Fc5 yeni kasa motor muhafazası

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende de aynı sac otobanda bi kazada yol ortasında bulunan lastik üzerinden geçtiğim için yamuldu bu bahse konu geçen motor muhafazası servis fiyatını bilen bir arkadaş varmı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende değiştireceğim. Geçen fiyat aldım işçilikle beraber 1000 tl civarı dediler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
> Hocam ince olmasının bir hikmeti ise önden alınan ağır kazalarda motorun aşağıya doğru meyletmesini sağlamaktır. Böylelikle önde oturanların bacakları zarar görmekten kurtulur.
> Honda'lar genel olarak yere yakın üretilir. Elimizden geldiği kadar dikkat etmeye çalışacağız.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Hocam çoğu kişi yere yakın diyor ama bence FB7 bu kuralın biraz dışında, bodykit tarzı uygulama yoksa bence FB7 yüksek :) FD6, city veya farklı araçla altını sürttüğüm yerlerde şimdilik FB7 ile sürtme yaşamadım :D

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam çoğu kişi yere yakın diyor ama bence FB7 bu kuralın biraz dışında, bodykit tarzı uygulama yoksa bence FB7 yüksek :) FD6, city veya farklı araçla altını sürttüğüm yerlerde şimdilik FB7 ile sürtme yaşamadım :D
Evet hocam genel dediğim ondandı.
Eski kasalarda ciddi sıkıntı şikayet olarak dönmüş olmalı ki Fb7 diğerlerine göre yüksek. Fakat Fc5 kasada tekrar aslına dönmüş.

EK7

Aracınız
Civic FC5 2019
Akşam vakti 110 km hız ile şehirler arası yolda giderken yerde ölü olarak yatan köpeğin üzerinden geçmek zorunda kaldım malesef. Tekerin üzerinden geçmemek için de tam ortalamaya çalıştım. Köpek büyüktü aslında. Tabi gürültü ve sarsıntıyla geçtim. Önümdeki araç ve arkamdaki çok sayıda araç geçti ve sağa çektik haliyle kontrol için. Arabanın yere çok yakın olduğunu bildiğim için korkuyla baktım altına. Karter korumanın metal kısmı hafiften içeri eğilmişti ve metal kısım plastik kısımlardan ayrılmadı, plastik kısımlar somunlardan ayrılmadı, karterde, tamponda vs.de sorun yok. Buna karşın teker üzerinden geçenler daha büyük sorun yaşadı tabi. Bir clio ortalamasına karşın tamponu kırıldı. Sonra servise götürdüm lifte kaldırıldı. Bi sorun olmadığını söylediler. Tabi değiştirilmesini istersem tam hatırlamıyorum ama 1.500 - 2.000 civarı fiyat verilmişti. Kaldıki sadece bir eğilme. Gerek görmedim. Hala o şekilde kullanıyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet hocam genel dediğim ondandı.
Eski kasalarda ciddi sıkıntı şikayet olarak dönmüş olmalı ki Fb7 diğerlerine göre yüksek. Fakat Fc5 kasada tekrar aslına dönmüş.

Evet hocam yerden yükselmenin dezavantajı yol tutuş hissi zayıflıyor. FD6'dan %25 daha sert şasiye sahip olmasına rağmen hem yerden yüksek olması hem de aracın arkasının yüksekliği hem de daha yumuşak süspansiyon yapısı ile rüzgarlı havalarda ciddi tutuş kaybı hissiyatı oluşuyor, yanal rüzgarlara hassas hale geliyor. Direksiyon dönüş çapınında artması ile FB7 sanki kötü yol tutacakmış hissiyatı oluşuyor ama yana yatsa da tutunuyor :)
FC5 bu yüzden tekrardan yere daha yakın oldu, ayrıca aracında genel yüksekliği 5 cm düştü.

Geri