Fc5 yağ eksiltme

Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar aracım 112 binde. 6 bin km önce yağ bakımı vs yapıldı. Motul 0w20 tercih ettik. Son iki haftada araç sarı yağ ışığı simgesini yaktı. Aracı stop ettirip tekrar çalıştırınca gitti. Son iki hafta da iki kere yaşadım bu ışık sorunu. Sonra ustaya getirdik. Araçta yağ az yağ değişimi yapalım dedi ama içime hiç sinmedi açıkçası. Ekleme yaptık şimdilik. Sarı yağ çubuğunda gösterge olarak tırtıklı yüzeyi mi dikkate alıyoruz acaba bilen var mı?

Aracınız
Civic FC5 2016
İşte ben bu yüzden yetkili serviste yaptırıyorum bakımları.

SM-J530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Valla dostum haklısın hata bende kendi ustam vardı aslında. Kaç senedir memnunum da sanırım yarın gidip 5w30 koyup yağ filtresine de değiştireceğim gibime geliyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam siz yağı değiştirmeden önce araç neden çok yağ eksiltiyor onun tespitini yaptırın. Yağ dışında başka bi sıkıntı olmasın da.
Valla dostum haklısın hata bende kendi ustam vardı aslında. Kaç senedir memnunum da sanırım yarın gidip 5w30 koyup yağ filtresine de değiştireceğim gibime geliyor.

Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam siz yağı değiştirmeden önce araç neden çok yağ eksiltiyor onun tespitini yaptırın. Yağ dışında başka bi sıkıntı olmasın da.

Hocam bugün bakıldı aslında. Arabanın yeri de standart. Bende bir akıtma vs var mı diye kontrol ettim. Bende 100 bin km den sonra ince yag 0w20 kullanmam dolayısı ile şüpheleniyorum. Yalnız kafamı karıştıran şey yağ çubuğudanki tırtıklı yüzeyin tam ortasına geliyordu yağ seviyesi. Son zamanlarda lpg ile de ilgili bir takım değişiklikler oldu. O yapar mı yapmaz mı bilemiyorum.

Aracınız
zaten 0w20 de bu problemi çıkardı. Tekrar aynı yağı koyup denemek çok mantıklı gelmiyor.

Şimdiye kadar sıkıntı çıkarmayan yağ şimdi neden çıkarıyor. Aldığınız en son motul yağ sahte olma ihtimali varmı??

İkinci numarayı değiştirebilirsiniz örnek 0-30 veya 0-40 mobil 1 0w-40 new life öneririm sıcak havalarda daha dayanıklı olacaktır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Şimdiye kadar sıkıntı çıkarmayan yağ şimdi neden çıkarıyor. Aldığınız en son motul yağ sahte olma ihtimali varmı??

İkinci numarayı değiştirebilirsiniz örnek 0-30 veya 0-40 mobil 1 0w-40 new life öneririm sıcak havalarda daha dayanıklı olacaktır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Şu an ustama geldim. Yağı değiştiriyoruz. Eneosa döndük. 0w20 den devam ediyoruz. Gelişmeleri buradan paylaşacağım.

Aracınız
Civic FC5 2016
Evet arkadaşlar. Sorunumuz lpg den kaynaklanıyormuş. Bugün Hondacı Mehmet ustaya gittim. Durumu kendisine anlattım. Kendisi araca sürekli bakım yaptığı için bu arabanın yağ kaçırma şansı yok biz yinede tedbir alıp kontrol edelim dedi. Sonuç olarak sonradan taktırdığım atiker lpg den kaynaklı ışık yanma durumu olmuş. Ben ustaya yinede yağı değişelim dedim. Eneos 0w20 koyduk. Şimdi gelelim neden yağ eksiltiyor diye tutturduğuma.
Araçta ışık yanınca başka bir ustaya gitmiştim adam çubuğa bakıp abi bu arabada yağ kalmamış demişti. Bana da uydurmasyon çubuğu gösterip biz buna yağ bakımı yapalım dedi. Anlayacağınız paragöz esnafın tekine denk gelmişiz. Araç 6 bin km sonra yine yağ değişimine gitmiş oldu. Ayrıca ön arka balatalar yenilendi. Diskte torna yapıldı.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet arkadaşlar. Sorunumuz lpg den kaynaklanıyormuş. Bugün Hondacı Mehmet ustaya gittim. Durumu kendisine anlattım. Kendisi araca sürekli bakım yaptığı için bu arabanın yağ kaçırma şansı yok biz yinede tedbir alıp kontrol edelim dedi. Sonuç olarak sonradan taktırdığım atiker lpg den kaynaklı ışık yanma durumu olmuş. Ben ustaya yinede yağı değişelim dedim. Eneos 0w20 koyduk. Şimdi gelelim neden yağ eksiltiyor diye tutturduğuma.
Araçta ışık yanınca başka bir ustaya gitmiştim adam çubuğa bakıp abi bu arabada yağ kalmamış demişti. Bana da uydurmasyon çubuğu gösterip biz buna yağ bakımı yapalım dedi. Anlayacağınız paragöz esnafın tekine denk gelmişiz. Araç 6 bin km sonra yine yağ değişimine gitmiş oldu. Ayrıca ön arka balatalar yenilendi. Diskte torna yapıldı.
Yardımlarınız için teşekkürler.
Geçmiş olsun hocam. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri