FC5 Vtec Turbo Otomatik Vites 1300 devirde vınlama sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
2019 mode FC5 Vtec Turbo Otomatik Vites aracım var. Kasım ayında sıfır almıştım. Şuan 5000 km de aldığımdan beri 1300 devirde vınlama sesi gibi bir şey duyuyorum. Bulunuduğum ilde servis olmadığı için ve kış-Corona nedeniyle en yakın ile gidemediğim için baktıramadım.
Konularda da arattım bulamadım. Araç boşta iken de hareket halindeyken de yaklaşık 1300 devirde bir vınlama sesi geliyor. devir artınca ya da azalınca kayboluyor.
Sizce bu normalmidir?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arabanızı az çok tanımışsınızdır eğer normalin dışında bir ses ise turbodan gelme ihtimali var.

Eğer ses kaydı atma şansınız varsa daha iyi yorum yapabiliriz.

Aracınız
Civic FC5 2019

Direk video eklenmiyor herhalde , videoyu youtube yükledim.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017

Direk video eklenmiyor herhalde , videoyu youtube yükledim.
Cevabınız için teşekkür ederim.
Klima açıkmıydı video çekerken ya da ses gelirken?
Kronik mi bilmiyorum ama bazı kullanıcılarda klima açıkken gaza basıldığında 1 tane hortumdan ses geliyor ve servis bunu değiştiriyor acaba ondan kaynaklı bir ses mi.
Turbodan çıktığını sanmıyorum bu sesin.
Ama siz gene de en kısa zamanda servisiniz ile görüşün .

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kulaklıkla dinledim ses var fakat turbodan geliyormuş gibi gelmedi. Bunu servise nasıl anlatırsınız o da sıkıntı normal diyebilirler.
Mesala CVT den bir ses geliyor. 70 km hıza çıkın gazı bırakın 60 inerken bir viii leme sesi veriyor o CVT den geliyor ona benzer mi dener misiniz?

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kronik mi bilmiyorum ama bazı kullanıcılarda klima açıkken gaza basıldığında 1 tane hortumdan ses geliyor ve servis bunu değiştiriyor acaba ondan kaynaklı bir ses mi.

Kardeş klima açıkken gaza basınca tüm FK7lerde olan bir ses var, buna servis normal diyor ama hangi hortum değişiyor bununla ilgili bilgi verir misin?

Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı araçtan bende de var. Klima açıkken bir ses geliyor. Gaza basınca artıyor. Ama klimayı kapatınca geçiyor. 3 4 gündür yapmıyor o sesi. Klima kompresöründen geliyor gidi geldi bana ama hortum da olabilir. Sea kesildi servise gidemiyorum o yüzden.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam Selamlar,

Aynı durum tüm turbolu araçlarda var. Araç durduğu yerde turbo yük altında olmadığı için geri dönüş manifoltundan yeterli basınç sağlayamıyor bu nedenle turbo fanını araç kendi çeviriyor. Motoru yükte test etmenizi rica ediyorum. Sesi duymamanız lazım. Özellikle motor yükte iken bir problem olsa yüksek devirlerde ıslık sesi duymanız lazım. 1 kere turbo kestiği için net bilgi verebiliyorum. :D

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Servis ne gibi işlem yapıyordu var mı burada yaptıran arkadaşımız ?

Geri