Civic FC5 FC5 Şanzıman yağı değişimi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
sürede geç kaldım biraz ama genede serviste yaptırsam bile garanti kapsam dışında kalırmı?

aracımı da şubat 2020 de almıştım, 2 yıl oldu, sadece sorun olur mu bu endişelendiriyor ama araç yanımda değil kapıda yatıyor, mayıs başında yanımda olacak
Bildiğim kadarıyla fabrika birkaç aylık süre geçişlerini çok sorun etmiyor, ama Honda Türkiye iletişim hattı ve servislerle görüşmek lazım.

Aracınız
Civic FC5 2020
çok teşekkür ederim arkadaşlar tek tek cevaplarınız için, muhtemelen serviste değiştireceğim ama şubat değiştirmem gerekirken mayıs başına kalacak ama araç yatıyor şuan km yapmıyor, sorun olmaz diye düşünüyorum zaten 40bin km belirtmişsiniz
1 aylık gecikmeden pek birşey olmaz ama süre 30 aştığında 45 güne vardığında servis garantilik bir iş olduğunda yan çizebilir size telefonda bir şey olmaz der yaptırmanız için sonra olduğunda suçu size bulur bu ihtimali göz önünde bulundurmanızda faide vardır diye düşünüyorum telefonda görüştük deseniz bile garanti şartlarını göz önünde bulundururak bu cevabı veriyoruz derler

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımı 20bin bakımını yaklaşık 3-4 ay önce serviste yaptırdım kasım 2021de , bakımı yaptırırken şubat ayında şanzıman yağı bakımınız geliyor dendi, biraz geciktim dün fiyat aldım 1400 tl dendi fiyat fazla geldi bide kime sorsam erken diyorlar, 30-40binde yaptır diyor, servise sordum geç kalırsnız sorun olur diyor, bazı arkadaşlarım sanayide yaptır diyor,

ne yaptırmalıyım arkadaşlar fikirlerinizi merak ediyorum, firma para içinmi acele ettiriyor bakımı bile 1500 civarına yaptırmıştım

aracım 2020 1.6 eco elegance 23bin kmde
Benim araç 2019 model şuan 40 bin de şanzıman yağı bakımını bu hafta yaptırıyorum.Servis 2.yılında çağırmadı 40 binde yapılır dedi ve 40 bin bakimda yaptiriyorum.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim araç 2019 model şuan 40 bin de şanzıman yağı bakımını bu hafta yaptırıyorum.Servis 2.yılında çağırmadı 40 binde yapılır dedi ve 40 bin bakimda yaptiriyorum.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu işte bir yanlışlık olabilir hocam. Servis atlamış olabilir, kitapçıkta bile 2 yıl yada 40.000km hangisi önce gelirse diye belirtmişler.
Şahsi fikrim aracınız garanti dışı kalmış olabilir.

Ad Soyad
Şükrü Bengü
Aracınız
Civic FC5 2018
Maalesef enflasyonla birlikte oto yedek parça ve bakım fiyatları da uçuyor.
CVT Şanzıman yağı için rutin bakım prosedürü 2 yıl/40bin km geçiyor, km.yi doldurmamışsınız ama yıl olarak değişim vakti gelmiş olabilir, servisin şanzıman yağını değiştirin diye belirtmesinin nedeni muhtemelen sistemde süre uyarısı vermesi.
Garantinin devamını istiyorsanız servisin belirttiği sürede değişim yaptırmanız gerekli.

Aşağıdan periyodik değişim tablosunu inceleyebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 268255
Bu tablo Fc5 kasalar için midir ?

Ad Soyad
mustafa akgül
Aracınız
Civic FC5 2021
2021 şubatta almış olduğum honda civic exe aracım var şuanda 12.000 km de 2023 şubat bakımında büyük ihtimal şanzuman yağ değişim gelecek değiştirmelimiyim yoksa 1 yıl daha beklemelimiyim siz olsanız ne yaparsınız arkadaşlar.

Aracınız
Civic FC5 2018
Yıldan dolayı değişim gerekiyor ki servis kayıtlarında çıkacaktır. Şanzıman sıkıntısı fazlasıyla maliyete yol açacağından değiştirmenizi öneririm.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
İlhami akbulut
Aracınız
Civic FC5 2019
2019 model civic aracımı yıldan dolayı 30bin km olmasına rağmen ben değiştirdim, şanzıman önemli

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri