Civic FC5 Fc5 Şanzuman ve 10 bin bakım

Forumda konusulmustu. Motor yagi 0w20 istediginiz markayi alin ama sanziman yagini kesinlikle servisten(hcf-2) temin edin. Sonra basiniz agriyabilir.
Ben 7 yildan beri motor yagimi servise kendim goturuyorum. Servis disina cikacaksaniz bile sanziman yagini orjinal almayarak isinizi riske atmayin derim.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Garantili araç için de yapımızı götürebilir miyiz? 2019 model aracımın 30 bin bakımına gidecem.

Castrol 0w20 genel olarak orta seviye bir yağ. Araçlara konulabilecek en iyi 5 yağ içinde olmasa da (Mobil 1, shell, motul, mannol, Liqui moly top 5) Petrol ofisinden iyi. Castrol'ün çeşitli 0w20 yağları mevcut ancak en kötü 0w20 yağı bu magnatec olan. Yağın parlama derecesi diğerlerine göre %10 düşük, buharlaşması biraz daha fazla, yine diğer 0w20 yağlara göre kül oranı fazla olduğu için eksilme oranı diğer yağlara göre %20 fazla çıkabilir bu da diğerlerine göre 100ml fazla eksilmeye tekabül eder tahmini.

Şanzıman yağı konusunda da arkadaşların dediği gibi, yetkili servisten Honda yağı almak bence olmazsa olmazlardan.

@h.k_ahmet hocam bildirim gözümden kaçmış, konulara göz gezdirirken gördüm mesajınızı?:D

Geri