FC5 Yazlık lastik tavsiyesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar herkese selamlar,

2019 Eco Executive aracım için kış için bir takım kışlık lastik aldım haliyle yaz geldi ve üzerinde bulunan ER300 lerden de memnun değilim. Titiz biri olduğum için bir takım da yaz lastiği almayı planlıyorum. Önerebileceğiniz bir marka ve model var ise sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Herkese hayırlı forumlar.

Arkadaşlar herkese selamlar,

2019 Eco Executive aracım için kış için bir takım kışlık lastik aldım haliyle yaz geldi ve üzerinde bulunan ER300 lerden de memnun değilim. Titiz biri olduğum için bir takım da yaz lastiği almayı planlıyorum. Önerebileceğiniz bir marka ve model var ise sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Herkese hayırlı forumlar.
Hocam şu açılan yeni konudaki lastiğe bir bakın derim.

Continental Eco concat ultra contac yada premium contac fena değildir

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ecocontact önermem, premium contact çok çok iyi ama 215 50 17 si çok pahali, jantlar 16 ise 215 55 16 yok. 205 55 16 takma.
Ultracontact ı bilmiyorum.

215 55 16 da yaz lastigi olarak Hankook ventus prime 3 kullaniyorum çok keyifli. * orjinal lastiğini 10 bin k da attım. Berbat idi.

Yeni alacak olsam yine alırım. Test şampiyonu.

Ar ge ye yaptığı yatırımlar ve ürün çeşitliliği ike son testlerde ön plana çıkan Dunlop da kafamı karıştırıyor ama... daha Hankook u geçemedi ?

205 55 16 cont. Pr.con.6 yi fb7 de kullanıyorum ve çok çok iyiler.

17 jant la bu kadar tecrübem yok. Bilen ve deneyim sahibi arkadaşlar yazarsa bizde öğreniriz.

Benim dediklerim 16 jant için geçerli ve 205 55 16 17 jantları bilmiyorum pahalı olduğu için onun yerine daha uyguna jant lastik aldım ama rs jant görünümünde de feragat etmiş oldum buda benim için problem değil

Ecocontact önermem, premium contact çok çok iyi ama 215 50 17 si çok pahali, jantlar 16 ise 215 55 16 yok. 205 55 16 takma.
Ultracontact ı bilmiyorum.

215 55 16 da yaz lastigi olarak Hankook ventus prime 3 kullaniyorum çok keyifli. * orjinal lastiğini 10 bin k da attım. Berbat idi.

Yeni alacak olsam yine alırım. Test şampiyonu.

Ar ge ye yaptığı yatırımlar ve ürün çeşitliliği ike son testlerde ön plana çıkan Dunlop da kafamı karıştırıyor ama... daha Hankook u geçemedi

205 55 16 cont. Pr.con.6 yi fb7 de kullanıyorum ve çok çok iyiler.

17 jant la bu kadar tecrübem yok. Bilen ve deneyim sahibi arkadaşlar yazarsa bizde öğreniriz.
Neden 205 55 16 takmayın dediniz genelde bu lastiği kullanan arkadaşlar da var da bir problem yaşayan görmedim daha

Mi 9T Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

merhaba arkadaşlar aracıma yazlık lastik (215/55/R16) bakıyorum. üzerindeki turanzalar artık tüm özelliklerini kaybetti değişmesi gerekiyor. biraz araştırdım lastik fiyatları belirttiğim ebatta lastik başına en düşük 1000 tl civarı . Maddi imkanlarım doğrultusunda ekonomik bir lastik bakıyorum. ekonomik olarak düşündüğüm ve almış olduğum fiyatlar doğrultusunda birkaç seçenek arasında kararsız kaldım. sizlerin de görüşlerini almak istedim. fiyat performans açısından aşağıdaki lastiklerden hangisini önerirsiniz.
1-Hankook Ventus Prime 3 (2021 üretim) 1187 tl.
2-Kumho Ecsta Hs51 (2022 üretim) 975 tl.
3-Falken Ziex Ze310 Ecorun (2022 üretim) 1100 tl.
4-Bridgestone Turanza ER33 (2020 sonu üretim) yani fabrikanın kullandığı lastik. 850 tl

Arkadaşlar selamlar,
Tavsiye ve gmrüşleriniz için teşekkür ederim.
215 50 17 ölçülerinde Continental Premium Contact 6 aldım. 1850 Tl fiyatı vardı. Fiyatlar yüksek fakat lastiğer verdiğim paraya acımam. Bu yüzdeb Fiyat / performans olarak aklıma yatan ürün bu oldu.
İlk izlenim olarak ses seviyesi normal.
Viraylarda ve sert dönüşlerde yol tutuşu gayet güzel. Henüz ıslak zeminde test edemedim ama kötü olacağını düşünmüyorum.
Aracımdan çıkan Bridgestone ER300 ler boşa çıktı 40.000 km kullanıldı. Alan olursa uygun fiyata vereceğim.

Saygılarımla,

Arkadaşlar selamlar,
Tavsiye ve gmrüşleriniz için teşekkür ederim.
215 50 17 ölçülerinde Continental Premium Contact 6 aldım. 1850 Tl fiyatı vardı. Fiyatlar yüksek fakat lastiğer verdiğim paraya acımam. Bu yüzdeb Fiyat / performans olarak aklıma yatan ürün bu oldu.
İlk izlenim olarak ses seviyesi normal.
Viraylarda ve sert dönüşlerde yol tutuşu gayet güzel. Henüz ıslak zeminde test edemedim ama kötü olacağını düşünmüyorum.
Aracımdan çıkan Bridgestone ER300 ler boşa çıktı 40.000 km kullanıldı. Alan olursa uygun fiyata vereceğim.

Saygılarımla,
40 km zaten lastiğin ömrü ortalama bitmiş demektir ama dürüst olduğunuz için teşekkürler

Geri