Fc5 yeni kasa motor muhafazası

2019 makyajlı kasa Civic aracımın dün altına çok yavaş bir şekilde taş değdi.Sanayide tanıdık olduğu için lifte kaldırdık bugün.Motor muhafazası dedikleri yemin ederim 5 litrelik yağ tenekelerinden incedir.Taşın değdiği yer içe doğru hafif bükülmüştü hallettik.(Üst tarafa doğru ortada görebilirsiniz)Ancak sorun muhafazanin alüminyumdan uydurma basit olmasi.nette bakındım ama çelik olan kalın saclardan bulunmadım.Bilen varsa yardımcı olabilir mi?IMG_20200528_154710.jpeg

MI 8 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

aykutoğlu

Özel Üye
Tüm marka ve modellerde motoru ufak tefek darbelerden korumak için plastik yada ince sacdan yapılır. Bunun nedeni Allah göstermesin ağır bir kaza geçirmeniz durumunda sacın belden aşağınızdan sizi ve ön koltukta oturan diğer yolcuyu ikiye bölmemesi içindir.

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

aykutoğlu

Özel Üye
Hatta bir örnek vermek gerekirse neredeyse hiç yok denecek kadar az ölümlü kazaya sebep olan birinci önceliği müşteri hayatı olan Volvo araçlarında bile plastik kullanılıyor. Şahsen bende plastik olmasını tercih ederdim ama malum honda "civic" modeli konusunda nerden neyi kısar nasıl daha az maliyetli yaparız düşüncesi ile çalışıyor..
IMG_2078.JPG

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

2019 makyajlı kasa Civic aracımın dün altına çok yavaş bir şekilde taş değdi.Sanayide tanıdık olduğu için lifte kaldırdık bugün.Motor muhafazası dedikleri yemin ederim 5 litrelik yağ tenekelerinden incedir.Taşın değdiği yer içe doğru hafif bükülmüştü hallettik.(Üst tarafa doğru ortada görebilirsiniz)Ancak sorun muhafazanin alüminyumdan uydurma basit olmasi.nette bakındım ama çelik olan kalın saclardan bulunmadım.Bilen varsa yardımcı olabilir mi?Ekli dosyayı görüntüle 259550

Bende de aynı sac otobanda bi kazada yol ortasında bulunan lastik üzerinden geçtiğim için yamuldu bu bahse konu geçen motor muhafazası servis fiyatını bilen bir arkadaş varmı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Altta kalan parça kazada ne kadar zarar verici olabilir bilmiyorum.Bir önceki arabam Peugeot 2008 crossover idi.Araca orjinal kalın sacdan koruma taktirmistim serviste.Suv olduğu için mi böyle bir parça üretmişler bilmiyorum ama Civic yere çok yakın bir araç ve alt taraf kabak gibi ortada.

Bende de aynı sac otobanda bi kazada yol ortasında bulunan lastik üzerinden geçtiğim için yamuldu bu bahse konu geçen motor muhafazası servis fiyatını bilen bir arkadaş varmı ?

Walla ben araştırırken komple plastik ve alüminyum olanına denk geldim.bu işinize yarar mı?https://www.gittigidiyor.com/otomob...x4kMKPzwDZMSe446ZDO4obdRD0QOZ_30aAnNGEALw_wcB

Servise arayıp başımdan geçen. Kazadan biraz bahsedip bu parçanın fiyatını sormuştum karter muhafaza diye 2000 tl civarı bi fiyat çıkarmışlardı çok gelmişti acaba doğrumu değilmi teyit amaçlı sormuştum bilgisi olan varmı diye

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Servise arayıp başımdan geçen. Kazadan biraz bahsedip bu parçanın fiyatını sormuştum karter muhafaza diye 2000 tl civarı bi fiyat çıkarmışlardı çok gelmişti acaba doğrumu değilmi teyit amaçlı sormuştum bilgisi olan varmı diye

Söz konusu servis olunca fahiş fiyat istemeleri maalesef olağan diyebilirim.
Tavsiyem çıkmacılardan fiyat sorun, eğer aracın üstündeki çok ciddi sorunlu değilse düzelttirip sabitleyip kullanmaya devam edin.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2019 makyajlı kasa Civic aracımın dün altına çok yavaş bir şekilde taş değdi.Sanayide tanıdık olduğu için lifte kaldırdık bugün.Motor muhafazası dedikleri yemin ederim 5 litrelik yağ tenekelerinden incedir.Taşın değdiği yer içe doğru hafif bükülmüştü hallettik.(Üst tarafa doğru ortada görebilirsiniz)Ancak sorun muhafazanin alüminyumdan uydurma basit olmasi.nette bakındım ama çelik olan kalın saclardan bulunmadım.Bilen varsa yardımcı olabilir mi?Ekli dosyayı görüntüle 259550

> Hocam ince olmasının bir hikmeti ise önden alınan ağır kazalarda motorun aşağıya doğru meyletmesini sağlamaktır. Böylelikle önde oturanların bacakları zarar görmekten kurtulur.
> Honda'lar genel olarak yere yakın üretilir. Elimizden geldiği kadar dikkat etmeye çalışacağız.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri