzın vardı serviste yürümeyen bir araca neden benzın konmuş onuda anlayamadım bakalım sonucunda ne cıkacak şanzıman zincirine ulaşana kadar söktürücez

Aracınız
Civic FC5 2018
@Cazador66 Geçmiş olsun öncelikle. Talihsiz bir durum yaşamışsınız. Bİz de benzer bir problemi 132bin km'de rutin şanzıman yağı bakımları yetkili serviste yapmış 2017 Exe. eco aracımızda yaşamıştık. O da zincir dağıtmıştı.

Sizin araç aslında 2 yaşını doldurmamış ve 100bin km'yi aşmamışsa, şanzıman yağı da yetkili serviste değişmişse ve kayıtları varsa bunları mail ile sunup Honda global'e iletebiliriz. İngilizce maili ben yazarım size. Bunun dışında arkadaşların da dediği gibi tüketici hakem heyetine de başvurulabilir. Çıkma şanzıman + işçilik + şanzıman yağı 20bin civarında bir rakama patlıyor. Sıfır şanzıman için Honda Cem iyi fiyat vermiş.

Bunun dışında ben aracı sanayideki şanzıman ustasına götürdüğümde çıkma olarak aynı yıl üretilmiş aracın şanzımaının takılması gerektiğini, diğerlerinin uyumsuz olduğu söylemişti.
Mail atmak için bana yardımcı olursanız çok sevınırım aracın bir kere 47 bınde şanzıman yağı değiştirildı bakımlari kesinlikle düzenli yapıldı gözümün önünde araç sadece 4 kere serviste bakım gördü gözümün önünde gerçekleşmedı tabi ama diğer bakımlar gözümün önünde yapıldı

Aracınız
Civic FC5 2017
Benım algılayamadığım bu aracın ben servisten aldıktan sonra şanzımancıya götürdüm yağ süzüldü gene karter söküldü birsürü Demir parçacıkları olduğu görüldü fakat tıpada sadece yağ pisliği vardı ilk servise götürmeden önce bu tıpada mıktatıs var nasıl 1 tane Demir parcacığı yağışmamış bu işin altında kesinlikle birşey var arkadaşlar araç sevisten cıkınca Demir parçacıkları yapışmış ve tıpa temizlenmış ve bu aracın benzını çok azdı servisten aldığımda aracın yarım depo benzın vardı serviste yürümeyen bir araca neden benzın konmuş onuda anlayamadım bakalım sonucunda ne cıkacak şanzıman zincirine ulaşana kadar söktürücez
Servis elemanı mı kopardi diorsunuz yani

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Mail atmak için bana yardımcı olursanız çok sevınırım aracın bir kere 47 bınde şanzıman yağı değiştirildı bakımlari kesinlikle düzenli yapıldı gözümün önünde araç sadece 4 kere serviste bakım gördü gözümün önünde gerçekleşmedı tabi ama diğer bakımlar gözümün önünde yapıldı
Özelden iletin yazmak istediklerinizi, ben çevirip iletirim size.

Aracınız
Diğer Markalar
hocam aklınızda derin şüpheler var, bence yasal yollardan güvenlik kamerası kayıtlarını isteyin, her servisin her noktasını gören kamera kaydı vardır. Sonrası için içiniz rahat eder haklıymışım yada haksızmışım dersiniz. duruma göre yol haritası çizersiniz.

Aracınız
Civic FB7 2015
Vay be konuyu okuyunca tüylerim diken diken oldu. Neymiş bu cvt şanzıman sorunu. Bakalım daha neler göreceğiz. İlerde dsg ile arıza konusunda yarışır mı görücez. Sırf şanzıman yüzünden wolkswagen almayan biri olarak şu an şoktayım

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam bu araclarda sanırım kronık bu olay. Cunku forumda ılk cvt koparan konudan sonra takıp ediyorum şikayet var. Com da bu cvt arızaları coğalmaya başladı gün geçtikçe..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri