FC5 subap ayarı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
selamlar,
aracın kitapçığında subap ayarı 120.000 km kontrol edilir yazıyorken servisler neden 40-50 bin km de ayar yapar?
Aracında ciddi subap ayar sıkıntısı yaşayan oldu mu? Tahminlerden öte bu konuda sıkıntı yaşamış arkadaşların vereceği bilgiler bir çoğumuzu aydınlatacaktır.
teşekkürler
> Servis subap ayarını erken yapmasındaki tek neden lpg'dir. Biz forumda genel olarak önerdiğimiz subap ayarının bozulması ile ortaya çıkan bulguları gördümüz zaman yapılmasını öneriyoruz. Yani motor yağı gibi değil. Servise ben subap ayarı yaptırmak istemiyorum dediğiniz zaman yapmıyorsa sıkıntı yok. Garantiyi bozacak bir durum olmaması lazım.
> Fc5 eco sahiplerinden uzun kilometre yapıp subap ayarı yaptırmayanlar ile erken subap ayarı yaptıran arkadaşların yorumlarını almamız gerekiyor.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam lpg ile ilgili bu kısmı fotoğraf çekip paylaşır mısınız?

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Ben kitapçığı çok inceledim, LPG de subap ayarı diye bir konuya rastlamadım, hatta "LPG" kelimesini arattım, bulamadım.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bende bulamadım ama aracıma 40000 bakımında yapıldı subap ayarı. Belki honda türkiyenin aldığı bir karardır. Subap ayarının yapılması benim için iyi de oldu aslında. Aracının lpg tüketimi azaldı. Bir depo lpg ile şehir içi ortalama 240-250 km giden aracım subap ayarindan sonra 300 km nin altına hiç düşmedi
Ben kitapçığı çok inceledim, LPG de subap ayarı diye bir konuya rastlamadım, hatta "LPG" kelimesini arattım, bulamadım.

SM-J530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Lpg varsa subap ayarı şart ama belli bir km yok. Çünkü iklimden kullanıma kadar farkediyor. Misal antalya sıcağında daima sıkıştırarak kullanılırsa erken bozulacaktır.
Ayrıca bozulduğunu fazla yakıt, geç çalışma, metalize ses, vtec teklemesi harici farklı devirde silkeleme gibi belli edecektir.
Ortalaması 40.000 civarı ama erkende olabilir şikayet yoksa geçte olabilir. Zaten çok zahmetli saatlerce süren birşey değil, motor buz gibi soğuk olsun siz çayınızı içerken usta ayarlamış olur.
Ayrıca fc5, fb7, fd6 ayrımı yok, aynı mantık aynı motor aynı şekilde yapılıyor. Aynı silkeleme var

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri